Beidzot pienācis Amigo Dzintara dziesmu fināls!

Komentāri
Beidzot pienācis Amigo Dzintara dziesmu fināls!
Foto: publicitātes foto

Šā gada tautā iemīļotākā dziesma tiks noteikta Latvijas šlāgermūzikas un kantrī jomā vērienīgākajā notikumā – Amigo Dzintara dziesmu aptaujas fināla koncertā 13. jūnijā Jelgavā, Uzvaras parka estrādē.

Krāšņajā brīvdabas koncertā ikviens aicināts klātienē vērot aptaujas finālistu cīņu par galveno balvu, piedzīvot iemīļotu mākslinieku, tai skaitā Antras Stafeckas, Sestās jūdzes un citu unikālus priekšnesumus, kā arī izmantot iespēju no sirds izdejoties un iesaistīties dažādās izklaidēs. Baudiet skaisto koncertu klātienē vai plkst. 20.35 tiešraidē kanālos LNT un TVPlay!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laba dziesma ir kā dzintars – latviešu zelta un dimantu savienojums, un Amigo Dzintara dziesmas ir skaistākās latviešu dziesmu dvēseļu lāsītes. Jau pavisam drīz, 13.jūnijā, notiks Latvijas lielākā dārguma – dzintara muzikālais lietus. Tā būs sirsnīga deviņu lielisku melodiju sacensība par labākās titulu Amigo Dzintara dziesmu aptaujas otrās sezonas finālā un citu tautā iemīļotu mākslinieku uzstāšanās, stāsta Dzintara dziesmu fināla koncerta vadītājs Juris Hiršs.

Koncertu ar Dzintara dziesmu himnu, kuras autors ir Zigmārs Liepiņš, atklās Antra Stafecka, bet galvenā uzmanība tiks veltīta aptaujas finālā iekļuvušo deviņu dziesmu cīņai par, iespējams, vērtīgāko balvu latviešu populārās mūzikas vēsturē.

Lai saglabātu pārsteigumu mūziķiem, pasākuma rīkotāji pagaidām atklāj vien, ka tā būs vērtīga un praktiska balva, kas palīdzēs uzvarētājiem sasniegt daudz plašāku klausītāju loku visā Latvijā un arī aiz tās robežām. Jelgavā par skatītāju sirdīm sacentīsies deviņu finālistu – Aigariņa, Edvīna Bauera, grupas Galaktika un brāļu Puncuļu, grupu Liepavots, Baltie lāči, Roja, Klaidonis un Laimas muzykanti dziesmas. Tāpat finālā iekļuvusi arī Harija Ozola un Santas Zapackas izpildītā dziesma Paprasiet.

”Lai gan šis ir skumjš laiks mums visiem, jo aizsaulē aizgājis Harijs Ozols, kurš arī būtu uzstājies Jelgavā, man gribētos, ka Amigo Dzintara dziesmu aptaujas otrā sezona noslēdzas gaiši un starojoši, pat jestri, stāsta grupas Baltie lāči solists Andris Baltacis, viens no Amigo Dzintara dziesmu aptaujas finālistiem. Finālā ir daudz skaistu dziesmu, un es novēlu, lai arī citu novadu cilvēki, tāpat kā latgalieši, ir aktīvāki un balso par savējiem. Dzintara dziesmām, tāpat kā dzintaram, ir jāaug, un arvien jaunām kvalitatīvām un skaistām melodijām ir tajās jāizceļas,” tā Andris Baltacis.

Bagātīgu muzikālo pārsteigumu klāstu nodrošinās arī koncerta viesi. Amigo Dzintara dziesmu aptaujas pirmās sezonas laureāti grupa Sestā jūdze pirmo reizi atskaņos savu jauno dziesmu, muzikālā apvienība Vintāža kopā ar grupu Tirkiz Band piedāvās Amigo Dzintara dziesmu aptaujas pirmās sezonas fināla melodiju popūriju. Savukārt Dzintara dziesmu raidījumu vadītāji Velga Vītola, Liene Šomase un Juris Hiršs īpaši šim notikumam izveidojuši trio un kopā uzstāsies, lai priecētu klātesošos.

Otrās sezonas populārākā dziesma tiks noteikta telefonbalsojumā koncerta laikā. Fināla koncertu tiešraidē varēs vērot plkst. 20.35 kanālā LNT un klausīties Latvijas Radio 2. Pasākumu vadīs iemīļotie raidījumu vadītāji – Velga Vītola, Liene Šomase un Juris Hiršs. Pēc koncerta balli spēlēs grupas Baltie lāči un Klaidonis.

Mūziķi, kas visas sezonas garumā guvuši skatītāju mīlestību un atzinību, Amigo Dzintara dziesmu vasaras tūrē no 3. jūlija līdz 22. augustam dosies ciemos pie saviem klausītājiem visā Latvijā, tādējādi īstenojot Amigo Dzintara dziesmu misiju – padarīt skaistākās dziesmas pieejamas ikvienam. Biļetes uz koncertiem vēl var iegādāties Biļešu paradīzē.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl