LNT pārraidīs apbalvošanas ceremoniju Ideju kauss 2014

Komentāri
LNT pārraidīs apbalvošanas ceremoniju Ideju kauss 2014
Publicitātes foto

Šogad jau astoto gadu pēc kārtas tiek rīkots Inovatīvo biznesa ideju konkurss Ideju kauss, kuru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un to varēs redzēt ikviens LNT skatītājs. Tā būs unikāla iespēja pārliecināties par to, cik neizmērojams ir Latvijas iedzīvotāju radošums, un noskaidrot, kura no 12 finālā iekļuvušajām idejām iegūs galveno balvu – 7000 eiro. Skatieties apbalvošanas ceremoniju Ideju kauss jau 13.decembrī 16:50 kanālos LNT un TVPlay!

Šogad konkursam Ideju kauss 2014 kopumā tika iesniegtas 323 biznesa idejas, no kurām 132 izcīnīja iespēju piedalīties konkursa 2.kārtā, bet finālā iekļuva 12 labākās. Apbalvošanas ceremonijā tiks atklātas gan finālā iekļuvušās idejas, gan to autori, kā arī pašu ideju tapšanas aizkulises. Fināla reizē idejas no koncepcijām būs pārtapušas vizuālos objektos, par ko būs parūpējusies pasākuma scenogrāfijas un ideju vizuālo objektu autore, māksliniece Anna Heinrihsone.

Jau pēc nedēļas, 13.decembrī, norisināsies lielā apbalvošanas ceremonijā Ideju kauss 2014, kuru vadīs Ideju kausa radošās koncepcijas autors Gatis Mūrnieks un atraktīvais Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe, kurš nulle kā ieguvis balvu Spēlmaņu naktī kā labākais aktieris. Vietā atzīmēt, ka pagājušajā gadā D.Grūbe kopā ar Dailes teātra kolēģiem Ģirtu Ķesteri un Mārtiņu Poču, sadarbojoties ar Paulu Ķesteri, izmēģināja spēkus konkursā Ideju kauss ar biznesa ideju Bērnības fails.

Ar ko šogad pārsteigs Ideju kauss 2014? Latvijas – Norvēģijas MBA programmas Inovācijas un uzņēmējdarbība direktors un Ideju kauss 2014 eksperts Modris Ozoliņš stāsta vairāk: ”Šogad pieteikto ideju klāsts ir ļoti daudzveidīgs. Joprojām populāras viedtālruņu aplikācijas, taču ir arī interesantas idejas, kuras fokusētas uz ražošanu, servisu, energoefektivitāti un citām lietām. Ir arī pa kādam mūžīgajam dzinējam,” stāsta direktors M.Ozoliņš.

Ideju kauss 2014 fināla žūrijas sastāvā ir LIAA direktors Andris Ozols, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta Inovācijas nodaļas vadītāja Una Vanaga, AS Aldaris komunikācijas direktore Laura Krastiņa, Rīgas biznesa skolas pasniedzēja Elita Sproģe, Latvijas Valsts meži komunikācijas projektu vadītāja Anda Sproģe, SIA Mentõls radošais direktors Mārtiņš Ķibers, Rīgas Tehniskās universitātes inženierekonomikas fakultātes starptautisko programmu nodaļas direktors, SIA Inovatīvo risinājumu institūts, SIA Sakret direktors, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Andris Vanags.

Konkurss Ideju kauss LIAA tiek rīkots projekta Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl