LNT janvāri pasludina par Raimonda Paula mēnesi

Komentāri
LNT janvāri pasludina par Raimonda Paula mēnesi
Publicitātes foto

Maestro Raimonds Pauls ir viens no visu laiku populārākajiem latviešu komponistiem. Viņa skaņdarbi tiek uzskatīti par klasiskām vērtībām, kas izturējušas laika pārbaudi. Nākamā gada 12.janvārī R.Pauls atzīmēs savu 79.dzimšanas dienu, tāpēc par godu tai kanāls LNT visa mēneša garumā Maestro svētkos dāvinās dažādus koncertus un dokumentālo filmu. Baudiet Raimonda Paula daiļradi no 2.janvāra visa mēneša garumā kanālā LNT!

Tik daudz koncertu, tik daudz pozitīvu emociju!

Kanālā LNT Raimonda Paula mēnesis tiks atklāts 2.janvārī 20:35 ar mūzikas festivāla Latvijas pērles ietvaros notikušo Maestro koncertu. Tajā Maestro kopā ar instrumentālo grupu izpildīs vairākus skaņdarbus elegantā estrādes džeza manierē, kam sekos piecas agrāk nedzirdētas dziesmas jaunās solistes Kristīnes Prauliņas izpildījumā. Liriski sapņainu un izjusti romantisku gaisotni vakaram piešķirs vietējai publikai jau pazīstamā somu vokāliste Sonja Bišopa ar R.Paula klasisko hītu programmu. Vera Koko, Anno Domini, Laternu stundā, Dāvāja Māriņa, Zilais karbunkuls, Cāļus skaita rudenī un citi hīti tiks pasniegti ar autentisku regeja garšu.

Nedēļu vēlāk, 9.janvārī 21:05 LNT atspoguļos R.Paula 78 gadu jubilejas koncertu, kura pirmajā daļā Maestro jaunie aranžējumi izteikti džezam raksturīgos ritmos un harmonijās. Tie komponēti izpildīšanai kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Koncerta otrā daļa veltīta vokālajai mūzikai, kurā uzstājās Edgara Vītola vadītā jauniešu vokālā grupa Con Moto, vokāliste Kristīne Prauliņa un Nacionālā teātra aktieri Juris Jope un Madara Botmane.

Dzintara dziesmas sveiks jubilejā

Savukārt 10.janvārī 20:35, Maestro svētku priekšvakarā, Dzintara dziesmās tiks sumināts R.Pauls. Protams, skanēs arī visu laiku populārākās Maestro melodijas un tiks izbaudīta jauka svētku atmosfēra. Raidījumā būs arī tikšanās ar Gunāru Jākobsonu, kurš veido Dzintara dziesmu vēsturi, un viņš kopā ar R.Paulu aprunāsies par viņa daiļradi.

R.Paula dziesmu vakari turpinās

Nekas nebeigsies un jau 16.janvārī 21:05 gaidāms R.Paula un Guntara Rača koncerts Nekur nav tik labi kā mājās, kurā R.Paula un G.Rača populārākos kopdarbus koncertā izpilda Dzeguzīte, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Mārtiņš Ruskis, Liene Šomase un Jānis Moisejs, Normunds Jakušonoks un Rīgas Zelta Saules koris, kā arī aktieri Andris Bērziņš un Jānis Paukštello. Īpaša uzmanību pievēršama dziesmu Spītība un Ceļš uz mājām pirmatskaņojumiem Maestro augsti vērtētā jaunā aktiera Daumanta Kalniņa izpildījumā. Pie klavierēm pats R.Pauls, kurš arī vadīs un komentēs programmu.

Savukārt 23.janvārī 21:05 LNT ieskandinās Jāņa Petera un komponista R.Paula dziesmu koncerts Sanāciet, sadziediet…, kurā diriģentu E.Vītola un Arvīda Platpera vadītie kori izpildīs J.Petera un Maestro R.Paula tautā iemīļotās dziesmas. Tās atmirdzēs jaunās un košās skaņās koru un solistu priekšnesumā, sniedzot lielisku iespēju izbaudīt J.Petera brīnišķīgo dzeju un R.Paula melodijas. Koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jaukais koris Aura, vīru kori Absolventi un Ķekava, kā arī Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauktais koris, solisti Inese Romancāne, Juris Jope, džeza meistars Māris Briežkalns un citi mākslinieki.

Svētku mēneša noslēgumam 23.janvārī 22:50 tiks piedāvāta Latvijas faili filma Manai dzimtenei, kas ir stāsts par divu izcilu personību draudzību un kopīgu darbu gadu desmitu garumā. J.Petera vārdi, R.Paula mūzika – abu latviešu kultūras spilgto personību sadarbība daudzu desmitu gadu garumā kļuvusi leģendāra. Šajā filmā satiksies J.Peters un R.Pauls, lai stāstītu par ilggadējo sadarbību, šajā laika posmā pieredzēto Latvijas kultūrā un politikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl