Trūkst ideju vasaras avantūrām? Iedvesmojies no cilvēkiem, kuru pirmās reizes iekļuva Ginesa rekordos Piedāvā "Super Viva"

Pievienot komentāru
Trūkst ideju vasaras avantūrām? Iedvesmojies no cilvēkiem, kuru pirmās reizes iekļuva Ginesa rekordos
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Dambretes spēle zem ūdens, lielākā rasola bļoda pasaulē un pat sniegpulkstenīšu stādīšana, – tieši ar šādiem un vēl citiem piedzīvojumiem cilvēki parūpējušies, lai Latvijas vārds izskan pasaulē un tiek ierakstīts varenajā Ginesa rekordu grāmatā. 

Lai Tava vasara būtu izdevusies, esam sarūpējuši nelielu iedvesmas devu  –  apkopojumu ar dažiem Ginesa rekordiem, kas nesuši mūsu valsts vārdu pasaulē.

Dambretes spēle zem ūdens? Kādēļ gan ne?!

Dambrete spēj būt tik aizraujoša, ka cilvēki ir gatavi to spēlēt pat zem ūdens. Tieši šāds rekords – dambretes spēle zem ūdens – tika uzstādīts 2011. gada 21. maijā. Toreiz šādai avantūrai bija gatavi 88 cilvēki. Pasākums notika Rīgā, un to organizēja Normunds Pakulis.

Ilustratīvs foto/ Pixabay.com

Asa sižeta filmu cienīgi skati, pamatīgi dūmi un adrenalīns – Latvija kļūst par drifteru lielvalsti!

2012. gada 7. septembrī, Latvijas Drifta asociācija Biķernieku trasē uzstādīja Ginesa rekordu, 107 automašīnām vienlaicīgi veidojot drifta apļus. Šie autobraucēji noteikti parādīja, ka tieši Latvijā dzīvo labākie drifteri.

Ventspilnieki – čaklākie sniegpulkstenīšu stādītāji pasaulē

Par godu Latvijas simtgadei Ventspilī uzstādīts jauns Ginesa rekords ar nosaukumu “Visvairāk cilvēku vienlaikus stāda sīpolpuķes”. Rekorda uzstādīšana notika pērnā gada aprīlī. Toreiz 6 minūtēs 28 sekundēs un 44 sekundes simtdaļās 1293 dalībnieki iestādīja 7756 sīpolpuķu cerus.

Foto: F64

Garākā līnijdejotāju rinda

Latvieši dziedātāju un arī dejotāju tauta. To pierāda ne tikai Dziesmu un deju svētki, bet arī teju pirms 10 gadiem uzstādītais rekords, ar ko var lepoties pašmāju līnijdejotāji. 2008. gada 25. oktobrī, Rīgas Tehniskajā universitātē pulcējās 2208 dalībnieki, kas kopīgi izveidoja pasaulē garāko līnijdejotāju rindu.

Ilustratīvs foto/ foto: Pixabay.com

Gardēžu rekords – 2002. gada 1. septembrī Latvijā tapa lielākā rasola bļoda

Par godu pirmajai skolas dienai uzņēmums “Spilva” pagatavoja 3,277 tonnu rasola. Salātu pagatavošanai izmantoti 500 kilogrami majonēzes, 940 kilogrami vārītu kartupeļu, 340 kilogrami vārītu burkānu, 560 kilogrami desas, 6000 vārītu olu, 200 kilogrami konservētu zirņu, 310 marinēti gurķi un 15 kilogrami sāls.

Ja esi mierīgāku izklaižu meklētājs, iespējams, šovasar par Tavu lielāko piedzīvoju var kļūt kāds lielisks atklājums kulinārajā pasaulē…

Ilustratīvs foto/ Foto: LETA

Jānis Kuzmins – skeitbordists, kurš pārspēj pats savu rekordu

Latviešu skeitbordists Jānis Kuzmins var lepoties ar diviem Ginesa rekordiem. Pirmo rekordu viņš uzstādīja 2011. gadā, kad 10,2 sekundēs ar skeitbordu pieveica 50 konusus slalomā. Šo rekordu viņš laboja jau pēc diviem gadiem, kad 16. augustā viņš 19,41 sekundē pieveica 100 konusus.

Kuzmins 2010. gadā. Foto: LETA

Padari šo vasaru par “SAVU VASARU”, dodies piedzīvojumos un pastāsti par tiem savos sociālo tīklu profilos. Neaizmirsti lietot #pirmreizīgi, lai laimētu saldējuma kasti no “Super Viva” vai iespēju īstenot vienu ieceri kopā ar Ralfu Eilandu. Konkursa noteikumi ŠEIT!

Kas zina, – varbūt pat izdarīsi kaut ko tādu, kas liks Tavam vārdam gozēties Ginesa pasaules rekordu grāmatā!