LNT tiks būvēts politiskais “Kāršu nams”

Komentāri

Kanālā LNT jau drīzumā televīzijas pirmizrādi piedzīvos amerikāņu drāma “Kāršu nams”, kas ievedīs politiskas pasaulē, kurā valda intrigas un varaskāre. Seriālā galvenais personāžs ir racionāli domājošais kongresmenis Frensiss Andervuds, kuru atveido ar divām Oskara balvām godalgotais aktieris Kevins Speisijs. Savukārt Frensisa sievu atveido aktrise Robina Vraita, kura par aktierspēli seriālā ieguvusi Zelta Globusu. Skatieties pasaulē slaveno seriālu “Kāršu nams” jau no 18.augusta pirmdienās 23:10 uzreiz pēc Dombura studijas kanālā LNT!

2013.gadā pasaulē televīzijas pirmizrādi piedzīvoja interneta vietnes Netflix veidotais seriāls “Kāršu nams” (House of cards). Seriāls zibenīgā ātrumā ieguva interneta lietotāju simpātijas, tas kļuva par apsriedes objektu sociālo tīklu vietnēs Facebook un Twitter, kā arī tika pie pozitīvām kino kritiķu recenzijām. 2014.gadā galvenā varone Klēra Andervuda, kuru atveido aktrise Robina Vraita (Robin Wright), saņēma prestižo Zelta Globusa (Golden Globe) godalgu, kurai tika nominēts arī ekrāna partneris, vīrs Frensiss Andervuds (Francis Underwood), kura tēlā iejūtas aktieris Kevins Speisijs (Kevin Spacey).

Lai arī seriālam ir sarežģīts sižets, tomēr var atzīt, ka tas ir prasmīgi un racionāli izveidots. Ja notiek kāds mazs un šķietami nesvarīgs notikums, tad vērīgākie LNT skatītāji var būt droši, ka agrāk vai vēlāk tie atradīs savu vietu un nozīmi kopējā mehānismā, varētu pat teikt, ka kļūs par neatņemamu daļu no tā. Šajā seriālā politika tiek atspoguļota kā kaut kas ļoti svarīgs, iespējams, pat svarīgākā vieta, kur cilvēkam būt. Seriālā darbojas tikai racionāli indivīdi, kuri ir gluži kā karaļi ar augsti paceltām galvām un aukstu sirdi. Tā vien rādās, ka viņi savu cilvēcību ir atstājuši mājās.

Katrs gaidāmā LNT seriāla varonis ir pats par sevi, un katru no viņiem vada savtīgi nolūki. Divu politisku darboņu interesēm nonākot konfliktā, sākas karsta cīņa, un uzvar tas, kurš prasmīgi, pielietojot intelektu, spēj prognozēt vairākus soļus uz priekšu. Tas teju vienmēr izrādās seriāla galvenais varonis, kongresmenis Frensiss Andervuds, kuru visspilgtāk var raksturot ar vārdiem manipulācija, iecietība, kritiskums.

Iepazīstot galvenos varoņus
Frensisa dzimtā pilsēta ir Gefnija Dienvidkarolīnas štatā, viņš ir pabeidzis Hārvardas juridisko fakultāti un militāru mācību iestādi, kuras prototips ir Citadele, Dienvidkarolīnas Militārā koledža. Politisku iemeslu dēļ Frensiss vienmēr publiski cildina savu tēvu, kurš 43 gadu vecumā miris no sirdstriekas, taču patiesībā viņš tēvu tikpat kā nav pazinis un nav sevišķi augstās domās par viņu.

Frensisa sieva Klēra Andervuda strādā bezpeļņas organizācijā un viņa ir lieliska lobētāja. Klēras loma jau no pirmā brīža ieguva lielu uzslavu no kritiķiem, vēlāk arī tika atzinīgi novērtēta ar Zelta Globusu. Avīzes The New York times kritiķis Braeins Stelters Klēru raksturo kā ļoti iecietīgu sievu, sakot: ”Sieva –shēmotāja, kura atrodas “Kāršu nama” centrā!” B.Stelters turpina: ”Klēra ir sieviete, kura var apstāties pie nekā, lai iekarotu visu. Viņa un Frensiss abi kopā kaļ plānus gluži, kā citi pīpē cigaretes.”

Frensisa un Klēras attiecības
B.Stelters Frensisu un Klēru raksturo kā blēžu pāri. M.Dobss uzskata, ka abu sarežģītās attiecības atainotas tikpat pārliecinoši, kā oriģinālajā britu mini seriālā un pielīdzina viņu laulību Makbeta un lēdijas Makbetas kopdzīvei. Frensisa jūtas pret Klēru ir spēcīgas, un viņš nereti kopā ar sievu naktīs kaldina sazvērestības plānus. Viņš apgalvo: ”Es šo sievieti mīlu vairāk, nekā haizivis mīl asinis.” Frensiss ir makiavellisks tēls, savukārt Klēra – līdzīgi lēdijai Makbetai – mudina vīru darīt visu, lai sagrābtu varu. Henks Stīvers no Washington Post viņu sauc par ledus karalieni. Viņa atbalsta vīra nelietības un nonievā vājības mirkļus, paziņojot: ”Mans vīrs nemēdz atvainoties. Pat ne man.” Viņas neslēptais atbalsts pāra simbiozi padara vēl jo ticamāku. Savukārt Sāra Smita no laikraksta The Kansas City Star komentē: ”Andervudi tiecas pēc varas tik mērķtiecīgi kā roboti.”

Līdz šim gaidāmais LNT seriāls “Kāršu nams” ticis apbalvots ar astoņām godalgām – trīs Primetime Emmy balvas tikušas par kinematogrāfiju, režiju un aktieru atlasi, AFI Award iegūta nominācijā Gada TV programma, Artios tika piešķirta par perfektu aktieru atlasi, CDG Award saņēmta par mūsdienīgumu, Satellite Award nonāca Robinas Vraitas rokās par lielisku lomas atveidošanu, WGA Award ieguva rakstnieku komanda. Kopskaitā seriāls līdz šim nominēts 42 dažādām balvām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl