”X Faktorā” startē 59 gadus vecais jurists Boriss no Salaspils, kurš brīvajā laikā pievērsies vīnkopībai

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
”X Faktorā” startē 59 gadus vecais jurists Boriss no Salaspils, kurš brīvajā laikā pievērsies vīnkopībai
Dmitrijs Suļžics/F64

”X Faktorā” sevi pierādīt nolēmis arī piecdesmit deviņus gadus vecais Boriss Lukjaņenko, kurš ikdienā strādā par juristu. Vīrietis neslēpj, ka tikai pēc piecdesmit gadu sasniegšanas, kad mazliet sācis pieņemties svarā, atklājis vokālās prasmes.

Borisam pēc piecdesmit gadu sasniegšanas parādījusies balss, sākumā viņš ar to spēlējies, tad devies uz konsultāciju pie profesionāļiem. Saņemot ieteikumu mācīties un izkopt talantu skaistās balss īpašnieks uzsācis mācības. Jurists jau gadu izkopj vokālās prasmes pie operdziedātāja Oļega Orlova. Reizi nedēļā tiek apmeklēta nodarbība.

”Kopumā esmu mācījies dziedāt četrdesmit stundas, nevaru teikt, ka man ir muzikālā izglītība, bet maziņš pamatiņš ir. Kādreiz man bija mazs baritons, nu parādījies tenors un dažreiz varu paņemt pat trešās oktāvas RE,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Boriss.

Uzzinot par ”X Faktora” atlasēm, Boriss piezvanījis meitām, lai pakonsultētos. Viena meita dzīvo Anglijā un strādā par arhitekti, bet otra dzīvo Madridē un strādā bankā par juristi. Atvases atbalstīja tēva lēmumu piedalīties un motivēja viņu aizpildīt pieteikuma anketu.

Jurists pats neraksta dziesmas, bet izmanto ikvienu iespēju, kura rodas padziedāt. Dziedāšana ir viņa sirdslieta, bet līdz šim nav bijušas iespējas daudz dziedāt, tāpat Boriss nožēlo, ka tik vēlu parādījies talants.

”Esmu civillietu jurists, man patīk mans darbs, tas sagādā prieku, gandarījumu un atnes naudu. Uzņēmumu reģistrs, komerctiesības, tas viss man nav svešs. Nereti aizstāvu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus pret zemes īpašniekiem. Esot juristam ir jāspēlē pēc noteikumiem, jāpieņem noteikumi. Apzinos, ikviens, kurš ir taisnīgs, patiess var tiesā zaudēt. Negribu lielīties, bet vairums manu klientu uzvar tiesās,” par savu ikdienu pastāsta Boriss.

Sajūtot pensijas tuvošanos daudzi, jau sāk kalt plānus, ko darīs vecumdienās, citi plāno ceļot, citi pārvākties uz laukiem, bet Boriss īsti nav izlēmis, ko darīs.

Viņam pie Salaspils ir māja un zemes gabals. Pie mājas aug vīnogas un jau trīs gadus lieliskās balss īpašnieks nodarbojas ar vīnkopību. Pagājušajā gadā pagatavoti astoņpadsmit litri vīna. Ir gan vīnogu, gan plūmju vīns. Dzēriens tiek uzdāvināts draugiem un radiniekiem, kuri to novērtē pozitīvi.

”Uzskatu, lai ar vīnkopību nodarbotos profesionāli, ir jāražo vismaz tonna vīna. Es nenodarbojos profesionāli, tas ir mans hobijs, kas sagādā prieku. Šogad būs labs ogu gads, domāju, ka izdosies pat divdesmit pieci litri labās dziras,” apmierināti smaida Boriss.

Ar vīnkopību jurists sācis aizrauties redzot, ka aug vīnogas, bet neviens tās neēd un ogas aiziet bojā. Vīna recepte atrasta internetā, papildināta un viss izdodas.

Tā kā Borisa māja ir blakus Daugavai, viņš labprāt dodas arī makšķerēt un uzskata, ja šādas būs viņa vecumdienas tās būs lieliskas.

0 Komentāru