TV3 piedāvā šogad uzņemtu dokumentālo filmu piecās sērijās par traģiskāko jūras katastrofu Eiropā ””Estonia” – atradums, kas mainīs visu”

1 komentārs

1994. gada 28. septembrī ne tikai Baltijas valstis, bet visu Eiropu satricināja šausminoša ziņa – Baltijas jūrā nogrimis pasažieru prāmis ”Estonia” un bojā gājuši 852 cilvēki, izglābties izdevies tikai mazliet vairāk kā simts cilvēkiem. Jautājums par to, kas īsti izraisīja šo katastrofu, mocījis bojā gājušo tuviniekus jau vairāk kā divus gadu desmitus.

Izmeklēšana par oficiālo katastrofas iemeslu atzina bangojošo jūras viļņu vaļā atrautas prāmja priekšējās durvis, kas nebija pienācīgi aizvērtas un nostiprinātas. Tomēr palikuši neatbildēti jautājumi, un notikumi pēc katastrofas radījuši arvien vairāk aizdomu, ka kaut kas tiek slēpts un noklusēts.

Zviedrijas valdība trīs gadus pēc notikušā, pirms vēl oficiālās izmeklēšanas beigām, slēdza pieeju kuģa vrakam, tā vietā tika izbērti 400 tūkstoši tonnu smilšu un akmeņu, no dokumentiem mīklaini pazuda informācija. Vai Zviedrijas valdība mēģina kaut ko noklusēt? Vai tiešām ar prāmi ”Estonia” tika pārvadāts militārais mantojums? Kāpēc patiesībā notika šī katastrofa?

Norvēģijas dokumentālā filmā ””Estonia” – atradums, kas mainīs visu” tiek meklētas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem. Zviedrijā dzimušais un Norvēģijā dzīvojošais žurnālists Hendriks Evertsons, pārkāpjot Zviedrijas likumus, devies pētīt jūras dzelmē gulošo kuģa vraku un veicis jaunus atklājumus, kas var mainīt visu, ko līdz šim esam zinājuši par šo notikumu.

Sekosim žurnālista atklājumiem dokumentālajā seriālā ””Estonia” – atradums, kas mainīs visu” no 19. oktobra pirmdienu vakaros plkst. 22.40 TV3!

1 komentārs