Komentāri
TV3 gaidāma kulta filmas Bada spēles: Spēles ar uguni televīzijas pirmizrāde
Publicitātes foto

Jau 12. novembrī plkst. 22.00 TV3 mistikas žanra cienītājus gaida lielisks pārsteigums – filma Bada spēles. Filma uzņemta pēc Sūzenas Kolinsas populārās triloģijas romāniem un jau 19. novembrī plkst. 22.00 ikviens aicināts baudīt televīzijas pirmizrādi filmai Bada spēles: Spēles ar uguni. Lai rūpīgi sagatavotos pirmizrādei, sestdienu vakaros TV3 tiks rādītas daudzu skatītāju iecienītās kulta sāgas Krēsla daļas. Izbaudiet vērienīgas cīņas par cilvēcību, dzīvību un mīlestību TV3!

Atklājot TV3 gaidāmās pirmizrādes Bada spēles: Spēles ar uguni sižetu, izdzīvojusi asinis stindzinošajās Bada spēlēs, Katnisa ne tikai ar izveicību gūst uzvaru, bet arī valsts varai liek atzīt divkāršo – viņas un Pīta – uzvaru. 74. Bada spēļu čempioni ātri vien dodas Uzvarētāju tūrē uz divpadsmit Panemas apgabaliem, ko pārvalda despotiskais Kapitolija prezidents Snovs. Diemžēl šajā tūrē viņa sāk nojaust arvien pieaugošo pretestību Kapitolija varai un saprot, ka briest nemieri. Kamēr Panema gatavojas 75. Bada spēlēm, patvaļīgais prezidents Koriolāns Snovs pārdzīvo Kapitolija pazemojumu pēdējās spēlēs, tāpēc dara visu, lai gaidāmajā turnīrā uz visiem laikiem iznīcinātu jebkādu rajonu izrādīto pretestību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filmas veidotāji skaņu celiņam izvēlas tikai pašu labāko mūziku, un tajā tiks atskaņotas dziesmas, ko izpildīs tādas pasaulslavenas grupas kā Coldplay, The Lumineers un Imagine dragons, kura jau nākamgad uzstāsies Rīgā. Arī populārais mākslinieks Ed Sheeran bija iesniedzis skaņu celiņa autoram trīs savas dziesmas, taču tās tika noraidītas.

Iekārojamākā un vislabāk apmaksātā aktrise

Galveno lomu – Katnisu – filmā Bada spēles atveido 25 gadus vecā, daudzsološā amerikāņu aktrise Dženifera Lourensa, kura par lomu filmā Optimista stāsts (Silver Linings Playbook) saņēmusi ASV kinoakadēmijas Oskara balvu. Aktrise kļuvusi slavena, pateicoties filmu sērijai Bada spēles un arī filmām X–Cilvēki: Pirmā klase (X-Men: First Class) un X–Cilvēki: Bijušās nākotnes dienas (X-Men:Days of future past), šobrīd viņa filmējas X-Cilvēki trešajā daļā : Apokalipse (X-Men: Apokalypse).
Par lomu Bada spēlēs viņa ir saņēmusi Saturn Award, MTV kino balvu (MTV Movie Award) un vēl citas balvas nominācijā Labākā aktrise. Dž.Lourensa uzvarējusi arī interneta vietnes askmen.com balsojumā, kurā atzīta par iekārojamāko sievieti pasaulē. Rezultāti liecina, ka par jauno aktrisi nobalsojuši 2,4 miljoni aptaujas dalībnieku. Un tas nav viss – biznesa žurnāla Forbes apkopotie dati liecina, ka viņa ir vislabāk apmaksātā Holivudas aktrise. Viņas ieņēmumi pēdējā gada laikā bijuši apmēram 52 miljoni ASV dolāru. Lai arī viņa ir pelnošākā sieviete kino industrijā, viņu tomēr apsteidz vīriešu dzimuma aktieris. Augustā par aizvadītā gada visaugstāk apmaksāto aktieri tika atzīsts Šerloka Holmsa atveidotājs – Zelta Globusa ieguvējs Roberts Daunijs jaunākais (Robert Downey Jr.), kura gada ieņēmumi sasniedza 80 miljonus ASV dolāru.

Krāšņā kāzu kleita

Bada spēles: spēles ar uguni krāšņo kostīmu autore ir Triša Somervile (Trish Sumerville), kura rūpējās par Kapitolija personāžu izskatu, piemeklējot aptuveni 200 apģērbu komplektus. Viņai ir ļoti bagātīga iztēle un tas atspoguļojas daudzu tērpu izvēlē, piemēram – skatītāju acis noteikti iepletīsies, kad uz Cēzara Flikermaņa vadīto šovu Katnisa būs ieradusies kāzu kleitā, kuras augšdaļa ir veidota no zīda un to satur metāla ņieburs, kas rotāts ar Swarovski kristāliem, kuru svars ir vairāk nekā 11 kg. Savukārt kleitas apakšējo daļu klāj volāni un spalvas. Vairākiem ārvalstu medijiem T.Somervile atklāja, ka bija sajūsmā, kad saņēma šo kleitu no tā veidotāja – dizainera Tex Saverio no Indonēzijas. Filmai radītie tērpi ir īpaši – eksperti tos vērtē kā vienu no rūpīgākajām un interesantākajām šī žanra filmu apģērbu kolekcijām ar augstu pievienoto vērtību. Daži kostīmi pat atbilst elitārajai haute couture modei, no kuriem lielākā daļa sasniedz vairāku desmitu tūkstošu dolāru vērtību. Starp citu, pēc filmas uzņemšanas tika rīkota arī izsole, kurā kolekcionāri, kino entuziasti un arī filmas cienītāji var tos iegūt savā īpašumā!

No romāna rodas kulta filmas

Viss aizsākās ar rakstnieces Sūzenas Kolinsas (Suzanne Collins) romānu Bada spēles (The Hunger games), kas Latvijā kļuva par vienu no pārdotākajām grāmatām. Papildu izdotajai grāmatai 2012. gadā uz lielajiem ekrāniem nonāca filma Bada spēles, kuras režisors ir Gerijs Ross (Gary Ross). Pateicoties veiksmīgajiem panākumiem, jau 2013. gadā tika ekranizēta nākamā grāmatas daļa Bada spēles: Spēle ar uguni (The Hunger games: catching fire), kuras režisors ir Frānsiss Lorenss (Francis Lawrence). Taču 2014. gadā – Bada spēles: Zobgaļsīlis 1. daļa (The Hunger games: Mockingjay 1) un 2015. gadā episkā sāga noslēdzas ar filmu Bada spēles: Zobgaļsīlis 2. daļa (The Hunger games: Mockingjay 2), kas pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos jau šī gada novembra beigās! Bada spēlēs galvenās lomas atveido Dženifera Lorensa (Jennifer Lawrence), Stenlijs Tuči (Stanley Tucci), Liems Hemsvorts (Liam Hemsworth), Džošs Hatčersons (Josh Hutcherson), kā arī pirmajās divās Bada spēļu filmās Katnisas stilista Sinna tēlu atveido arī rokzvaigzne Lenijs Kravics (Lenny Kravitz).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl