Dzīve zem kupola

1 komentārs
Dzīve zem kupola
Publicitātes foto

Čestermilla bija parasta maza pilsētiņa, kas negaidīti tika noslēgta no pasaules. Te pēkšņi ne no kurienes uzradās caurspīdīgs un nesasitams kupols. Nevienam no pilsētas iedzīvotājiem nebija ne jausmas, no kurienes tas uzradies un kāpēc tas uzradies. Taču skaidrs ir viens – kupolā palikušo cilvēku dzīve uzņem citu dzīves ritmu. Skatieties jauno seriālu “Zem kupola” no 26.augusta otrdienās 22:05 kanālā TV3! 

Kad pilsētu no pasaules nošķir kupols 
TV3 jaunā seriāla “Zem kupola” (Under the dome) pamatā ir slavenā fantastikas rakstnieka Stīvena Kinga (Stephen King) romāns ar tādu pašu nosaukumu. Stāsts sākas kādā parastā rudens dienā, kad rāmo dzīves plūdumu ASV Meinas štatā, Čestermillā, pārtrauc neticams un neiespējams notikums. Pilsētu no visas pārējās pasaules nošķir neredzama barjera, caurspīdīgs, taču neticami izturīgs kupols. No šī brīža sākas dzīve ārkārtas apstākļos, kad tiek šķirtas ģimenes, pārtrūkst sakari un cilvēki krīt panikā, jo vairs nezina, ko sagaidīt un darīt. Neviens pilsētā, ne ārpus tās nezina, kas tas par kupolu, no kurienes radies un vai tas jebkad pazudīs. Pēkšņi miermīlīgā pilsētiņa ir pārvērtusies, un pamazām sāk atklāties vietējo iedzīvotāju patiesā daba. Izrādās, viņi nemaz nav tik parasti, un izrādās, ka daudziem te ir ko slēpt. Atklājas, ka Čestermillā dzīvo cilvēki, kuru vieta būtu cietumā, taču tas atrodas ārpusē aiz kupola. Cits pēc cita pilsētnieki atklāj savu raksturu un noslēpumus, liekot skatītājiem aizturētu elpu sekot līdzi notikumiem. Nekur arī nezūd galvenā seriāla intriga – no kurienes uzradies mistiskais kupols?!

Iepazīstot pilsētas iemītniekus
Pilsētas iedzīvotāji ir dažādi, viens no tiem ir Deils Bārbijs Bārbara. Viņš nav vietējais, bet gan ieradies Čestermillā darba darīšanās, viņš ir bijušais militārists. Deils ir viens no tiem, kuri krīzes apstākļos spēj saglabāt skaidru saprātu un rīkoties spēju. Tomēr Deilam ir bīstams noslēpums, kas viņu atvedis uz Čestermillu. Šis noslēpums ir saistīts ar vietējās žurnālistes Džūlijas Šamvejas vīru. Noslēpums solās apdraudēt viņa attiecības ar šo sievieti, pret kuru ātri vien izveidosies acīm redzamas simpātijas.

Džeimss Lielais Džims Rennijs ir Čestermillas domes deputāts un uzņēmējs, kuram pieder lietoto automašīnu tirgotava. Taču patiesībā Lielais Džims nodarbojas ar stipri vien nelikumīgu biznesu un ir iesaistījis tajā ne vienu vien atbildīgu pilsētiņas iedzīvotāju. Kupols, kurā visi viens no otra bīstas, ir viņa lielā iespēja. Turklāt viņam ir savs redzējums, kā izglābt pilsētu, un viņš to arī sāk īstenot. Lielo Džimu atveido aktieris Dīns Noriss (Dean Norris). D.Noriss atklāj, kāpēc piekritis šai lomai: ”Uzzinot, kas ir veidojis šo seriālu, man bija tikai viens atbilžu variants – jā, es piekrītu! Turklāt, šī varoņa īpašības ir teju par 180 grādiem atšķirīgas no, piemēram, godalgotā seriālā Pārkāpt robežu (Breaking Bad) atveidotās Henka Šreidera lomas. Tāpēc tas savā ziņā ir izaicinājums spēlēt pavisam kaut ko citu.”

Lielā Džima dēla Džeimsa Juniora Renija atveidošana uzticēta Aleksandram Kočam (Alexander Koch). Viņam ir īpaši pretrunīgs raksturs, no vienas puses viņš ir pievilcīgs un pašpārliecināts, no otras puses – teju psihopāts. Aktieris A.Kočs par savu varoni saka: ”Spēlējot šo varoni, es jūtos tik ļoti atbrīvots, jo man ir interesanti un sarežģīti būt vienlaikus saldam un nelietīgam.”

Arī Simpsoniem dzīve zem kupola?!
Daudzi animācijas filmas Simpsoni cienītāji apgalvo, ka ideja par dzīvi zem kupola pirmo reizi pavīdējusi Simpsonu filmā. Ja ņem vērā, ka S.Kings savu romānu sarakstījis krietnu laiku agrāk, nebūtu jāsteidzas ar pārmetumiem par ideju kopēšanu. To, cik daudz līdzību ir abos projektos – Simpsonu filmā un seriālā “Zem kupola”, katrs varēs novērtēt pats.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl