TV3 un StarFM aicina – dalies ar savu stāstu, kas jāpiedzīvo katram latvietim!

Kanāls TV3 un radio ”Star FM”, gatavojoties Latvijas dzimšanas dienas svinībām, aicina – iesūti savu Latvijas garšu, smaržu, lietu, sajūtu vai piedzīvojumu, kas katram ir jāizbauda Latvijā!

Atpakaļ uz rakstu

1 komentārs

 • Arvīds

  Arvīds

  Esmu Latgalē dzimis, audzis, izbridis dubļus,salnas un vēl lietavas... Nekur citur nav tik skaistas vasaras un ziemas, nedz rudeņi un pavasari, kā man mīļā Latgalē. Gājis visādi, cik sevi atceros. Jā, reizēm raibi,smagi un grūti, bet esmu saņēmies un ar paceltu galvu eju tālāk. Tie paši ceļi rītos un vakaros, un visos gadalaikos. Brienu tos vēl aizvien. Vasarā esmu izbridis nātres,dadžus. Pieneņu pļavā taureņus vērojis.Rītos upē skrējis muti mazgāt. Tā ir mana Latgale, manas mājas! Mana, mana mīļā dzimtene! Te mana valodiņa, kas tautiņās aiztek. Latgale! Latvija! Es esmu Tavējais! Patriotu nedēļā Latvijas sarkanbaltsarkanā lentīte vienmēr rotā manas krūtis. Svētums dvēselei, miesai.
  Ar lepnumu es varu teikt: Mana mājvieta ir Latgalē!
  Mana Latvija šogad svin 102.gadadienu. Es nebūšu tas, kas tuneļa galā nodzēš pēdējo gaismas staru. Lai cik grūti ietu, es palikšu savā dzimtenē.
  Mīļie tautieši, neaizbrauciet prom! Nepametiet dzimtās mājas,zemi! Mīļie, paliksim Latgalē, Latvijā! Turēsimies kopā ciešāk! Tepat visiem labi ies mūsu dzimtenē. Mātes, tēvu, vectēvu zemē. Es skatos un ar skumjām nopūšos,redzot kā aizaug lauki ar krūmiem,kārkliem,nātrēm dadžiem... Viss sabrūk. Visi traucas laimi meklēt ārzemēs. Varu apgalvot: Laimes nav ārzemēs.Nebūsim vergi svešās zemēs! Laime ir te - Latvijā,Latgalē, dzimtajās mājās. STOP,STOP ārzemēm! Nebūsim vergi citās zemēs! Mūs gaida dzimtene, sava zeme, mājas un mīļie. Jā, gaida tēvs,māte un dzimtā valoda...Kāda nu kuram - latviešu vai latgaliešu. Mīļie brāļi un māsas, atgriezīsimies Latgalē - dzimtajās mājās! Runāsim mātes,tēva valodā! Latgaliski! STOP ārzemēm! Paliksim te - Latvijā! Dievs, svētī Latviju! Dievs, svētī Latgali!

  Dzimis audzis Latgalē, ikdienas gaitas aizrit Rogovkā, kur ik rītu sveic dievnams iebraucējus, atbraucējus un ciemiņus!
  Arvīds Gļauda

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!