Komentāri
LNT svētku laikā piedāvās tik daudz koncertu un pirmizrāžu, kā vēl nekad!
Publicitātes foto

Gada gaišākie un gaidītākie svētki – Ziemassvētki – ir klāt, un LNT dodas ciemos pie ikviena skatītāja, lai kopā svinētu šos svētkus. Svētku laikā gaidāmi septiņi krāšņi Ziemassvētku koncerti, un papildus tam tiks dāvātas arī vairākas televīzijas pirmizrādes. Vecgada vakarā LNT Ziņu dienests būs parūpējies par īpašu gada atskata speciālizlaidumu, kurā tiks apkopoti 2014. gada nozīmīgākie notikumi. Tāpat gadu mijas vakarā ikvienu LNT skatītāju priecēs svētku uguņošana. Pavadiet Ziemassvētkus un jaunajā, 2015. gadā baudiet četras pirmizrādes kanālā LNT!

Sagaidiet iemīļotus pasaku tēlus!

Svētku gaidīšanas noskaņu jau 21. decembra vakarā 20.35 LNT skatītāju mājās ienesīs raidījums Dzintara dziesmas. Kopā ar Juri Hiršu tiks meklēti Ziemassvētki visai ģimenei. Tie būs neparasti un ļoti muzikāli meklējumi. Dzintara dziesmas aicina pirmssvētku vakarā pulcēties pie LNT ekrāniem ģimenes, kuru bērni varēs ieraudzīt savu mīļākos pasaku tēlus, bet pieaugušie – satikt pazīstamus aktierus un dziedatājus. Piemēram, Jāni Jarānu, Ivaru Lūsi, Santu Didžus, un, protams, dziedātāju un Dzintara dziesmas vadītāju Lieni Šomasi Sniegbaltītes lomā. Gaidot Ziemassvētkus, pavadiet vakaru ar Dzintara dziesmām.

Skanīgie Ziemassvētki

Ziemassvētku dienā, 24. decembrī, 18.00 ikviens varēs noskatīties koncertu Tev tuvumā. Skaistākās latviešu komponistu Ziemassvētku dziesmas, kurā šogad pamatsolistu statusā ir Aija Andrejeva, Artūrs Skrastiņš un Marts Kristiāns Kalniņš. Uz skatuves kāps arī grupa Putnu balle, Kārlis Auzāns (čells, ģitāra), Jānis Miltiņš (klavieres), Valters Sprūdžs (bass), Kaspars Kurdeko (sitamie instrumenti). Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, 20.45 skaistas mūzikas skaņas būs baudāmas koncertā Inese Galante un draugi. Tajā vienkopus muzicēs spožas publikas iemīļotas Latvijas zvaigznes – tas ir kontrtenors ar neordināro balsi Sergejs Jēgers, viens no Latvijas Nacionālās operas vadošajiem mecosoprāniem Ilona Bagele, samtainā balss tembra īpašnieks Ingus Pētersons, slavenais pianists Vestards Šimkus, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole un nopelniem bagātais solists Raimonds Ozols, divi spilgti populārās mūzikas interpreti – Intars Busulis un Linda Leen, kā arī dziedātājs un viens no grupas PeR dibinātājiem Ralfs Eilands, kurš vienmēr aizrauj ar repertuāra daudzveidību. Iespēja pieteikt sevi plašai auditorijai tiek sniegta arī jauniem, bet jau vairākkārt godalgotiem Latvijas talantiem: šoreiz klausītājus iepriecinās uzlecošā zvaigzne vijolnieks Daniils Bulajevs un I.Galantes talantu pirmās vietas ieguvējs, jauns dziedātājs Eduards Grundmanis. Koncertā piedalās arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, 9.50 gaidāms koncerts Tev tuvumā. Skaistākās latviešu komponistu Ziemassvētku dziesmas, kurā būs dzirdamas latviešu komponistu Mārtiņa Brauna, Aivara Hermaņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča, Imanta Kalniņa, Emīla Dārziņa un citu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmas, kuras akustiskās mūzikas pavadījumā izpildīs Artūrs Skrastiņš, Ieva Kerēvica un grupa Putnu balle.

Arī pēc svētkiem LNT turpinās mājot sirsnība un 29. decembra vakarā 23.15 ekrānos nonāks Bi2 koncerts. Rokgrupa Bi-2 ir cienīta Latvijas klausītāju vidū, tādēļ arī vairākkārtīgi ir viesojušies Rīgā. Šoreiz Bi-2 skatītājiem sniegs iespēju novērtēt grupas jaunāko veikumu, gan arī dziedāt līdzi iemīļotākajām dziesmām, kas izskanēs Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra pavadījumā. Koncertā piedalīsies arī Jūlija Čičerina, Anastasija Poļeva, diriģents Fēlikss Aranovskis un kāds Latvijā iemīļots dziedātājs. Savukārt 30. decembrī 23.10 gaidāms džeza mūzikas koncerts Riga Jazz Ziemassvētkos. Latvijas spožāko džeza balsu tīrā skaņa, džeza harmonijas un pazīstamas Ziemassvētku melodijas ieskandinās tuvojošos gadumiju. Koncertā piedalīsies profesionālā pūtēju orķestra Rīga bigbends, solisti Annija Putniņa, Rūta Dūduma, Juris Vizbulis, Roberts Memmēns – diriģenta Raita Ašmaņa vadībā.

Svētku televīzijas pirmizrādes

Gadu mijai maziem un lieliem skatītājiem tiks piedāvāta labāko svētku televīzijas pirmizrāžu izlase. 19. decembrī 23.05 romantiska filma Nekad nelaid mani vaļā, 24. decembrī 13.40 drāma Nomoda sapnis, 25. decembrī 18.00 drāma Jukas Ziemassvētkos, 26. decembrī 20.35 ģimenes filma Tās būs ziņās! un 30. decembrī 21.10 biogrāfiska filma Monako princese.

Gaidot Jauno gadu

Īsi pirms jaunā gada, 27. decembrī, 20.35 satiksies visi Dzintara dziesmu raidījuma vadītāji – Velga Vītola-Amantova, L. Šomase, Iveta Baumane un J. Hiršs. Visi kopīgi ceps gardas piparkūkas un gatavosies doties uz Jaungada ballīti. Egļu meža rotā ar gaismu spēlēm, sparīgiem ticējumiem visi satiksies un radīs svētku noskaņu mūzikā kopā ar Normundu Zušu un grupu Galaktika, brāļiem Auzāniem un Slaveno Jersikas orķestri, māsām Legzdiņām, Inetu Rudzīti un grupu Sympatique, Baumaņu ģimeni un citiem māksliniekiem.

LNT Ziņu gada apskats

Tuvojoties gada noslēgumam, LNT Ziņu 2014. gada Vecgada speciālizlaidumā LNT žurnālistu komanda atskatīsies gan uz piedzīvoto Latvijas politikā, ekonomikā, kultūrā, sportā, gan ārvalstīs notikušo. Tāpat tiks apkopots iedzīvotāju vērtējums par šogad piedzīvoto – kas pēc skatītāju ieskatiem bijis šogad lielākais pārsteigums, lielākā nejēdzība, aizkustinošākais notikums, un, kurš būtu pelnījis gada cilvēka titulu. Kā zināms, šis gads Latvijā iesākās ar jaunu valūtu – eiro, Rīga kļuva par Eiropas galvaspilsētu, un viens no atklāšanas pasākumiem bija unikāla akcija – cilvēki dzīvajā ķēdē no rokas rokā nodeva grāmatas no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno Gaismas pili, kā arī notika Ziemas Olimpiskās spēles Sočos un Pasaules koru olimpiāde. Vēl šajā gadā visu pasauli skāra Ukrainas notikumi, kas uzskatāmi liecina, ka valsts kopējo drošību ietekmē ne tikai ārējā, bet arī iekšējā drošība. Taču to, kādus notikumus būs izvirzījuši skatītāji, varēs uzzināt LNT Ziņu 2014. gada Vecgada notikumu apskatā 31. decembrī 20.00. Speciālizlaidumu vadīs Ilze Dobele un Haralds Burkovskis.

Koncerts, svētku uzruna un uguņošana

Jaunajam, 2015., gadam tuvojoties LNT skatītājus 21.30 priecēs Koncertzāles Rīga atklāšanas koncerts. Koncertzāle tiks atklāta ar krāšņu koncertu, kurā piedalīsies dažādu muzikālo stilu pārstāvji – I. Busulis, Normunds Rutulis, Ojārs Grinbergs, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, I. Pētersons, Sonora Vaice, Ginta Krievkalna, Aivars Hermanis, Samanta Tīna, Paula Dukure, Ieva Sutugova, L.Šomase, Ēriks Loks, grupas Credo, Framest un daudzi citi mūziķi. Vakara gaitā paredzēti arī pārsteigumi, kas patīkami priecēs izsmalcinātākos mūzikas gardēžus. Gadu mijā varēs ieklausīties Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un Valsts prezidenta uzrunās, kā arī izbaudīt Jaunā gada svētku uguņošana 11. novembra krastmalā. Uzreiz pēc tam skatītāji aicināti pavadīt līksmu vakaru ar koncertu Laima Vaikule Atkal Mājās. Tajā būs dzirdamas populārākās dziesmas, piemēram, Viss nāk un aiziet tālumā, Vienā laivā, Laternu stundā, Par dzelteno lapu un citas.

1.janvārī LNT tiekas Koko Šanele, Stīvs Džobss un Seržs Geinsbūrs

Kā vēsta sens ticējums, kā Jauno gadu sāksi, tā to aizvadīsi. LNT 2015. gada pirmajā dienā dāvina četras biogrāfiskas televīzijas pirmizrādes – 14.35 varēs baudīt Koko Šanela, kas vēstīs par neatkārtojamo modes pasaules lēdiju. 20.35 varēs skatīties Džobss, kurā aktieris Eštons Kačers atveido Silīcija ielejas leģendu Stīvu Džobsu, sniedzot jaunu ieskatu uz izšķirošajiem un personiskākajiem mirkļiem ikoniskā uzņēmēja karjerā. Uzreiz pēc tam 22.35 filmā Seržs Geinsbūrs. Varonīgā dzīve varēs uzzināt vairāk par pazīstamo franču dziedātāju, mūziķi, aktieri, dzejnieku, režisoru un sieviešu siržu lauzēju Seržu Geinsbūru, kura vārds gandrīz 25 gadu garumā turējās dzeltenās preses un glancēto žurnālu lapās.

Skatieties Ziemassvētku filmas arī TVPlay!

Svētku laikā video portāls TVPlay piedāvās interneta lietotājiem vēl nebijušu iespēju – no 23. decembra ikviens varēs noskatīties kopumā 28 Ziemassvētku filmas, no kurām vairākas vēl nesen bija skatāmas kino ekrānos. Piemēram, LNT televīzijas pirmizrādes Tas būs ziņās un Monako princese svētku laikā būs skatāmas TVPlay. Un tas nav viss! Būs iespēja redzēt jau iemīļotās filmu daļas ar Asterika un Obeliksa piedalīšanos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl