Komentāri
Tarantuli un citi posmkāji bagātinās mājdzīvnieku izstādi Ķīpsalā
Publicitātes foto

Krāsaini, pūkaini, baisi un izveicīgi – tādi ir tarantuli jeb putnu zirnekļi, kurus interesenti varēs ieraudzīt mājdzīvnieku izstādē PetExpo Ķīpsalā jau šajā nedēļas nogalē – 21. un 22. martā. Posmkāju zoodārzā būs apskatāmi arī dažādi prusaki, skorpioni, simtkāji un dievlūdzēji!

Putnu zirnekļus, kuri mēdz būt pat apakštasītes lielumā, izstādē demonstrēs posmkāju zoodārzs Insektariumas no Lietuvas. Divas dienas Ķīpsalā varēs apskatīt ne tikai zirnekļus, bet arī dažādus prusakus, daudzkājus, skorpionus, kā arī mazāk baisos zarkukaiņus un dievlūdzējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iegādājies putnu zirnekļa mazuli!

Cilvēkam agrāk vai vēlāk parādās instinkts kaut ko audzināt – citam bērnu, citam trusīti, bet vēl citam zirnekli. Šogad izstādes PetExpo apmeklētājiem būs unikāla iespēja noskatīt un iegādāties kādu putnu zirnekļa mazuli. Piedāvājums plašs – apmēram 30 sugas. Jaunu draugu varētu atrast gan iesācēji, gan jau pieredzējuši putnu zirnekļu saimnieki, turklāt arī cenas būs īpaši pievilcīgas. Ļoti iecienīts mājdzīvnieks ir Čīles rozā tarantuls (Grammostola rosea), bet tiem, kas iepriekš zirnekļus nav audzējuši, piemērotāks būs Brachypelma albopilosum sugas zirneklis. PetExpo 2015 varēs iegādāties ar terārijus un barību, kas nepieciešama šo pūkaino skaistuļu audzēšanai.

Nofotografējies kopā ar vienu no pasaulē lielākajiem prusakiem!

Izstādē apmeklētāji varēs fotografēt visus posmkāju zoodārza iemītniekus, bet drosmīgākie dažus no tiem – Madagaskaras šņācējprusakus (Gromphadorhina portentosa), kuri ir vieni no lielākajiem pasaulē, Vjetnamas zarkukaiņus (Medauroidea extradentata) un Sungaya inexpectata sugas zarkukaiņus – varēs arī paņemt rokās. Kas pārvarēs bailes paņemt rokās kādu no šīm radībām, būs gana drosmīgs arī zirnekļa audzināšanai!

Ragains, krāsains, pūkains un ēdelīgs

Lielajiem putnu zirnekļiem ir dažādas iezīmes – kāds var būt agresīvs un bīstams, cits lēnāks un draudzīgāks. Dzīvnieku pasaule vienmēr ir izcēlusies ar neaprakstāmu skaistumu, krāsām un formām. Arī starp zirnekļiem ir tādi, kas izceļas ar ko īpašu, – Rietumāfrikā sastopamās sugas Ceratogyrus marshalli zirnekļiem uz krūškurvja aug rags, bet Avicularia versicolor suga izceļas ar košām krāsām. Tās ir tikai dažas no sugām, ko varēs redzēt izstādē PetExpo 2015.

Posmkāju zoodārza pārstāji no Lietuvas atklājuši, ka, iespējams, pēc dalības izstādē PetExpo 2015 sāks realizēt projektu par viesošanos Latvijas skolās, lai rādītu daudzveidīgo posmkāju klāstu un pastāstītu par tiem bērniem!

Kā ziņots, 21. un 22. martā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks lielākā un mīļākā mājdzīvnieku izstāde Baltijā – PetExpo 2015. Līdztekus profesionālajām suņu un kaķu izstādēm apmeklētāji varēs aplūkot visdažādāko mājdzīvnieku un eksotisko dzīvnieku ekspozīciju, kā arī iepazīties ar plašu zooindustrijas preču un pakalpojumu piedāvājumu. Papildu informācija: petexpo.lv

Starptautisko mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādi PetExpo 2015 rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas Felinoloģijas asociāciju Felimurs.

Biļetes

Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3 eiro
Pensionāriem, studentiem – 4 eiro
Pieaugušajiem – 5,50 eiro
Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm – Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni) – 12,50 eiro
Bērniem visas atrakcijas (telpās) bez papildu maksas!
Autostāvvieta – 3 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl