Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

Šova ”X Faktors” Rīgas atlasē spoži sevi pieteica sešpadsmit gadus vecā Nora Blūma, kura izpildīja grupas ”Hozier” dziesmu ”Take me to church”. Nora mācās vidusskolā, strādā pilnas slodzes darbu un dzīvo atsevišķi no ģimenes. Jauniete tic saviem spēkiem un sapņiem!

”X Faktoram” Nora pieteicās, jo jau mazotnē skatījās šovu un domāja, ka pati arī vēlētos piedalīties un kļūt par tautā mīlētu mākslinieci.

Sasniedzot sešpadsmit gadu vecumu, Norai vairāk nebija šķēršļu (“X Faktorā” var piedalīties no 16 gadu vecuma), un viņa bija gatava izmēģināt savu veiksmi. Jauniete apzinās, ka var paveikties un var nepaveikties. Viņa emocionāli ir gatava abiem variantiem!

Atšķirībā no vairuma sešpadsmit gadus vecu jauniešu, kuri dzīvo kopā ar vecākiem, iet uz skolu, saņem kabatas naudu un pavada laiku kopā ar draugiem, Nora izvēlējusies citu dzīves ceļu.

”Man nebija tāda bērnība kā vairumam, bija dažādas problēmas, tētis beidza dzīvi pašnāvības ceļā. ”Sašķobījās” visa ģimene, emocionālā puse, varētu teikt, tas ģimeni ”iznīcināja”. Vēlos sākt dzīvi no ”baltas lapas”,” sarunā ar portālu Skaties.lv atklāj Nora.

Jauniete godīgi paziņo, ka ne vienmēr izdodas pagātni atstāt pagātnē, ir dienas, kad piezogas atmiņas, bet lielā noslogotība ir labs glābiņš no pagātnes un veids, kā skatīties tikai uz priekšu.

”Bieži vien ir emocionāli grūti turēt sevī emocijas, gribas tās atstāt malā. Rakstu dziesmas, tās ir kā mans mazais glābiņš, veids, kā uzlikt sajūtas uz lapas un atstāt tās tur, ne savā galvā,” atklāj Nora.

Topošā dziedātāja raksta dziesmas, bet savus skaņdarbus reti izpilda publiski, dziesmas kalpo kā sava veida dienasgrāmata.

Nora ir dzimusi un uzaugusi Cēsīs, bet, saprotot, ka vēlas dzīvot savu dzīvi, sākt visu no nulles, izlēma par labu Rīgai.

Meitene saka, ka Cēsis ir maza pilsēta, kurā visi visus pazīst, visiem ir viedoklis vienam par otru, un tā nav veselīga vide jaunai dzīvei. Tāpēc Nora pārcēlās uz Rīgu un cer, ka viņu sagaida spoža nākotne.

”Sākumā dzīvoju ar radiniekiem, mēģināju dzīvot ar draudzeni, bet man nepatīk pie kāda dzīvot. Iemesls ir tas, kā esmu uzaugusi. Vienmēr man ir sajūta, ka kādam traucēju, maisos pa kājām. Man vajag savu vietu, esot mājās, vēlos mieru,” tā Nora.

Nora Rīgā mācās desmitajā klasē, kā arī strādā pilnas slodzes darbu vienā no populārākajām ēstuvēm.

Meitenes dienas paiet, apmeklējot skolu, strādājot un guļot, bet viņa priecājas par brīvdienām, tad var kā cilvēks dzīvot, un tas viņai sagādā prieku. Ir laiks, ko veltīt mūzikai un draugiem.

”Reizēm ir ļoti grūti, bet zinu, ja tagad ir grūti, vēlāk būs vieglāk. Viss slēpjas motivācijā, tajā, ko vēlies. Es gribu veidot pati savu dzīvi, dzīvot mierā un darīt tā, lai man ir labi, tā ir lieliska motivācija nepamest visu, bet cīnīties,” smaida Nora.

Dienās, kad Nora pēc skolas strādā, uzdotie mājas darbi paliek neizpildīti, bet visu viņa izpilda brīvajās dienās. Nora nelielās ar teicamnieces sekmēm, bet ar visu skolas vielu tiek galā.

”Draugi bieži vēlas taisīt ballītes, bet man tam nav laika, es strādāju, eju uz skolu un guļu. Protams, brīvajā laikā, kā jau visi jauniešu, es arī atpūšos, bet zinu mēru,” neslēpj Nora.

Tā kā ģimene un vairums draugu no ”iepriekšējās dzīves” dzīvo Cēsīs, Nora daudz laika pavada viena. Meitenei tas nav nekas nepierasts, viņa tā uzaugusi, esot pati ar sevi, tāpēc viņai ar to pietiek.

Norai ir labs kontakts ar māsu. Mamma reti zvana, bet, kad zvana, jauniete jau zina, ka sekos runas par to, ko viņa dara nepareizi. Tāpat, aizbraucot ciemos uz veco dzīvesvietu, Nora sapratusi, ka tā viņu savā veidā ”smacē”, un viņa ātri vien atgriezās Rīgā.

”Tik tikko bija Mātes diena, draugi brauca pie vecākiem, sveica mammas svētkos. Zinu, tas būtu jauki, bet manā ģimenē tas nestrādā,” tā Nora.

Neatkarīgi no tā, ka Nora mācās vidusskolā un strādā, viņa ir gatava darīt visu, lai veiksmes gadījumā spētu pilnvērtīgi piedalīties ”X Faktorā”.