Komentāri
Filma par brāļiem Kokariem piedalīsies starptautiskā televīzijas festivālā Baku
Brāļi Kokari. (LNT Publicitātes foto)

Šī gada 5.jūnijā kanālā LNT pirmizrādi piedzīvoja “Latvijas faili” veidotā dokumentālā filma “Brāļi Kokari. Esi sveicināta, Saule!”, un tā joprojām ir skatāma lielākajā Latvijas video portālā TVPlay. Filma ieguva plašu popularitāti un pozitīvas atsauksmes Latvijā, un septembrī filma debitēs starptautiskā televīzijas festivālā Baku, Azerbaidžānā.

Ceturtais Starptautiskais TEFI Sadraudzības televīzijas festivāls šogad notiek no 24. līdz 27.septembrim Baku, Azerbaidžānā, un tas ir veltīts tēmai Mūsdienu vēstures TV. TEFI Sadraudzības televīzijas festivāls dibināts 2011.gadā un šogad tajā iesaistījusies Latvija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Moldova, Krievija, Tadžikistāna, Ukraina un Uzbekistāna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par LNT dokumentālā cikla “Latvijas failu” filmas “Brāļi Kokari. Esi sveicināta, Saule!” debiju festivālā filmas autore, žurnāliste Agita Pančenko saka: ”Man ir patiess gandarījums, ka brāļu Kokaru dzīvesstāsts dokumentālajā filmā “Brāļi Kokari. Esi sveicināta, Saule!” papildinās Baku festivāla programmu. Ceru, ka Baku festivāla skatītāji vērojot stāstu par latviešu izcilajiem diriģentiem, tuvināsies latviešu dzīvesziņai, kļūstot par latviešu kora mākslas tradīcijas labiem draugiem.”

Par pirmo tikšanos ar brāļu Kokaru daiļradi A.Pančenko stāsta vairāk: ”Es piederu tai paaudzei, kura skolās klausījās Queen, Līvus, Aerosmith un Nirvana, bijām panki. Ar draudzenēm dziedāju arī skolas korī, dažreiz piedalījāmies skolas koru skatēs, kur tomēr neguvām vērā ņemamus rezultātus. Protams, es biju pazīstama ar brāļu Kokaru daiļradi, biju dzirdējusi par viņu panākumiem. Bet! Atceros pirmo reizi, kad gluži kā zibens nāca atklāsme un atbalsojās ar lielu spēku līdz pat šim brīdim. Tas notika 90-tajos, kad dzirdēju kamerkora Ave Sol izpildīto L.Garūtas kantāti Dievs, Tava zeme deg Ave sol koncertzālē. Pirms koncerta zālē valdīja tā radošai atklāsmei nepieciešamā augstsprieguma atmosfēra. Ave, Sol! dinamiski klusinātais, bagāti niansētais priekšnesums bija pārņēmis un aizgrābis ikvienu. Vieglas un gaisīgas kantilēnas, intīmi smalkās emocijas saplūda ar harmonisku spēku, veidojot fantastiskas skaņu gleznas. Tā bija reize, kad atklāju savus personīgos Kokarus viņu patiesajā lielumā. Mūžīgās vērtības kā, piemēram, māksla un mūzika visos laikos, tautās un civilizācijās kalpojušas par īpašu saziņas valodu, kas spēja samierināt ienaidniekus un svešiniekus padarīt par labiem draugiem.”

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl