Sieviešu dienas filmu izlase Kanālā 2

Komentāri
Sieviešu dienas filmu izlase Kanālā 2
Foto: Vladimir Pustovit, Flickr

8. martā visas dienas garumā Kanālā 2 būs iespējams vērot Sieviešu dienai veltītu filmu izlasē, kurā romantika mīsies ar drāmu.

9:00 Zem Urugvajas saules

Jans ar draudzeni Annu ir ieradušies Urugvajas galvaspilsētā Montevideo cerībā pārdot jahtu vietējam biznesmenim Donam Estevanam, un gaidāms arī, ka šis ceļojums beigsies ar bildinājumu. Taču viņi knapi paspēj ierasties, kad jahta ir pazudusi nezināmā virzienā, un pārim tās meklēšana izrādās īsts pārbaudījums. Arī darījums ar Donu Estevanu neizdodas tāds kā cerēts, taču abus sagaida negaidīti romantiski pārstaigumi.
Oriģinālais nosaukums:
Am Kap der Liebe – Unter der Sonne Uruguays aka. Cape Love Beneath The Uruguayan
Valsts: Vācija
Gads: 2009
Režisors: Udo Vaits (Udo White)
Lomās: Zigmars Solbahs (Sigmar Solbach), Patrisija Volfa (Patricia Wolf), Gerita Klinga (Gerit Kling) u.c.
Žanrs: Romantiska filma

11:00 Mīla fjordos. Ledus laikmeta beigas

Annika ar māti nav tikusies jau 25 gadus. Tomēr, kad notiek nelaimes gadījums, un Annikas māte Pernila nokrīt pa kāpnēm, Annika tomēr saņemas un atgriežas ģimenes mājā. Par to, ka vecāki savulaik izšķīrās, Annika vienmēr vainojusi māti – viņa uzskatīja, ka māte vienkārši zaudējusi interesi par viņu. Tomēr atgriešanās pie mātes atklās Annikai patiesību par pagātni un liks viņai daudz ko pārvērtēt.
Oriģinālais nosaukums: Liebe am Fjord: Das Ende der Eiszeit aka. Love on the Fjord: End of the Ice Age
Valsts: Vācija
Gads: 2011
Režisors: Jorgs Grunlers
Lomās: Senta Bergere, Sandra Borgmane, Tūre Lindhārts u.c.
Žanrs: Romantiska filma

13:00 Atvadas no Hannas

Henriks Agdensteins ir sen un labi pazīstams Norvēģijas literatūras dzīvē. Kad viņa sieva pēc ilgas slimības nomirst, viņš ir izmisumā. Jau nākamajā dienā viņu atbalstīt ierodas bērni – labsirdīgā skolotāja Soņa ar ģimeni, aizrautīgā un emocionālā policiste Laura, kura vienmēr bijusi tēva mīlulīte, un viņa ambiciozais dēls Līfs, kurš ir Norvēģijas Aizsardzības ministrs. Henriks ar dēlu nav runājis jau gadiem, kad abiem bija pamatīgs strīds, jo Līfs ir homoseksuāls. Situācija pēc bērēm saasinās vēl vairāk – nespējot tikt galā ar bēdām, Henriks izgāž savas emocijas uz bērniem. Tomēr bērni nolemj palikt un sarīkot festivālu, kura laikā viss ciems varētu atvadīties no Hannas.
Oriģinālais nosaukums: Liebe am Fjord: Abschied von Hannah
Valsts: Vācija
Gads: 2012
Režisors: Jorgs Grunlers (Jörg Grünler)
Lomās: Matiass Habihs (Matthias Habich), Ketrina Bode (Catherina Bode), Fanija Stafa (Fanny Staffa) u.c.
Žanrs: Drāma/Romantiska filma

15:00 Dzīves šūpolēs

Agnese Valema ir jauna apņēmīga arhitekte, kas nolēmusi pārvākties uz nomaļu pilsētiņu. Liels ir Agneses pārsteigums, kad tur viņa satiek savu jaunības dienu mīlestību Kristiānu, viņa sievu Luīzu un septiņgadīgo meitu. Pilsēta ir tik neliela, ka ir tikai likumsakarīgi, ka bijušie mīlnieki nejauši satiek viens otru atkal un atkal. Gan Agnesei, gan Kristiānam šis nav dzīves vieglākais brīdis, un abi atkal emocionāli satuvinās.
Oriģinālais nosaukums: Sog der Gezeiten aka. Love on the Fjord – In the Wake Of Tides
Valsts: Vācija
Gads: 2009
Režisors: Jorgs Grunlers (Jörg Grünler)
Lomās: Estere Švainsa (Esther Schweins), Stefanija Japa (Stephenie Japp), Markuss Knufkens (Marküs Knüfken) u.c.
Žanrs: Drāma/Romantiska filma

