Komentāri
LNT piedāvā patriotiskām dziesmām un filmām piepildītu Patriotu nedēļas programmu
Kadrs no filmas Mammu, es tevi mīlu. Publicitātes foto

Svinot Latvijas valsts jubileju, kanāls LNT ar īpaši sarūpēto Patriotu nedēļas programmu ienesīs svētku sajūtu ikviena skatītāja mājās un sirdīs.

Kanālā LNT Patriotu nedēļā baudiet trīs jaunus koncertus, tostarp arī Latvijas spēka dziesmas, kurā populāri latviešu mākslinieki caur latviešu dziesmām sveiks mūsu dzimteni svētkos! LNT būs baudāmas arī visos laikos mīlētas latviešu filmas, no kurām viena – Latvijas Valsts simboli – piedzīvos televīzijas pirmizrādi. Izbaudiet īpaši veidoto Patriotu nedēļas programmu no 11. līdz 18. novembrim kanālā LNT!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms sešiem gadiem LNT aizsāka Patriotu nedēļas tradīciju, kurā ikviens aicināts valsts svētku laikā pie krūtīm piespraust lentīti valsts karoga krāsās, apliecinot mīlestību pret Latviju. Kā pirmais no īpašajiem notikumiem kanālā LNT būs svinīgās Lāčplēša dienas svinības 11. novembra krastmalā, ko tiešraidē ikviens aicināts skatīties plkst. 21:10.

Imantdienas 2015

Uzreiz pēc svinīgā pasākuma 11. novembra krastmalā skatītāji acināti izbaudīt Imantdienas 2015 koncertu. Šogad Cēsu pils parka estrādā norisinājās gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki Imantdienas, kas pulcēja komponista daiļrades cienītājus un daudzus pašmāju mūziķus apjomīgā trīs daļu koncertā. Pirmajā daļā uzstājas popularā dziedātāja Olga Rajecka un grupa Turaidas roze, atskaņojot albuma Buramdziesmas programmu. Savukārt turpinājumā gaidāma īpašiem pārsteigumiem bagāta grupas Autobuss debesīs uzstāšanās, kuras laikā izskanēs albums Logs puspavērts dziesmas. Par godu Imantdienām Autobuss debesīs apvienojusies oriģinālajā sastāvā, uz skatuves pulcējot visus mūziķus, kas dažādos laikos muzicējuši grupā. Imantdienu noslēdzošajā daļā pēc vairāku gadu pauzes uz Cēsu Pils parka estrādes skatuves atgriezīsies leģendārā grupa Menuets ar visu laiku iemīļotāko dziesmu programmu. Koncerta noslēgumā gaidāma nu jau par tradīciju kļuvusī sadziedāšanas ar publiku. Izbaudiet Imantdienas 2015 koncertu uzreiz pēc pieslēguma krastmlai – 11.novembrī plkst. 21:50 kanālā LNT!

Ulda Marhileviča jubilejas koncerts

13. novembrī LNT gaidāms Ulda Marhileviča autorkoncerts Tava sirds ir tavas mājas, kurā viņš muzicēs kopā ar vijolnieku Dzintaru Beitānu, taustiņinstrumentālistu Raimondu Macatu, kontrabasistu Modri Laizānu un sitaminstrumentālistu Andri Buiķi. Koncertprogrammas pirmā daļa atvēlēta instrumentālajai mūzikai, kurā skatītāji varēs baudīt Ulda Marhileviča klavierspēli. Savukārt otrajā daļā varēsiet klausīties dziedātājas Antras Stafeckas dziedājumā, kura izpildīs komponista dažādos gados radītās dziesmas, kas savulaik dziedājušas dažādas skatuves leģendas, piemēram, Mirdza Zīvere, Igo un citi. Koncerta programmā skanēs gan zināmas, gan retāk dzirdētas Ulda Marhileviča melodijas, neizpaliks komponista zelta dziesmas Vēl, Naktsvārdi, Mājupceļš , protams, dziesma Lūgums, kas 1984. gadā kļuva par Latvijas Radio Mikrofona aptaujas uzvarētāju un daudzas, daudzas citas. Izbaudiet Ulda Marhileviča autorkoncertu Tava sirds ir tavas mājas jau 13.novembrī plkst. 21:45 kanālā LNT!

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Dzintara dziesmās viesosies Ieva Akuratere

Patriotu nedēļas ietvaros iemīļotajā muzikālajā raidījumā Dzintara dziesmas valdīs svētku noskaņas. Viesos būs ieradusies populārā latviešu dziedātāja, leģendārās rokgrupas Pērkons soliste un latviešu tautas Atmodas simbols Ieva Akuratere. 1988. gadā Ieva piedalījās festivālā Liepājas Dzintars un izpildīja dziesmu Manai tautai (Palīdzi Dievs), kļūstot par vienu no dziesmotās revolūcijas simboliem. Sarunā ar raidījuma vadītājiem Ieva atklās latviešu patriotiskās – leģendārās dziesmas Manai tautai (Palīdzi Dievs) izcelsmi un to, kā tā ir kļuvusi par mūsu tautas simbolu!

Latvijas spēka dziesmas

Svētku noslēgumā, 18. novembrī, plkst. 20:35 tiešraidē tiks pārraidīta svētku uguņošana. Par to, kāda gaisotne tur valdīs, tiešraidē no krastmalas vēstīs 900 sekundes moderatore un žurnāliste Kristīne Garklāva un LNT Laika ziņu vadītājs Māris Grigalis. Uzzināsiet ne tikai to, cik daudz cilvēku būs ieradušies noskatīties krāšņo uguņošanu, bet arī kādas emocijas šogad svētki snieguši tautiešiem.

Uzreiz pēc svētku uguņošanas, plkst. 21:15 pirmo reizi par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai, ieskandinot gaidāmo Latvijas simtgadi un atzīmējot mūsu valsts 97. gadskārtu, Patriotu nedēļas ietvaros būs baudāms lielkoncerts Latvijas spēka dziesmas. Lielkoncerta programmā iekļauti tie skaņdarbi, kas cauri laikiem latviešiem bijuši īpaši nozīmīgi. Koncertā piedalīsies daudzi izcili mākslinieki: dziedātāja Ieva Akuratere, leģendārās aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji Alex un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, tautas deju ansamblis Dzintariņš, dziedošie Nacionālā un Dailes teātra aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, dziedātāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Raimonds Ozols.

Latvijas faili un citas filmas

Patriotu nedēļas ietvaros LNT skatītājiem ik dienu plkst. 19:00 tiks piedāvātas tematiskas dokumentālo filmu cikla Latvijas faili filmas – Streičs, Viena puķe zied – Margarita, Tautas mīlētā Olga Dreģe, Mīlestības dēļ, 25 neatkarības gadu cilvēkstāsti, Brāļi Kokari, Mūris, Simboli, Manai Dzimtenei. Tāpat no 11. līdz 17.novembrim būs plkst. 17:15 skatāmas visas Ilgais ceļš kāpās sērijas, bet 14. novembrī plkst. 22:15 ikviens varēs izbaudīt godalgoto Latviešu filmu Mammu, es tevi mīlu. Savukārt Latvijas dzimšanas dienā – 18. novembrī – visas dienas garumā būs skatāmas iecienītas latviešu filmas – plkst. 12:50 Vienīgā fotogrāfija, plkst. 15:05 Vella kalpi, plkst. 16:55 Vella kalpi vella dzirnavās.

Izbaudiet īpašo Patriotu nedēļas programmu no 11. līdz 18. novembrim kanālā LNT!

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl