Strausa olu čaumalas pārtop greznos traukos

Komentāri

Strausa ola ir lielākā ola pasaulē, un tās čaumala ir tik izturīga, ka var izmantot kā ūdens trauku. Lai pāršķeltu strausa olas čaumalu, tiek izmantots pat fleksis.

Cilvēki strausus medījuši, ķēruši, audzējuši un izmantojuši saimnieciskos nolūkos jau apmēram 5 tūkst. gadu. Senos laikos strausus izmantoja gan arēnu spēlēs, gan to gaļa tikusi celta galdā. Strausu spalvas lietotas gan kā modes aksesuāri, bet no to ādas gatavotas jostas, somas, maki un apavi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās, strausi nemaz nebāž galvu smiltīs. ”Strauss var paļauties tikai uz savu perfekto redzi un dzirdi. Kādēļ lai viņš padarītu sevi neaizsargātu?! Otrā lieta – kamēr strausi ir maziņi, pirmās trīs nedēļas viņi īstenībā izskatās pēc ežiem. Viņi nekur nespēj aizskriet. Un ja tad viņus kut kas nobiedē, viņi pieplok pie zemes un faktiski saplūst ar apkārtni,” skaidro strausu fermas Mazzariņi saimniece Žanna Laugale.

Strausi ir lielākie un smagākie putni pasaulē, to svars var sasniegt 155 kg. Lai arī liels, strauss nespēj nodarīt pāri pat sliekai, jo ir veģetārietis – ēd zāli, zarus, dārzeņus, augļus un graudu maisījumus.

Strausu mūža ilgums ir 30 līdz 70 gadi. Ideālā gadījumā viņi veido ģimeni uz ilgu laiku, jo attiecības ir ļoti interesantas – ir mīļākā un ne tik mīļa sieva.

Ja Lieldienās vēlaties pagatavot omleti, ka gatavota no vienas olas, noderēs tieši strausa ola.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl