“X Faktora” pretendents kurjers Oskars: Piedalos šovā, lai pierādītu, ka arī bez muzikālās izglītības var gūt panākumus

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
“X Faktora” pretendents kurjers Oskars: Piedalos šovā, lai pierādītu, ka arī bez muzikālās izglītības var gūt panākumus
Dmitrijs Suļžics/F64

Oskars Laganovskis ir 28 gadus vecs rīdzinieks, kurš iztiku pelna, strādājot par kurjeru. Jaunais vīrietis automašīnā dzied, klausās mūziku, tāpēc prot no galvas teju ikvienu dziesmu. Nu Oskars izlēmis piedalīties šovā ”X Faktors” un nokļūt uz lielās skatuves. Dziedāšana ir viņa sapnis jau no bērnības.

Oskars piedalās ”X Faktorā”, jo to ieteikuši draugi. Jau pagājušajā gadā viņš piedalījies, bet saslimis un nav apmeklējis televīzijas atlases kārtu. Šova pretendents izlēma neriskēt ar balsi un uzskata, ka izdarījis pareizi, veselībai vienmēr jābūt pirmajā vietā. Kā nekā visu iespējams pierādīt šogad.

”Piedalos šovā, lai pierādītu sabiedrībai, ka arī cilvēks bez muzikālās izglītības var gūt panākumus mūzikā. Lai tauta iemīlētu izpildītāju, viņam nav jābūt ar izglītību, nav jāprot spēlēt klavieres, flautu vai kontrabasu. Laba muzikālā izglītība ir nieks, ja cilvēkam nav emocijas, kuras dot klausītājam,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Oskars.

Kurjers nav apmeklējis nevienu vokālo nodarbību. Viņam no dabas ir netipiska balss. ”Gludāku” to viņš nespēj padarīt, krekšķis balsī ir visu laiku, pat runājot. Oskars smejoties saka, ka tieši tāds balss tembrs patīk vairumam sieviešu.

Topošais dziedātājs stāsta, ka vienkārši dzied, bet iztiku pelna, strādājot par kurjeru, daudz braukā ar automašīnu. Pateicoties darbam, Oskars zina no galvas gandrīz ikvienu dziesmu, protams, ne visu dziesmu, bet daļu var nodziedāt vienmēr.

”Braucot automašīnā skaļi klausos mūziku, dziedu līdzi, tā iemācos dziesmas. Mana draudzene bieži vien uzslēdz dažādas dziesmas, domājot, ka nepratīšu nodziedāt, bet es visu zinu,” smejas Oskars.

Ir arī mirkļi, kad mīļotā sieviete topošajam dziedātājam lūdz piecas vai desmit minūtes paklusēt, lai mājās uz mirkli ir miers, kā nekā dzīvē ir vajadzīga gan mūzika, gan jāprot baudīt klusumu.

Oskars priecājas, ka ticis līdz televīzijas atlases kārtai. Tas netraucē viņam būt reālistam, izvērtēt visu objektīvi. Viņš apzinās, ka ir dalībnieki, kuri visu dzīvi mācās dziedāt, lēni palēnām iet uz savu mērķi, viņi ir daudz vairāk pelnījuši gūt panākumus.

”Es ļoti, ļoti vēlos dziedāt, būt uz skatuves. Tas ir mans sapnis jau no bērnības. Neskatoties uz to, ja es stāvētu uz svītras ar šādu censoni, es pats izstātos, dodot viņam iespēju tikt tālāk. Tas ir godīguma princips,” nosaka Oskars.

Jaunais dziedātājs ir viens no retajiem dalībniekiem, kurš, uzejot uz šova skatuves un nostājoties žūrijas priekšā, sācis raudāt, tik ļoti viņš novērtēja to, kur atrodas, un saņemto iespēju dziedāt.

Jau bērnībā, kad vecāki un māsa izgāja no mājas, viņš uzlicis skaļi mūziku un dziedājis, bet kautrējies kādam parādīt savas prasmes. Arī tagad, ja kāds no draugiem palūdz ko nodziedāt, viņš to nespēj izdarīt.

Toties uzejot uz skatuves, viss mainās, pazūd kautrīgums, sākumā ir maziņš stress, bet tas pazūd, jo Oskaram gribas parādīt, ko viņš spēj, dalīties ar emocijām.

”Ar draudzeni bieži diskutējam par to, vai esmu kautrīgs, vai tomēr labi audzināts. Esmu redzējis daudzus, kuri staigā augstu paceltām galvām, un beigās nekas viņiem nesanāk. Man turpretī ir pārāk zems pašvērtējums. Draugi, draudzene saka, ka mans pašvērtējums ir pārāk zems, jāvērtē sevi augstāk,” atklāti nosaka Oskars.

Brīvajā laikā kurjers aizraujas ar sportu, kādreiz skolas laikā spēlēts basketbols, vēlāk iegūta trauma un Oskars pārgājis uz futbolu. Nu viņš pamētā bumbu, ar draugiem uzspēlē futbolu. Neiztikt bez sporta pārraižu skatīšanās, topošais dziedātājs skatās visu, izņemot šahu, pat daiļslidošana reizi pa reizei ir labs veids, kā relaksēties.

Vakaros kopā ar draudzeni Oskars dodas garās pastaigās. Tas tiek darīts neatkarīgi no tā, cikos viņi pārnākuši mājās. Pāris sapņo sakārtot dzīvokļa jautājumu, un tad ģimenei pievienosies suns. Ģimene izlēmusi par labu mazam mopsītim.

Darbs kurjera ampluā norūda raksturu, iemāca pacietību. Ir jāpacieš klientu rupjība, neapmierinātība un jāsavaldās, nekādā gadījumā nevar klientam atbildēt ar to pašu. Ja trāpās šādi klienti, Oskars saturas, bet, tiekot automašīnā, nolamājas un atkal jūtas labi.

”Sliktā sajūta pāriet, tiklīdz satieku nākamo klientu, kurš ir ļoti pozitīvs. Parasti pret kurjeru izturas kā pret draugu, saka “čau”, nevis “labdien”, piedāvā kafiju, tēju. Darbā ātri paiet laiks, kopumā dienas ir ļoti pozitīvas un muzikālas,” smaida Oskars.

0 Komentāru