”X Faktora” pretendents Ralfs Siliņš par tēva nāvi: Tu netiec pāri, bet iemācies sadzīvot, jo dzīve negaidīs, bet soļos tālāk

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
”X Faktora” pretendents Ralfs Siliņš par tēva nāvi: Tu netiec pāri, bet iemācies sadzīvot, jo dzīve negaidīs, bet soļos tālāk
ULDIS STEPANOVS

”X Faktora” pretendents Ralfs Siliņš ieradās uz šovu un godīgi mentoriem pavēstīja, ka vēlas būt kas vairāk par traktoristu Getliņu izgāztuvē. Ralfa tēvs pirms nāves teicis, ka viņā ir potenciāls uz ko vairāk, tas mūziķi ”sapurinājis” un viņš pāršķīris dzīvē jaunu lapaspusi.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Ralfs paziņo, ka nedaudz baidījies, ka varētu neizdoties uzstāšanās ”X Faktorā”. Ikvienu no mums biedē nezināmais un svešais, bet viņš apzinās, ka tas ir vienīgais veids, kā mēs spējam augt kā personības.

”Tu vari būt kas vairāk par traktoristu!” Ralfs Siliņš piedalās šovā, lai mainītu savu dzīvi

Pēc tēva aiziešanas nebija divu domu, zināju, ka ir pienācis īstais laiks, lai “izkāptu” no savas komforta zonas, lai kaut ko mainītu savā dzīvē. Man nav grūti šķirties no ierastā, it īpaši, ja šis ierastais ritms ar katru dienu mani padara nelaimīgāku un bēdīgāku. Mans nākotnes ”ES” būtu absolūti vīlies manī, ja es neuzņemtos šos riskus. Ko es varu zaudēt? Kāpēc nemērķēt uz zvaigznēm? Ar šādu attiekami cenšos doties cauri dzīvei – līdz mēnesim un atpakaļ,” tā Ralfs.

Muzikālais ceļš šova pretendentam ir bijis gana interesants. Sākumā Ralfs un viņa brālis, kurš ir pusotru gadu vecāks par viņu, dziedāja ”Dzeguzītē”, tad nonāca ”Knīpās un Knauķos”. Sākumā mūziķi nevēlējas ņemt, jo viņš bijis par mazu, bet vecāki pierunājuši pasniedzējus.

”Vecāki domāja, ka brālis ir super muzikāls bērns, bet es biju mazais brālis, kurš nāca uz atlasēm kā pluss viens. Beigās nokļuvu ”Knīpu un Knauķu” pamatsastāvā, bet brālis pameta dziedāšanu,” smejas Ralfs.

Sevi prezentējis Ralfs ir gan ”Čikāgas piecīšu” koncertā ”Arēnā Rīga”, gan vairākos ”Rībēja mute” teatrālajos iestudējumos, arī ”Pifa piedzīvojumos”, līdzās Aijai Andrejevai.

Pusaudža gados pašmācības ceļā apgūta ģitārspēle, un kopš tā laika viņš kā “vientuļais vilks” klīst pa mūzikas pasauli.

Ralfs pats raksta dziesmas, gan par savu dzīvi, pārdzīvojumiem mīlas un ģimenes gaitās, par savu emocionālo pasauli, kā to redz, ko vēlētos mainīt.

”Mana dzīves mūza ir bezgala mainīga, kā Latvijas gadalaiki. Pēdējā laikā mana mūza ir vilšanās, vilšanās citos, sevī, sev tuvajos, meitenēs, draugos, pasaulē,” tā Ralfs.

Tēva nāvi jaunais mūziķis vēl nav paspējis pienācīgi “sagremot”, viņam vēl nereti šķiet, ka aizvakar viņi strīdējušies par filmām un nepadarītiem mājas darbiem, taču kopš aprīļa nākas sadzīvot ar jaunu realitāti.

Attiecības ar tēvu Ralfs sauc par nestandarta, no tēva puses bijis daudz skarbuma, dzīves mācību, viņi mēdza strīdēties, jo viedokļi dalījušies.

Mūziķis atceras vienu no pēdējām tēva dzīves dienām, kad viņš teicis – es zinu, ka mums ir gājis visādi, taču saproti, ka es nevēlos, lai tu mūs pamet, un es tevi tik un tā mīlu no visas sirds, tāpēc lūdzu cel savu resno pēcpusi un cīnies līdz pēdējam.

”Tu netiec pāri tādām lietām, bet iemācies sadzīvot ar tām. Visās dzīves gaitās viņš ir bijis līdzās, tāpēc ir ļoti grūti par to nedomāt. Mazās atmiņas, fragmenti no dažādiem dzīves momentiem ir līdzās vienmēr. Bieži vien ieraugu kādu lietu vai dzirdu kādu mūzikas gabalu, kas man atsauc kādu atmiņu par viņu. Nav viegli, bet dzīve uz mums negaidīs, bet gan soļos tālāk,” aizdomājas Ralfs.

Tēva vārdus – tu vari būt kas vairāk par traktoristu, šova pretendents vērtē kā patiesību. Dzirdēt to bijis sāpīgi, bet viņš apzinājies, ka tēvs saka to, ko viņš pats domā. Neskatoties uz to, jaunietis nedomā, ka palaidis garām iespējas, viss dzīvē notiek kaut kādu iemeslu dēļ. Sāpīgi ir apzināties, ka tevī redz potenciālu, bet tu to nerealizē.

Ralfs vienmēr bijis mākslinieciskas dabas, nekad nav spējis nosēdēt skolas solā, tad arī sapratis, ka ofisa vide nav viņam, vajadzīgs darbs ar kustību. Mammas mudināts mūziķis nolicis tiesības uz traktoriem, smagajiem auto un mikroautobusiem, sākoties pandēmijai, darbs viņam bijis.

Dziedātājs apzinās, ka ikviens darbs ir cieņas vērts un viņš vienmēr ar cieņu izturas pret visām darbības sfērām, bet, runājot par sevi, viņam radās sajūta, ka degradējas darba vidē, nevis aug. Priekšnieki bija apmierināti ar sniegumu un uzcītību, bet viņš pats juties nelaimīgs un tēva vārdi viņu ”grauzuši” no iekšas.

”Kāpēc izvēlējos Getliņu izgāztuvē braukt ar traktoru? Sākās Covid-19, visi darbi bija izķerti un dzīvokļa īri ar ”lūdzu” nenosegsi. Nu esmu pāršķīris jaunu lappusi savā dzīvē un neesmu vairs traktorists, esmu jauna darba meklējumos,” priecājas par sevi Ralfs.

Stāstot par laiku ārpus darba un mūzikas, Ralfs paziņo, ka ir amerikāņu basketbola fans, viņš seko līdzi latviešu gaitām NBA, arī pats šova pretendents spēlē basketbolu hobija līmenī. Mūziķis aizraujas arī ar dejām – tautiskajām dejām un hip-hopu. Viņš ir liels videospēļu un filmu entuziasts.

”Esmu brīvs, taču pašlaik uz attiecībām nelieku lielu uzsvaru, jo ir ambīcijas kurām ir daudz lielāka prioritāte, kā arī dzīves gaitā esmu daudz sāpināts, tāpēc nav tā, ka viegli spēju pieķerties kādam cilvēkam, bet, ja jūtu, tad uz visiem 100%. Pašlaik koncentrējos uz saviem darbiem un mūziku, bet palieku atvērts visām dzīves iespējām, ticu, ka liktenis mani aizvedīs pa pareizajiem dzīves ceļiem un kādu dienu satikšu to vienīgo un īsto,” nosaka Ralfs, piebilstot, ka ne velti dēvē sevi par bezcerīgo romantiķi.

0 Komentāru

X Faktors

“Bauda acīm un ausīm!” Grēta Grantiņa atstāj mentorus “bez elpas”

“Stāvēju un trīcēju, tik tikko tiku vaļā no asarām.” Diona Liepiņa ir pateicīga par palikšanu šovā un turpmāk “tukšos” sevi vēl vairāk

“Intonatīvi tīrākais dziedājums šova vēsturē!” Eduardu Rediko uzslavē Reinis Sējāns

“Nodziedāji nevainojami, tas bija ļoti skaisti!” Diona Liepiņa neslēpj pateicības asaras

Pirms pusfināla no “X Faktora” izstājas Deniels Bērziņš un Edgars Kārkliņš

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” ceturtā tiešraide; dalībnieki pārsteigs ar 1980. gadu ballīti un muzikālo elku dziesmām

Beidzot tas ir noticis! Viktors Buntovkis pārsteidz ar dejošanu uz skatuves

Enerģijas sprādziens! Eduards Rediko uz skatuves uzstājas kopā ar “X Faktora” grupu

“Būtiskāk par uzvaru bija atstāt sirdi uz skatuves.” Edgars Kārkliņš pret mūziku attiecas ar cieņu un mīlestību

“Vienā brīdi aizmirsu vārdus Bībera dziesmai!” Deniels Bērziņš apzinās, ka hita izvēle nebija viņam izdevīga

Deniela Bērziņa emocionālā uzstāšanās Intaram Busulim “kaklā rada kamolu”

Dziedājums lidojumā virs skatuves! Grēta Grantiņa izdzied mīlestību vienā no skaistākajām Adeles dziesmām