Komentāri
Zane Laure: Arī iepazīšanās internetā agrāk šķita nosodāma
Publicitātes foto

Reaģējot uz sabiedrībā pretrunīgi vērtētā šova Precos ar svešinieku kritizētāju publiski paustajiem skarbajiem vārdiem, viedoklī par šova lietderību dalās viena no šova dalībniecēm Zane Laure un šova producente Sandija Miezīte.

”Katrs satiktais cilvēks ir svešs, pirms to iepazīsti, bet tas, cik ļoti lielā mērā kādu iepazīt, jau ir atkarīgs no spēles noteikumiem. Un tā ir laimes spēle – tāda ir satikšanās, nesatikšanās, izdošanās vai neizdošanās. Apstākļi nosaka cilvēku reakciju, darbību vai pretdarbību, bet emocijas ir īstas. Tieši tādas – īstas, bija arī kāzas, īstas emocijas, īsti piedzīvojumi un tikpat īsti ir un būs arī pārdzīvojumi,” vēstulē atklāj šova Precos ar svešinieku! dalībniece Zane Laure, kura apprecējās ar Ulvi Grīnvaldu.

Iespēja pilnveidoties ne tikai šova dalībniekiem

”Es šovā pieteicos ar domu par izdošanos, bet, ja no tā visa nekas tomēr nesanāktu, ir skaidrs, ka paliks atmiņas, mirkļi, domas un sajūtas – tas viss paliek. Tas viss nedegradē, bet liek izvērtēt, pieņemt lēmumus, liek domāt un pārdomāt. Tas veicina personības izaugsmi, attīstību un sniedz pieredzi. Ne tikai šova dalībniekiem, bet arī skatītājiem ir iespēja mācīties, domāt, pārdomāt, vērtēt un izvērtēt savu reakciju, protams, paust arī savu viedokli. Bet skumji paliek tad, ja šis viedoklis ir mirkļa iespaidā radusies reakcija, neiedziļinoties problēmā, kura, manuprāt, nav ne šova veidotāju nekompetencē, nedz arī šova dalībniekos.

Šobrīd šķiet muļķīgi klausīties komentārus par to, ka šovs degradē sabiedrību un noniecina laulību institūciju, ja šī visa šova ideja ir vērsta uz izdošanos, iespēju, palīdzības sniegšanu – vēlmi veidot ģimeni, nevis degradēt tās ideju. Visi grib būt laimīgi, ļaujiet tādiem būt un esiet laimīgi paši! Neviens no mums negrib dzīvot sarežģītu dzīvi, un, ja kādam ir bijuši sarežģījumi tieši kopdzīves veidošanā, tad lūdzu – šeit arī lieliska iespēja un risinājums, cilvēki, kas ir ar mieru palīdzēt saprast, sniedz iespēju mēģināt. Vai tas nav lieliski?!

Arī iepazīšanās internetā pāris gadus atpakaļ varēja šķist nosodāma, rakstīt nepazīstamam cilvēkam, norunāt tikšanos, nezinot, kas tevi sagaidīs – vai nav trakums?! Šobrīd tā ir ikdiena, tā ir iespēja un vēl vairāk, kādam tas ir arī bizness, kas cilvēkus padara laimīgus, un laimīgi gribam būt mēs visi.

Piesakoties šovā, lai arī cik neprātīgi tas kādam liktos, drošības sajūtu sniedza ekspertu viedoklis un komentārs, iedrošinājums un atbalsts. Liels paldies par to!

Šobrīd gan jālasa negatīvas atsauksmes un skarba kritika gan šova veidotājiem, gan ekspertu komandai, kuriem šis laiks nesis vairāk pārdzīvojumu nekā pašiem šova dalībniekiem.

Manuprāt, te nav ko pārmest un nav ko kritizēt. Mums ir jāmācās pieņemt, saprast, atbalstīt, respektēt. Vienam otru. Gan mums, svešiem un precētiem, gan jums – vēl svešākiem un no malas vērojošiem, neprecētiem un precētiem, laimīgiem un tiem, kas ne tik ļoti tādi ir. Un varbūt labāk paklusēt ir tiem, kas atļaujas nosodīt citu dzīvi, kamēr paši ar savu īsti netiek galā, bet priecāties par to, ka ir cilvēki, kas ir gatavi mainīties, gatavi iet uz nezināmo ar pārliecību, ka var izdoties. Kā būs… to jau laiks rādīs. Lai veicas Jums un arī mums!” atklātā vēstulē pauž Zane Laure, kura ir precējusies ar “svešinieku”.

Eksperiments nebalstās uz “klikšķi”

Daudzi jautā, kādēļ Precos ar svešinieku pāriem jādzīvo kopā, ja jau sākumā redzams, ka viņi viens otram kā sieva un vīrs nepatīk, vai to paredz līgums? ”Jā, līgums tiešām paredz, ka pāriem ir kopā jānodzīvo mēnesis, jo šāda arī ir eksperimenta, kura autori ir dāņi, būtība. Eksperiments nebalstās uz “klikšķi” no pirmā acu skatiena. Tas aicina cilvēkus vērtēt nevis pēc ārējā izskata, bet iepazīt viņus tuvāk… Tas aicina strādāt pie attiecībām, mācīties veidot attiecības, jo kaisle ar laiku pazūd, bet paliek kopīgas vērtības, un, tikai iepazīstot vienam otru, var vērtēt, vai man ar šo cilvēku sader vai nē. Tādēļ tikai nodzīvojot kopā konkrēto laiku, pāri varēs saprast, ir vai nav piemēroti viens otram,” saka šova Precos ar svešinieku producente Sandija Miezīte.

Arī citās valstīs, piemēram, ASV pāriem savstarpējās simpātijas neradās uzreiz. Bijis pat pāris, kurā jaunajai sievai nepatīkams bija jebkurš jaunā vīra pieskāriens. ”Tagad šis pāris ir joprojām laimīgi precējušies, un ir viens no spilgtākajiem piemēriem tam, ka pirmais iespaids var būt ļoti maldinošs,” norāda S. Miezīte.

Jautāja, kādēļ tieši šie dalībnieki tika izvēlēti eksperimentam, producentei atbilde ir viena: ”Tādēļ, ka no visiem, kuri pieteicās, šie bija ne vien saderīgākie pāri, bet arī katrs individuāli vismaz ārēji vismotivētākie dalībnieki piedalīties šajā eksperimentā”.

”Tas, vai šis eksperiments izdosies Latvijā, lielā mērā ir atkarīgs no pašiem dalībniekiem – vai viņi būs gatavi strādāt ar attiecībām un galvenais strādāt paši ar sevi, lai spētu izveidot veselīgas, cieņas pilnas attiecības. Visa projekta laikā viņiem ir iespēja izmantot ekspertu palīdzību un mācīties veidot veselīgas attiecības. Paliek jautājums, vai viņi ir tam gatavi? Vai mūsu sabiedrība ir gatava strādāt pie attiecībām? Jo šie pāri patiesībā ir mūsu sabiedrības spogulis…” norāda šova Precos ar svešinieku producente.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl