Komentāri
Ledžers ļaundara Džokera lomā pārtrumpojis pašu Nikolsonu
Foto: Warner Brothers International Television

Austrāliešu aktieris Hīts Ledžers ļaundara Džokera – psihopāta ar izkropļotu seju – lomā pārspējis amerikāņu kinozvaigzni Džeku Nikolsonu, atzinis filmas Tumšais bruņinieks (The Dark Knight, 2008) režisors Kristofers Nolans.

Ļaunais ģēnijs Džokers piedzīvojumu filmā Tumšais bruņinieks ir pēdējā loma, ko bija lemts nospēlēt austrāliešu aktierim Hītam Ledžeram. Par tēlojumu aktierim tika piešķirta ASV Kinoakadēmijas balva Oskars, tiesa, jau pēc viņa nāves – 2008. gada 23. janvārī aktieris devās aizsaulē, uz pauzes atstājot citu kinodarbu – Terija Giljama filmu Doktora Parnasa iedomu pasaule (The Imaginarium of Doctor Parnassus), kurā viņam uzticēto lomu pārņēma trīs citi aktieri – Džonijs Deps, Džūda Lovs un Kolins Farels.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iespējams, loma iedzen nāvē

Nolana Betmena filmu triloģijas otrajā daļā Ledžers atveidoja ļaundari Džokeru, ko 1989. gada Betmenā spoži atveidoja ļaundaru un psihopātu ”meistars” Džeks Nikolsons. Tumšā bruņinieka režisors atzinis, ka Ledžers ar savu tēlojumu pārspējis Nikolsonu. Šai domai pievienojusies arī virkne kino kritiķu.

Ledžeram allaž bijis svarīgi savus varoņus izprast līdz mielēm, teju viņos pārmiesoties. Valda uzskats, ka Džokera tēls, ko pats kādā intervijā nodēvējis par sociopātu, masu slepkavu un šizofrēniķi, aktieri iedzinis nāvē. Filmas uzņemšanas laikā viņš cietis no bezmiega un lietojis miega zāles. Šo medikamentu sajaukšana ar pretsāpju līdzekļiem arī tiek uzskatīta par nāves iemeslu.

Foto

Par ko divi Oskari?

Betmens ar jaunu sparu metas cīņā ar noziedzniekiem. Ar leitnanta Džima Gordona un apgabala prokurora Hārvija Denta palīdzību viņš grib iznīcināt atlikušos noziedznieku grupējumus, kas vēl plosās pilsētas ielās. Sadarbība izrādās efektīva, taču drīz vien trijotne kļūst par Gotemas iedzīvotājus terorizējošā ļaunā ģēnija Džokera radītā haosa upuriem.

Līdzās Ledžeram filmējies citu izcilu aktieru ansamblis – Kristians Beils, Morgans Frīmens, Ārons Ekhārts, Maikls Keins, Megija Džilenhola, Gerijs Oldmens. Filmas kontā divi Oskari – Labākais aktieris otrā plāna lomā (Ledžers) un Labākā skaņa, kā arī sešas nominācijas balvai.

Skaties filmu Tumšais bruņinieks TV3 jau šovakar plkst. 20:00!

Ledžera pēdējais video

Gaidot vakaru, lūk, Hīta Ledžera pēdējais veikums – videoklips grupas Modest Mouse dziesmai King Rat, kura režisors bija Ledžers!

Ledžers gan nepaguva pabeigt darbu pie video, to īstenoja kompānija The Masses.

Foto: Ledžers dzīvē un savās labākajās lomās

Lasi vēl