Strazdi izveido dabas fenomenu debesīs

Komentāri

Neparasta dabas parādība novērota Izraēlā. Iedzīvotāji ar sajūsmu vērojuši, kā strazdu bars debesīs veido dažādas figūras.

Sinhronizētu strazdu lidošanu debesīs ornitologi sauc par murmurāciju, taču tautas valodā tā iegājusies kā strazdu deja. Putni salasās lielos baros un lidojot rada neparastas formas, kuras viņi turklāt ļoti strauji nomaina. Debesīs tas izskatās pēc melna mākoņa. Jaunākais šāds mākonis bija novērojams netālu no Rahātas pilsētas Izraēlā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā skaidro ornitologi, strazdu bari šādi uzvedas reti un, kādēļ viņi šādi rīkojas, nav zināms. Kāda teorija vēsta, ka tā strazdi izvairās no plēsīgajiem putniem, kas uzbrūk baram. Strauji mainot lidojuma trajektoriju un ātrumu, vanagam ir grūti noķert kādu no putniem. Vēl putnu pazinēji pieļauj, ka tas ir kāds savdabīgs komunikācijas veids, kurā apvienojas vairāki atsevišķi putnu bari un nodod viens otram informāciju par vietām, kur ir vairāk barības.

Izraēlā strazdi nebija manīti pēdējos 20 gadus. Pēc ilgas prombūtnes tie šajā valstī sāka atgriezties 2012. gadā – tas ir vēl viens fenomens, kas nodarbina zinātnieku prātus.

Lasi vēl