Komentāri
Vai lidot ir bīstami – dokumentālā filma par Germanwings katastrofu
Foto: LETA

LNT Ziņu dienests ir ieguvis unikālu dokumentālo filmu Vai lidot ir bīstami?, kas veidota, pēc nesen notikušās Vācijas aviokompānijas Germanwings lidmašīnas katastrofas. Filmā tiks analizētas traģēdijas detaļas, sākot no lidmašīnas pacelšanās brīža līdz pilota Andreasa Lubica iespējamajai vēlmei izdarīt pašnāvību. Cik droši var justies pasažieri, esot gaisa kuģī? Uz šo un citiem jautājumiem tiks meklētas atbildes dokumentālā filmā Vai lidot ir bīstami? 17.aprīlī plkst. 21:10 LNT!

Cik droši ir lidot?

LNT Ziņu dienests ar dokumentālo filmu Vai lidot ir bīstami? skatītājiem vēlas veidot pilnīgu priekšstatu par to, kā strādā lidmašīna un, cik liela loma tās vadīšanā ir pilotam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Detalizēti analizējot lidmašīnas pilota kabīni, LNT skatītājiem būs unikāla iespēja uzzināt, ko nozīmē uz paneļa esošie grafiki, katra poga un slēdzis. Šokējoši, bet fakts – lai lidmašīna kļūtu nekontrolējama, atliek veikt tikai vienu darbību. Taču ikviens pasažieris, iekāpjot lidmašīnā, paļaujas uz pilotu, ka droši sasniegs savu galamērķi. Un tomēr pēc pēdējās aviokompānijas Germanwings lidmašīnas katastrofas nemitīgi rodas jautājums: Vai cilvēki lidojuma laikā var justies droši?

Dokumentālā filma Vai lidot bīstami? veidota, atsaucoties uz 24.marta notikumiem, kad Francijas Alpu dienvidos nogāzās Vācijas aviokompānijas Germanwings pasažieru lidmašīna Airbus A320.

Lidmašīnā, kas bija devusies ceļā no Barselonas uz Diseldorfu, gāja bojā visi 144 pasažieri un seši apkalpes locekļi. Lidmašīnas avarēšanas iemesls ir 28 gadus jaunā pilota vēlme izdarīt pašnāvību. Viņš ieslēdzās pilotu kabīnē un tīšām izraisīja aviokatastrofu, lidmašīna ietriecās Francijas Alpos. Kādi bija iespējamie iemesli šādai pilota rīcībai? Skaidros filma Vai lidot ir bīstami?!

Dokumentālā filma attēlos arī cilvēcisko pusi – intervijās ar pilotiem tiks atklātas patiesas sajūtas, kā ir būt lidmašīnas vadītājam un kāpēc kāds varētu vēlēties apzināti izraisīt aviokatastrofu? Savukārt psihologi dalīsies ar iespējamajiem iemesliem, kāpēc šādas jomas pārstāvjiem rodas vēlme aiziet no šīs dzīves. Filmā gaidāmas sarunas arī ar cilvēkiem, kuri ir bijuši pazīstami ar pilotu A.Lubicu.

Līdzīgu traģēdiju nav mazums

Nav noslēpums, ka ir notikušas vairākas lidmašīnu katastrofas, kurās vainojams pilots vai terorisms. Piemēram, pērn notikušās Malaizijas aviokompānijas lidmašīnas MH17 katastrofa, kuras iemesli joprojām tiek skaidroti. Tāpat pie šiem gadījumiem var pieskaitīt 2013.gadā Mozambikas aviokompānijas lidmašīnas LAM Flight 470 katastrofu (33 bojāgājušie), kā arī 1999.gadā Ēģiptes Egypt Air 990 (217 bojāgājušie) un 1997.gadā Singapūras SilkAir (104 bojāgājušie).

Skatieties LNT Ziņu dienesta dokumentālo filmu Vai lidot ir bīstami? 17.aprīlī plkst. 21:10 LNT!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl