Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

3 komentāri
”X Faktora” pretendente Līga Reņģe par dzīvi Īrijā, sapņiem un atgriešanos dzimtenē
PUBLICITĀTES FOTO

Valsts svētki dziedātājai Līgai Reņģei jeb grupas ”Challenge accepted” dalībniecei rada pārdomas, kā nekā septiņus gadus viņa meklēja laimi ārzemēs, bet nu jau septiņus gadus ir atgriezusies Latvijā. Septiņi ir Līgai nozīmīgs skaitlis.

”Esmu viena no tautietēm, kura septiņus gadus meklēja laimi ārzemēs, taču vistīrāko un spožāko dimanta gabaliņu nu jau septiņus gadus esmu atradusi mājās,” tā Līga.

”X Faktora” pretendente Līga Reņģe gada laikā zaudējusi 19 kilogramus liekā svara

Līga uzaugusi trūcīgā septiņu bērnu ģimenē. Visi septiņi bērni bijušas meitenes, kuras, neskatoties uz dažādām dzīves grūtībām, nezaudēja savus lielos sapņus. Ikvienai no māsām bija vīzija, ko viņas vēlas sasniegt desmit gadu laikā.

Pagāja laiks, un četras vecākās māsas devās uz Īriju, lai piepildītu savus sapņus, šajā četriniekā bija arī Līga.

”Angļu valodas zināšanas man bija ļoti vājas. Taču man, kautrīgajai meitenei no laukiem – tai, kura kautrējās pieiet pie kāda, pat lai pajautātu, cik ir pulkstenis, paveicās un uzreiz pēc ierašanās Īrijā tiku pieņemta darbā šūšanas saloniņā,” smaidot atceras Līga.

Ātri vien Līga iemācījās sarunvalodu un sāka strādāt ar klientiem.

Pēc pāris gadiem pieteicies mazulis un dziedātāja pārcēlusies uz dzīvi citā pilsētā, toties, dēlam paaugoties, viņa noalgojusi auklīti un devusies strādāt – sākumā restorānā, tad šūšanas darbnīcā.

Līgas Reņģes uzstāšanās X Faktorā!

”Darba vietā viss bija citādāk. Lielākoties strādāja iebraucēji. Darba devēji bija prasīgi, bieži vien pat prasīja neiespējamo, piemēram, šūt apģērbu uz noteiktu summu dienā vai nedēļā, nepiešķirot šujmašīnu,” tā Līga.

Ilgi tā dziedātāja nespēja izturēt un izveidoja savu mazo šūšanas biznesu. Lai arī Baltijas cilvēki ir talantīgāki, tomēr ārzemēs viņi ir īpaši iedomīgi, tāpēc darbā Līga pieņēma īrietes.

Pieteicās otrs mazulis, un pēc meitas dzimšanas šova dalībniece ieslīga depresijā.

”Visam, ko biju sasniegusi, pazuda jēga. Lielā nauda, ko pelnīju, bira kā smiltis caur pirkstiem. Pērkot dārgas dāvanas bērniem, centos atpirkties par prombūtni darbā. Pirku tieši tās pašas lietas kā tad, kad naudas bija mazāk, tikai stipri dārgākas. Skapis pildījās ar zīmolu lietām, bet tas viss prieku nenesa,” informē Līga.

Iepazīstoties ar citām latviešu ģimenēm, Līgai sāpēja sirds, dzirdot viņu stāstus par to, cik laba dzīve ar sociālajiem pabalstiem, ka strādāt viņi negrasās un atgriezties dzimtenē arī ne.

”Daudzi latvieši dzīvo bez sapņiem un, paši sev melojot, eksistē. Īri, vismaz tie visi, ar kuriem sastapos, bija izpalīdzīgi un ļoti jauki cilvēki, taču cenšoties iekļauties viņu sabiedrībā, nekad nepameta sajūta, ka nekad nebūšu savējā,” tā Līga.

Viņa sāka skumt pēc mājām, tradīcijām, ēdieniem, vecākiem, kurus reti izdevās satikt. Dziedātāja pārdeva biznesu, izdalīja savu iedzīvi un atgriezās bērnības lauku mājā – priecīga, laimīga, piezemētāka un īstajām dzīves vērtībām apveltīta.

”Nevienu brīdi neesmu nožēlojusi, ka devos projām, un nenožēloju, ka atgriezos! Ir ļoti grūti atgriezties, zinot, ka tevi nosodīs, taču, ja mēs kopā iedegsim savu sirsnības uguntiņu, arvien vairāk tautieši jutīs māju sajūtu un apsvērs domu par došanos mājās,” aicina Līga.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!