”X Faktora” zvaigzne Laima Dimanta kopā ar māsu koncertēs Ķīnā

0 Komentāru
”X Faktora” zvaigzne Laima Dimanta kopā ar māsu koncertēs Ķīnā
PUBLICITĀTES FOTO

Viena no spilgtākajām ”X Faktora” zvaigznēm Laima Dimanta aktīvi gatavojas starptautiskajam konkursam ”Aprīļa pilieni”, kā arī braucienam uz Ķīnu. Uz Ķīnu dziedātāja dosies kopā ar māsu Katrīnu un sniegs koncertus.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Laima atklāj, ka uz Ķīnu dosies kopā ar māsu Katrīnu, kuru iepazinām grupas ”Aarzemnieki” sastāvā, brāli Teni un trīs profesionāliem mūziķiem Ilzi Fārti, Matīsu Uškānu un Kristīni Kareli.

Ķīnas Tautas Republika vēlas veicināt sadarbību ar Centrāleiropu un Austrumeiropu, iekļaujot Baltijas reģionu, un arī Latvija ir iesaistīta ”Jaunā Zīda ceļa” programmā.

””Māsas Dimantas” tika uzaicinātas piedalīties projektā ar kulturālo apmaiņu, un jau pavisam drīz dosies uz Ķīnu, lai piedalītos starptautiskā ”China-CEEC Culture and Arts Carnival”, kas vienos daudz dažādu valstu pārstāvjus,” atklāj Laima.

Pasākums notiks netālu no Pekinas, vietā, kur 2022. gadā paredzēts rīkot olimpiskās spēles – Jancjinā.

No Latvijas pasākumā piedalīsies “Māsas Dimantas”, Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja pārstāve Kristīne, pieci amatnieki – dzintara, sudraba un koka karošu meistari, kā arī teātris “Zīļuks”.

”Mēs spēlēsim koncertus, un ierādīsim ķīniešiem latviešu tradicionālās rotaļas un dančus, gandrīz nedēļas garumā. Protams, ceļojums ir tāls, tādēļ pēc izstādes nedaudz uzkavēsimies Pekinas apriņķī, lai izmantotu izdevību apskatīt šo to no Ķīnas senās un modernās kultūras. Plānojam aizbraukt līdz Lielajam Ķīnas mūrim, apskatīt Pekinas aizliegto pilsētu, kā arī, ja izdosies, Sjiaņas terakotas armiju,” tā Laima.

“Māsas Dimantas” izaugušas 7 bērnu ģimenē, Baldonē, un kopš mazotnes muzicējušas ģimenes folkloras kopā ”Austra”, vēlāk uzsākušas koncertēt kā ”Māsas Dimantas”.

2013. gadā trīs māsas Laima, Katrīna un Alise organizēja koncerttūri Lielbritānijā, koncertējot un sniedzot meistarklases angļu publikai, 7 dažādās Anglijas pilsētās.

”Pašas organizējām arī koncertbraucienus uz Vāciju un Beļģiju, un tad jau pamazām citi cilvēki sāka mūs aicināt uz tālākām zemēm. Ja tu parādi, ka vari daudz ko izdarīt pats, tas tiek novērtēts, un var izveidoties dažādas labas sadarbības, svarīgs, protams, ir cilvēciskais kontakts,” skaidro Laima.

Tā 2015. gadā ar Jāņu koncertprogrammu māsas koncertēja Austrālijā, 2016. un 2018. gadā tika uzaicinātas uz Brazīliju, tikai šoreiz vienu no māsām nomainīja brālis Tenis.

”Tā kā visi kopā esam auguši ar mūziku, tad Tenis viegli iekļāvās mūsu sastāvā, un braucienam radās vēl pievienotā vērtība, jo Tenis ir arī profesionāls fotogrāfs,” tā smaidot stāsta Laima.

Laima atklāj, ka Ķīnas brauciena organizatori vēlējās jautru, priecīgu noskaņu, turklāt, ja māci svešzemniekiem latviešu dančus vai rotaļas, tad, protams, uz skatuves beigās paliek divi, bet pārējie iesaista publiku, kas arī var būt ļoti izaicinoši, valodas barjeras dēļ.

”Tā ir Dieva dāvana, ka varu nodarboties ar to, kas man patīk un padodas, esmu ļoti priecīga un pateicīga, ka satieku īstos cilvēkus, kam pateicoties, un ar kuriem kopā var piedzīvot tik daudz laba un interesanta! Gaidu, kas foršs ar mums notiks Ķīnā,” gaidot piedzīvojumus nobeidz Laima.

0 Komentāru