17:00 Mīla fjordos. Vēja dziesma

Kāre un Hanna laimīgi kopā nodzīvojuši jau 25 gadus, un par godu kāzu jubilejai sarīkojuši lielu balli. Taču svētkus sabojā pēkšņa dēla Daniela slimība – viņš zaudē samaņu. Slimnīcā tiek noskaidrots, ka Danielam ir hroniska nieru mazspēja, un viņu glābt var vienīgi donors. Kāre uzreiz ir gatavs ziedot dēlam nieri, taču, veicot pārbaudes, nāk gaismā gadiem glabāts noslēpums – Daniels nav Kāres dēls. Dziļi sāpināts par sievas neuzticību, Kāre vēlas šķirties, bet Hanna izmisīgi meklē Daniela īsto tēvu, jo viņš varētu glābt dēlu. Tomēr tas nav nemaz tik viegli – Hannas senā aizraušanās šķiet kā pazudis no zemes virsas. Kad beidzot Hannai izdodas sadzīt pēdas Leifam, izrādās, ka viņš vada meteoroloģisko staciju uz attālas salas, uz kuras Hanna var nokļūt tikai ar Kāres palīdzību. Un ģimene dodas bīstamā un vētrainā ceļojumā, kurš var novest pie pilnīgas ģimenes iziršanas vai arī izvērsties par jaunu sākumu gan mīlestībai, gan ģimenei.
Oriģinālais nosaukums: Der Gesang des Windes aka. Love on the Fjord: Song of the Wind
Kategorija: Filmas
Valsts: Vācija
Gads: 2010
Režisors: Matiass Tīfenbahers
Lomās: Juta Spīdela, Jans Gregors Kremps, Karolina Teska u.c.
Žanrs: Romantiska filma

19:00 Mīla fjordos. Vasaras vētra

Gunars vienmēr bijis pilsētnieks, bet, kad no sava tēvoča manto vecmodīgu zivju fermu idilliskā lauku ciematiņā, viņš nolemj pārvākties uz turieni. Gunaram izdodas pierunāt arī savu līgavu doties kopā ar viņu. Taču notiek nelaime – cenšoties salabot jumtu, Gunars piedzīvo kritienu, un nonāk slimnīcā uz ilgu laiku, pie kam cerība uz pietiekamu atveseļošanos, lai varētu turpināt skarbajos lauku apstākļos, ir niecīga. Viņa līgava tikmēr satuvinās ar raupjo un sākumā biedējošo kaimiņu Larsu. Kad Gunars atgriežas no slimnīcas, viņa attiecības ar līgavu šķiet sašķobījušās, un mīļotā drīz vien pako mantas, lai dotos prom… Tomēr tās ne tuvu nav stāsta beigas – kādam tas izrādīsies tieši sākums.
Oriģinālais nosaukums: Liebe am Fjord: Sommersturm
Kategorija: Filmas
Valsts: Vācija
Gads: 2010
Režisors: Matiass Tīfenbahers
Lomās: Suzanna Simona, Haralds Škrots, Martins Feifels u.c.
Žanrs: Drāma/Romantiska filma

21:00 Sieviešu pasaule

Kristīne un Marita ir māsas, bet nevarētu būt atšķirīgākas. Viena ir nopietna un piezemēta, kamēr otra vieglprātīga un jautra. Viena ir strādīga un godīga, bet otra vienmēr bijusi melnā avs ģimenē. Kad Maritai pārāk agri piedzima bērns, vecāki viņai to atņēma un nodeva audzināšanai vecākajai māsai Kristīnei. Marita devās prom, bet Kristīne meitu izaudzināja kā savu un tā arī nav pastāstījusi viņai patiesību. Pēc 16 gadiem Marita pēkšņi atgriežas un grib iepazīt savu meitu Idu.
Oriģinālais nosaukums: Das Meer der Frauen aka. Love on the Fjord – The ocean of woman
Valsts: Vācija
Režisors: Jorgs Grunlers
Lomās: Muriela Baumeistere, Floriana Daniela, Fēlikss Vortlers u.c.
Žanrs: Drāma

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl