Komentāri

Supermena lielākais konkurents Betmens ir leģendārs – šogad martā tēlam apritēs 77 gadi, kopš to radīja mākslinieks Bobs Keins un rakstnieks Bils Fingers. Laikam ejot, Betmens ir kļuvis par varenu popkultūras ikonu un spējis saglabāt savu popularitāti par spīti jaunu supervaroņu, piemēram, Zirnekļcilvēka, Dzelzs vīra, parādīšanos kino pasaulē. TV3 kā Betmena piedzīvojumu cienītājs janvāra nogalē piedāvā filmas ar varoni – Betmens: sākums 24. janvārī plkst. 20.00 un Tumšais bruņinieks 31. janvārī plkst. 20.00!

Tiek rīkota īpaša Betmena diena

Pirmo reizi ar pasauli supervaronis Betmens tika iepazīstināts 1939. gada 30. martā DC Comics komiksa 27. izdevumā. Mūsdienās Betmena tēls ir iedzīvināts tik ļoti, ka tas jau ir pieejams visās iespējamās platformās – komiksos, video spēlēs, internetā un televīzijā, pat dažādos jaunāko skatītāju iecienītos suvenīros! Ik gadu DC Comics sadarbībā ar kinostudiju Warner Bros organizē speciālas Betmena dienas, kurās tiek aicināts piedalīties ikviens fans. Pērn tas bija 26. septembris, kad Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā, kā arī dažādās Eiropas valstīs simtiem grāmatu veikalos, skolās, bibliotēkās tika rīkotas akcijas, kurās varēja iegādāties vai par brīvu saņemt komiksus, tāpat arī notika dažādas tematiskas aktivitātes. Piemēram, kinostudija Warner Bros laipni uzņēma visus fanus, izrādot uzņemšanas laukumu, kurā ieraugāmi Betmena automobiļi, maskas, apmetņi un citi rekvizīti no filmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kristofera Nolana pirmā filma

Jau 24. janvārī plkst. 20.00 kanāla TV3 skatītāji varēs izbaudīt ASV kinoakadēmijas balvai Oskars izvirzītu filmu Betmens: sākums (Batman Begins). Režisoram Kristoferam Nolanam šī ir pirmā Betmena režisētā filma. Filma atklāj Betmena leģendas pirmsākumus un Tumšā bruņinieka – Gotemas pilsētas aizstāvja – dzimšanu. Sekojot pa pēdām savu vecāku slepkavam, Brūss Veins klīst pa pasauli, meklējot iespēju cīnīties pret netaisnību un ļaunumu. Viņš atgriežas Gotemā, lai atklātu savu slēpto būtību – Betmenu, maskā tērptu cīnītāju, kurš liek lietā spēku, zināšanas un moderno tehnoloģiju viltības, lai uzveiktu ļaunos spēkus, kas apdraud pilsētas mieru.

Brūsa Veina jeb Betmena lomu atveido aktieris Kristians Beils. Režisors K.Nolans interneta vietnei forbes.com atzinis, ka K. Beils aktierspēle ir uzslavu vērta: ”Filmas veidošanā ļoti nozīmīgi bija, lai skatītāju lielākā uzmanība netiek vērsta tikai uz brīdi, kad ekrānā parādās Betmens, bet, lai arī pats Brūss Veins kā varonis pats par sevi būtu ļoti saistošs. Tāpēc arī filmā viņš tiek parādīts no trīs aspektiem – personība, cilvēks sabiedrībā un Betmens. Šo ideju izcili realizēja aktieris K. Beils, par kura darbu varu teikt tikai to labāko.” Tāpat filmā Betmens. sākums spēlē aktieri Maikls Keins, Liams Nīsons, Keitija Holmsa, Gērijs Oldmens, Kilians Mērfijs, Morgans Frīmens.

Video: Betmens atgriežas treileris

Desmitgades labākais kino darbs

Nedēļu vēlāk, 31. janvārī, plkst. 20.00 TV3 ekrānos nonāks filma Tumšais bruņinieks (The dark knight), kuru arīdzan veidojis K.Nolans. Kinokritiķi šo filmu ir atzinuši par vienu no 21. gadsimta pirmās desmitgades labākajām filmām un par vienu no visu laiku labākajām supervaroņu filmām. Filmā Tumšais bruņinieks Betmens ar jaunu sparu metas cīņā ar noziedzniekiem. Ar leitnanta Džima Gordona un apgabala prokurora Hārvija Denta palīdzību viņš grib iznīcināt atlikušos noziedznieku grupējumus, kas vēl plosās pilsētas ielās. Sadarbība izrādās efektīva, taču drīz vien trijotne kļūst par Gotemas iedzīvotājus terorizējošā ļaunā ģēnija Džokera radītā haosa upuriem.

Filmas komanda ir nopelnījusi arī divas ASV Kinoakadēmijas Oskars balvas – aktieris Hīts Ledžers ieguva nominācijā Labākais aktieris, bet Ričards Kings saņēma nominācijā Labākā skaņas montāža. Pēc aktiera un producenta Maikla Keina domām H. Ledžers pārspēja Džeka Nikolsona atveidoto Džokeru, kuru viņš spēlē 1989. gada filmā Betmens (Batman), sakot: ”Džeks izskatās kā klauns, kas spēj būt kā labs tā ļauns. Drīzāk viņš uzbur ļaunā tēvoča tēlu, kurš spēj ikvienu uzjautrināt. Savukārt Hīts ir pilnīgi pretējs Džekam – viņš ir atbaidošs psihopāts. Viņa Džokers tiecas uz elli!” H. Ledžers arī pats ir atzinis, ka šis bija viņa mīļākais tēls no Betmena filmu sērijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl