LNT valsts svētkos piedāvās cilvēkstāstus, koncertus un latviešu filmas

Komentāri
LNT valsts svētkos piedāvās cilvēkstāstus, koncertus un latviešu filmas
Foto: LETA

LNT aicina svinēt svētkus, baudot īpašo maija brīvdienu programmu no 1. līdz 4.maijam! Brīvības svētkos, 4. maijā, dienas garumā būs skatāma latviešu zelta kino klasika, bet vakarā gaidāma dokumentālās filmas Latvijas faili. 25 neatkarības gadu cilvēkstāsti televīzijas pirmizrāde! Brīvības svētku noslēgumā kopīgās dziesmās vienoties varēs, skatoties grupas Menueta 45 gadu jubilejas koncertu!

Svētku laikā ik rītu plkst. 9.00 skatītājus modinās un par brīvdienu aktualitātēm vēstīs raidījums LNT Brokastis. Svētku pavadīšanas veidiem iedvesmo LNT Brokastu vadītāja Gundega Skudriņa: ”Latvijas Neatkarības pasludināšanas svētki man asociējas ar brīvību vistiešākajā nozīmē. Brīvība – tā ir pacilātība, tie ir svētki, jo tie atļauj būt pašam. Brīvība ļauj izplest spārnus un lidot cik tālu vien paši uzdrīkstamies, sapņot un sapņus īstenot. Tāpēc šo dienu parasti svinam ar ģimeni vai draugiem, galvenokārt godājot visus, kuri palīdzējuši tai būt un to nosargāt. Neiztrūkstošas ir svētku pusdienas vai pastaigas pie dabas, bet garās brīvdienas tiek izmantotas lietderīgi, liekot saviem draugiem un tuviniekiem nākt talkā sakopt māju un sētu. Kopā mēs varam vairāk, gan dāvājot savu laiku, attieksmi un darbu, gan iedvesmojot viens otru. Vēlu visiem LNT skatītājiem vienmēr novērtēt savas mājas – Latviju, kas mums visiem ir kopīgas. Katram pielikt savu roku, lai tajās valdītu tīrība, radošs gars un pats galvenais mīlestība.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas faili. Dzimuši neatkarības gadā

Brīvības svētku vakarā LNT varēsiet baudīt dokumentālo filmu Latvijas faili. 25 neatkarības gadu cilvēkstāsti. 1990. gada 4. maijs – diena, kad tika pieņemta Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācija Latvijas vēsturi sadalīja posmos – pirms un pēc. Kopš vēsturiskā notikuma ir pagājuši 25 gadi, izaugusi jauna paaudze. Viņi ir sportisti, mūziķi, skolotāji, dzimuši 1990.gadā. Kā Latvija ir mainījusies viņu dzīves laikā, kāda ir viņu vieta Latvijā un kā tika pieņemts vēsturiskais lēmums? Par to vēsta dokumentālā filmā Latvijas faili. Baudiet 25 neatkarības gadu cilvēkstāsti 4. maijā plkst. 21.05 kanālā LNT!

Menueta koncerts

Brīvības svētku noslēgumā LNT būs baudāma koncertprogramma Esam!, kurā iekļautas visu laiku labākās Menueta dziesmas, ir grupas dalībnieku dāvana gan saviem atbalstītājiem visā Latvijā, gan pašiem sev 45 gadu jubilejā. 45 gadu laikā izaugušas vairākas paaudzes, kas iecienījušas Menuetu, jo grupa dzīvo ārpus jēdzieniem stilīgi vai vecmodīgi. Savā dziļākajā būtībā šodien Menuets ir tā pati ņiprā grupa, kas dzimusi Jūrmalas 4.vidusskolā, pirmos mēģinājumus aizvadījusi garāžā un savu nosaukumu reiz palienējusi no smaržu pudelītes ar poētisku uzrakstu Menuets. Skatieties Menueta 45 gadu jubilejas koncertu 4. maijā plkst. 22.05 kanālā LNT!

Latviešu filmu izlase

Brīvības svētku dienas garumā kanāla LNT skatītāji varēs vērot latviešu filmu zelta klasiku. 4. maijā plkst. 10.20 Vajadzīga soliste, plkst. 12:05 Pūt vējiņi, plkst. 14.10 Dāvana vientuļai sievietei, plkst. 15:50 Ezera sonāte un plkst. 18.00 Mans draugs nenopietns cilvēks.
Izbaudiet maija brīvdienu īpašo svētku programmu no 1.maija kanālā LNT!

Lasi vēl