Komentāri
TV3 jaunais seriāls Vajātājs atklāj biedējošas izsekošanas
Publicitātes foto

Aizslēdziet durvis un aizveriet aizkarus! Turpmāk ceturtdienu vakaros TV3 – pasaulslavenais seriāls Stalker jeb latviskajā versijā Vajātājs.

Kas viņš ir? Tas, kurš uzskata par savu svešu privāto teritoriju, kurš ielaužas mājās, atstāj norādes par savu uzmācīgo klātbūtni, nolaupot nolūkotā upura sirdsmieru un dzīvi. Nekur vairs nav droši, nekur cilvēks nevar būt viņš pats! Tieši ar tādiem gadījumiem strādā Losandželosas Draudu novērtēšanas vienība – viņu galvenais uzdevums ir notvert tos, kuri izseko, terorizē un arī nogalina. Sekojiet līdzi nervus kutinošām izmeklēšanām jaunajā spriedzes seriālā Vajātājs no 5. novembra ceturtdienās plkst. 21.00 TV3!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izsekot var visi! Izsekot var visus!

Izsekošana (stalking) ir uzmācīga cilvēku uzvedība, lai uzzinātu privātu informāciju, iebiedētu un terorizētu. Katru gadu tikai Amerikā vien izseko vairāk nekā sešus miljonus cilvēku. Par vajātāja upuri kļūst katra sestā sieviete un katrs 19. vīrietis. Nevēlamo uzmanību vai apsēstību ar otru cilvēku var izraisīt vienaldzība, atteikums, greizsirdība, atriebība vai neveiksmīgas attiecības. Par vajātāju var kļūt jebkurš – bijušais puisis, vīrs un arī svešinieks. Tāpat par upuri var kļūt ikviens – nav jābūt ne politiķim, ne zvaigznei, lai tiktu vajāts. Tikai desmit procenti izsekošanas gadījumu ir slavenību lietas. Līdz ar internetu sociālie tīkli Facebook, Instagram, Twitter u.c. kļuvuši par katram pieejamu izsekošanas platformu. Par to visu arī tiks vēstīts jaunajā seriālā Vajātājs!

Detektīvi pret vajātājiem

Beta Deivisa ir īpašās Losandželosas Draudu novērtēšanas vienības vadītāja. Viņas pārvaldībā ir elitāra komanda, kas strādā ar sarežģītajiem izsekošanas gadījumiem. Tā kā vajātāju rīcība ir izsmalcināti rafinēta, bieži tās ir lietas, uz kurām ierindas policisti nespēj reaģēt. Vajātājs ir klusais novērotājs – neraugoties uz to, ka ielaužas upura privātajā teritorijā, viņu ir grūti pieķert un grūti pierādīt vainu, kamēr nav noticis uzbrukums. Diemžēl upurim tas ir par vēlu… Detektīve Beta Deivisa ir spēcīga un mērķtiecīga personība un izsekotāju psiholoģijas eksperte, turklāt pati cietusi no vajāšanas. Betas uzticību iegūt nav viegli. Par to savā pirmajā darba dienā pārliecinās arī jaunais kolēģis Džeks Larsens. Viņš pārcelts darbā Betas vienībā no Ņujorkas, kur strādājis slepkavību izmeklēšanas nodaļā. Tā kā Džeks nav Betas izvēlēts, viņam nebūs viegli pierādīt, ka ir pelnījis vietu komandā.

Pirmais Betas un Džeka kopīgais uzdevums kļūs par pārbaudījumu abiem. Viņi meklēs vajātāju, kurš uzbrucis, upuri aplejot ar benzīnu un aizdedzinot. Izmeklējot notikušo, atklāsies, ka vajātājs bijis tik nekaunīgi pārdrošs, ka ievācies upura mājā, ierīkojis tajā slēpni, no kura sievieti novērojis, turklāt atstājis sīkas, bet uzkrītošas norādes par to, ka viņš šeit ir bijis… Reiz pārkāpis robežu, viņš neapstāsies! Tāpēc jautājums ir, vai detektīvi būs pietiekami prasmīgi, lai izglābtu nākamo upuri…

Ko slēpj Džeka pagātne?!

Kā lekcijā studentiem stāsta Beta Deivisa – par vajātāju var kļūt jebkurš. Visticamāk, sakot šos vārdus, viņa pat nenojauta, ka runā arī par savu jauno kolēģi – detektīvu Džeku Larsenu. Kas tā par sievieti ar bērnu, kuru viņš katru dienu izseko? Atbilde uz šo jautājumu atklāsies jau seriāla pirmajā sērijā, bet intriga skatītājiem saglabāsies visa seriāla laikā. Ko Džeks izdarījis Ņujorkā, ka cilvēki, kuri viņam bijuši ļoti tuvi, no viņa aizbēguši un nekad vairs negrib ielaist savā dzīvē?. Kādus noslēpumus slēpj Džeka pagātne, un cik dziļi tie noglabāti?

Aktieri ieskatījušies viens otrā

Galveno sieviešu lomu seriālā Vajātājs atveido aktrise Megija Kū (Maggie Q), kuru skatītāji atpazīs pēc seriāla Nikita, kurā viņa arī spēlē galveno lomu. Savukārt viņas pārinieku Džeku tēlo aktieris Dilans Makdermots (Dylan McDermott), kurš ir ieguvis prestižo Zelta Globusu par lomu filmā The Practice, kā arī iekļuvis žurnāla Empire veidotajā visu laiku 100 seksīgāko kinozvaigžņu topā. Starp citu, vairāki ārvalstu mediji ziņo, ka seriāla Vajātājs filmēšanas laukumā abi aktieri viens no otrā ieskatījušies! Abi redzēti Anglijas pilsētā Brentvudā ejam pa ielu, sadevušies rokās pēc kopīgas iepirkšanās.

Skatieties jauno seriālu Vajātājs jau no 5. novembra ceturtdienās plkst. 21.00 TV3!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl