Sagaidiet Šerloka Holmsa jaunākās sērijas kanālā LNT!

Komentāri
Sagaidiet Šerloka Holmsa jaunākās sērijas kanālā LNT!
Foto: EPA/LETA

Šerloks Holmss allaž ir bijis viens no gudrākajiem, veiklākajiem un arī viens no populārākajiem personāžiem, ko radījis rakstnieks Konans Doils. LNT nākamajā gadā dāvinās skatītājiem iespēju redzēt jaunākās Šerloka Holmsa sērijas, kurās būs iespēja tikties ar jau iemīļotiem varoņiem. Seriālā ir kādas jaunas vēsmas, piemēram, misis Hadsone ir kļuvusi par jaunu dāmu un viņai gaidāms romāns ar dakteri Vatsonu. Sagaidiet Šerloka Holmsa jaunās sērijas vecās, labās Anglijas gaisotnē no 7.janvāra ik trešdienu 21:05 kanālā LNT!

Šerloks Holmss ir plaši pazīstams tēls, par kuru ir uzņemtas vairāki simti filmas un seriālu. Tāpēc, kad režisoram Andrejam Kavunam piedāvāja izveidot savu versiju, viņš sākotnēji atteicās, jo, ko gan jaunu var atklāt par Artūra Konana Doila radīto ģeniālo personāžu? Taču režisors A.Kavuns piekrita šai avantūrai, un viņam vēl nekad nebija gadījies no komandas dzirdēt, ka diezin vai kaut kas izdosies. Ideja veidot jaunas Šerloka Holmsa sērijas radās 2009.gadā, taču dažādu apsvērumu dēļ darbs sākās pie seriāla 2011.gadā. Filmēšanas darbi tika uzsākti 2012.gada pavasarī un tie notika Pēterburgā, Cara ciematā Santpēterburgā, Viborgā, Kronštatē, Ivangorodā, Gatčinā un citās vietās. Vietās, kur tika uzņemti dažādi notikumi, būs izvietotas arī speciālas dekorācijas Viktoriāņu stilā, kādas bija ieraugāmas 19.gadsimtā, Anglijā.

Arī jaunais aktieris Igors Petrenko, kuram piedāvāja atveidot Šerloku Holmsu, ļoti skeptiski raudzījās uz to. I.Petrenko gluži tāpat kā A.Kavuns līdz pēdējam brīdim nebija pārliecināts, ka viņam tas būtu jādara. Aktieris sev nemitīgi uzdeva jautājumus, vai viņš ar to spēs tikt galā, jo ir bijuši tik daudzi šīs lomas atveidotāji, u piedzīvotas tik daudz ekranizācijas. Viņš juta bailes un apjukumu. A.Kavuns ķērās pie darba tikai tad, kad bija izdomājis savu Šerloka Holmsa versiju. Režisors stāsta: ”Mans stāsts atšķiras no citiem. Tas ir klasisks detektīvs. Neviens no Konana Doila stāstiem nav tiešā veidā pārņemts, mēs tos kombinējām  – gan tos, kuri jau attēloti uz ekrāna, gan tos, līdz kuriem kinematogrāfisti vēl nebija tikuši. Diemžēl mūsdienu bērni nelasa, un tas kļuva par vienu no iemesliem, kāpēc ķēros pie darba. Varoņi, kuri atstāj lielu iespaidu uz bērnu, un pašos pamatos veido cilvēku, mūsu bērniem aizslīd garām.”

Jaunāko Šerloka Holmsa sēriju centrā ir izvirzīts doktors Vatsons, kurš ne tikai pierakstīja, kas ar detektīvu notika, bet arī mazliet pārspīlēja. Lai lasītājam būtu interesantāk. Tā ir iespēja skatītājiem uzzināt, kāds Šerloks Holms varētu būt reālajā dzīvē un var salīdzināt, kādu grāmatas lappusēs viņu iemūžinājis doktors Vatsons, kuru atveido izcilais aktieris Andrejs Paņins. Tā bija viena no viņa pēdējām lomām, jo aktieris negaidīti nomira, nepaguvis lomu ieskaņot. Tāpēc 95% skaņas ir melnais materiāls. Savukārt vietas, kas neatbilda kvalitātes prasībām, A.Paņina vietā ierunāja aktieris ar līdzīgu balsi.

Pārsteigumu sarūpējusi misis Hadsone – viņa seriālā ir nevis padzīvojusi kundzīte, bet gan pievilcīga jauna sieviete, aktrises Ingeborgas Dapkunaites izpildījumā. Tas vēl nav viss! Viņai būs dēka ar doktoru Vatsonu. Šerloks Holmss tikmēr uzsāks dēku ar burvīgo Irēnu Adleri, kuras tēlā iejūtas Ļanka Griu. Seriālā filmējās arī citi populāri aktieri – Leonīds Jarmoļņiks, Andrejs Merzļikins, Igors Skļars, Svetlana Krjučkova, Aleksejs Gorbunovs, Aleksandrs Adabašjans.

Šerloks Holmss mājos LNT visu pavasari!

Pasaulē slavenākais detektīvs Šerloks Holmss un viņa kompanjons doktors Vatsons pieņems dažādus izaicinājumus arī martā. Kanālā LNT pēc tam, kad būs parādītas visas jaunākās Šerloka Holmsa sērijas, būs vērojamas 1979.gadā veidotais seriāls ar Vasīliju Livanovu un Vitāliju Solominu galvenajās lomās. Viņi liks lietā savu leģendāro dedukcijas metodi, attapību un humoru, Holmss kopā ar savu draugu iesaistīsies bīstamos piedzīvojumus, kuri prasīs no viņiem abiem lielisku fizisko sagatavotību un izcilas prāta spējas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl