Komentāri
Citāds skatījums uz notikumiem pasaulē: kanālā TV5 rādīs raidījumu Patiesais laiks
Publicitātes foto

No 2015. gada 5. janvāra kanāla TV5 programma tiks papildināts ar jaunu informatīvu raidījumu Patiesais laiks. Šis ir kopīgs projekts ar Radio Brīvā Eiropa un Amerikas Balss, tas piedāvā objektīvu skatījumu uz pasaulē notiekošajiem procesiem, pamatojoties uz objektivitātes principiem, pārbaudītiem faktiem un vispusīgu notikumu atainojumu. Skatieties jauno raidījumu Patiesais laiks no 5. janvāra darba dienās 22.55 kanālā TV5!

Patiesais laiks ir projekts, kura mērķis ir dot iespēju bijušās PSRS republiku skatītājiem dzirdēt un redzēt alternatīvu skatījumu uz savu valstu problēmām. Projekta autors Kenans Alijevs skaidro: ”Mēs neveicam kontrpropagandu. Mēs pretstatām propagandai īstu žurnālistiku.” MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena par to pauž: ”Latvijas politiķi bieži runā par Kremļa propagandu kā par dominējošo Latvijas krievvalodīgo telpā, tomēr valsts neko nedara, lai parādītu vietējiem krievvalodīgajiem citu viedokli. Raidījums Patiesais laiks kanālā TV5 nav mēģinājums kādu pārliecināt par kaut ko, bet iespēja, kuru piedāvājam saviem skatītājiem. Katrs pats lemj, kurai informācijai ticēt, taču ir svarīgi, lai Latvijas iedzīvotāji varētu uzklausīt visas puses un uzzināt visus viedokļus.”

Jaunā TV5 raidījuma Patiesais laiks autori skaidro: ”Patiesais laiks – tās ir 30 minūtes objektīva skatījuma uz notikumiem, kuri risinās postpadomju telpā. Katru dienu mēs apspriežam visvairāk sasāpējušās tēmas, kuras reti parādās oficiālajā presē, un uzdodam neērtus jautājumus, lai saliktu visus punktus uz i.”

Raidījums Patiesais laiks dienasgaismu ieraudzīja 2014. gada 14. oktobrī. Šobrīd šo raidījumu var noskatīties Gruzijā (Sabiedriskais TV un radio apraides kanāls), Lietuvā (LRT TV un Delfi TV), Moldovā (TV Moldova 1) un Ukrainā (Перший Нацiональный Канал). Plānots sākt tā raidīšanu Igaunijā, Baltkrievijā un Krievijā. Katru Patiesā laika pārraidi veido profesionāli žurnālisti, kuri strādā dažādās pasaules valstīs. Raidījums tiek nodrošināts no Vašingtonas un Prāgas, un informatīvā raidījuma vadītāji ir Nataša Mozgovaja (Vašingtona) un Sergejs Dorofejevs (Prāga).

N. Mozgovaja žurnālistikā strādā no 12 gadu vecuma, kad presē sāka parādīties viņas publikācijas. Viņa brīvi raksta trijās valodās – krievu, angļu un ivritā. Ir strādājusi Izraēlā par reportieri, tostarp arī karstajos punktos. Pēc pārcelšanās uz Vašingtonu N. Mozgovaja kļuva par Izraēlas avīzes Haaretz speciālkorespondenti, bet pēc tam sāka strādāt radiostacijā Amerikas Balss.

Savukārt ziņu bloku no Prāgas piedāvā plaši pazīstamais baltkrievu žurnālists S. Dorofejevs. Lai gan viņš ir ieguvis daudz apbalvojumu savā nozarē, tostarp arī atzīts par labāko sabiedriski politiskā raidījuma vadītāju, viņš tika atstādināts no darba valsts televīzijas kanālā un 2011. gadā emigrēja uz Ukrainu, kur turpināja strādāt televīzijā. Vēlāk viņš piekrita darbam Prāgā, jo vēlējās strādāt lielā daudznacionālā kolektīvā. Pēc projekta uzsākšanas paskaidroja S. Dorofejevs: ”Nevajag dēvēt Patieso laiku par kontrpropagandu. Es nekad neesmu darbojies ne propagandas, ne kontrpropagandas jomā. Mūsu devīze – fakts ir mūsu vienīgā patiesība. Un man ir pilnīgi vienalga, ko es saku vai nesaku.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl