“Eņģeļi pār Latviju” nolaidīsies 18. decembrī!

3 komentāri
“Eņģeļi pār Latviju” nolaidīsies 18. decembrī!
Foto: publicitātes foto

Kopš novembra norisinās labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”, kas noslēgsies ar īpašu Ziemassvētku labdarības koncertu jau 18. decembrī plkst. 21.00 kanālā LNT! Skatītājus priecēs skaistas dziesmas svētku noskaņās un īpašas Paula Bankovska pasakas par cerību un mīlestību. Noticiet labestībai un brīnumam, jo tikai kopā iespējams palīdzēt saziedot naudu smagi slimu bērnu ārstēšanai!

Sapni par pilnvērtīgu dzīvi cer piepildīt daudzi bērni, tostarp Anna, Reinis, Krišjānis un Lūkass

Foto: publicitātes foto

Anna bija ļoti gaidīts mazulis, jo īpaši tētis priecājās par ziņu, ka gaidāma meitiņa. Ģimene cerēja, ka piedzims vesels mazulis, taču, kad mazā Anna ieradās pasaulē, kļuva zināms, ka bērnam ir veselības problēmas. Meitene piedzima ar atvērtu mugurkaulu, un tika noteikta diagnoze: spina bifida, kas nozīmē, ka muguras smadzenes un nervu gali atrodas ārpus ķermeņa, bet ārstu prognozes vēsta, ka, iespējams, jūsu bērns nekad nestaigās. Taču vecāki neatmet cerības – Annai ir veikta mugurkaula operācija, bet pagaidām līdz galam nav izdevies noslēgt mugurkaulu. Neraugoties uz Annas ierobežoto pārvietošanos, meitene ir ļoti dzīvespriecīga un aktīva, un viņā mīt degsme darīt visu, ar ko nodarbojas viņas vienaudži – rotaļāties, dejot, zīmēt, runāt un iepazīt pasauli! Anna staigā, taču to spēj, pateicoties īpaši viņai Vācijā izgatavotām ortozēm. Tā kā bērni aug strauji, jaunas ortozes nepieciešamas katru pusgadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: publicitātes foto

Reinis piedzima pavisam maziņš un viņa svars bija vien 2kg. Laikam ritot, Reinis paaugās, bet staigāt tā arī nesāka. Reinim ir uzstādīta diagnoze: bērnu cerebrālā trieka, bet nervi, kas atbild par staigāšanu, ir bojāti. Ar operācijas, fizioterapijas, vingrošanas, masāžu, vecāku un dakteru neatlaidīgu darbu Reinim ir izdevies nostāties uz kājām, taču zēna ķermenis aug – kāju pēdu deformācija un nestabilās potītes neļauj Reinim staigāt patstāvīgi. Taču gan puika, gan ģimene neatmet cerības, jo ir tik daudz sapņu, ko īstenot! Šobrīd puika aizraujas ar peldēšanu un ģitārspēli, bet, kad viņš izaugs liels – sapņo kļūt par programmētāju! Tāpat Reinis cer, ka reiz viņam izdosies uzspēlēt basketbolu un aizbraukt ceļojumā uz Ameriku. Lai būtu par soli tuvāk saviem sapņiem par pilnvērtīgu dzīvi, Reinim ir ļoti nepieciešama kāju pēdu operācija. Reinis ir neatlaidīgs un ļoti centīgs, taču bez līdzcilvēku atbalsta ģimene šobrīd nespēj iztikt!

Krišjānis ir liels, viņam jau ir 16 gadu, un, iespējams, tādēļ arī viņš grib par šo problēmu pastāstīt, kā arī pats būt aktīvs eņģelis visiem tiem daudzajiem bērniem, kuriem ir tāda pati vajadzība! Krišjānim ir I tipa cukura diabēts un viņam ir ļoti nepieciešams jauns insulīna pumpis. Bērnu ar līdzīgām vajadzībām ir daudz, jo Latvija un Rumānija ir vienīgās Eiropas Savienības dalībvalstis, kas nenodrošina pumpjus, un vecākiem attiecīgi tie jāsagādā patstāvīgi, lai arī to izmaksas sastāda vairākus tūkstošus eiro. Krišjānis ir ļoti aktīvs, labi mācās, bet nākotnē grib studēt medicīnu. Tāpat viņš ir arī muzikāls, spēlē saksofonu orķestrī un kvartetā, dzied ansamblī, dejo tautiskās dejas, sporto, patīk orientēšanās. To visu viņš nevarēs darīt, ja viņam nebūs insulīna pumpis, bez tā aktīvi dzīvot un darboties ir vienkārši neiespējami!

Foto: publicitātes foto

Smaidīgais un aktīvais Lūkass ģimenē ir pastarītis, ļoti gaidīts un lutināts… Kad mamma bija Lūkasa gaidībās, brālīši Deniss un Alekss bija mammas lielākie palīgi. Lūkass piedzima vesels, mamma pārbrauca mājās no slimnīcas, un mazulītis ienesa ģimenē prieku un smaidus! Mamma baroja puisēnu ar krūti, taču, sākot dot citu pārtiku, Lūkass piedzīvoja smagu lēkmi un, pateicoties ātrai neatliekamās palīdzības mediķu rīcībai, mazais puika ir dzīvs. Lūkass piedzīvoja anafilaktisko šoku, kopš šīs liktenīgās dienas – adrenalins ir ģimenes aptieciņas neatņemama sastāvdaļa, lai ārkārtas situācijā, pirms mediķu ierašanās, vecāki paspētu injicēt zēnam zāles. Lūkasam ir uzstādīta diagnoze: anafilakse smagākajā stadijā. Puikas organisms nepanes piena produktus un soju, un dakteri ir sastādījuši īpašu ēdienkarti. Šobrīd sešus mēnešus vecais Lūkass pārtiek no īpaša zīdaiņiem paredzēta maisījuma, ko lieto bērniem ar govs piena nepanesamību, un viena iepakojuma izmaksas ir ap 57 eiro. Viens iepakojums pietiek vien divarpus dienām, kas ir ļoti maz, jo bērns aug strauji, taču bez šīs speciālās pārtikas Lūkass nevar izdzīvot!

Ziemassvētku labdarības koncerts

”Eņģeļi pār Latviju” koncertā skatītāji varēs baudīt ne tikai skaistas dziesmas, bet arī Paula Bankovska pasakas, kas sarakstītas īpaši akcijas vēstnešiem. Pasakas par cerību un sirsnību koncertā lasīs sabiedrībā pazīstami cilvēki. Tāpat akcijai aicinās ziedot Latvijā iemīļoti un populāri mūziķi un grupas: Ieva Sutugova, ”Very cool people” un Kristīne Prauliņa, projekta ”Tev tuvumā” dalībnieki, ”Latvian voices”, ”Dzelzs vilks” un citas. Koncertu vadīs raidījuma ”900 sekundes” vadītāja Kristīne Garklāva un seriāla ”UgunsGrēks” aktieris Kristaps Rasims.

Saruna ar slavenību

18. decembra vakarā, kad norisināsies ”Eņģeļi pār Latviju” Ziemassvētku labdarības koncerts, studijā kā ierasts darbosies arī zvanu centrs. Ikvienam būs lieliska iespēja, zvanot uz tālruni 90006486 un ziedojot 1.42 eiro, aprunāties ar Latvijā mīlētām un cienītām personībām. Ar ziedotājiem koncerta tiešraides laikā sarunāsies Zane Daudziņa, Anete Jēkabsone-Žogota, Ilze Dobele, Pēteris Kļava un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

Ziedošanas iespējas

LNT, Bērnu slimnīcas fonda un Rimi veidotās labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību, ziedojot portālā bsf.lv, iegādājoties akcijas preces Rimi un Supernetto veikalos, izmantojot ziedojumu kastītes Rimi un Supernetto veikalos, ziedojot MansRimi naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā mansrimi.lv, kā arī zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauta valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.

Ziedo un kļūsti par bērnu sargeņģeli!

TOP komentāri

 • Aija Meldere
  +4 +4 0

  Aija Meldere

  Laiks atkal mums visiem sadoties rokās...Jo mēs taču eņğeļi ❤❤❤
 • Santa Liberte
 • Baiba Rancane
  0 0 0

  Baiba Rancane

  Vai ir iespeejams ziedot , ieskaitot naudinnu kaadaa kontaa?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl