“X Faktora” pretendente Liene: Pēc karaokes vadīšanas ir grūti iemācīties dziesmām vārdus, vēl tagad mēdzu meklēt ekrānus

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

1 komentārs
“X Faktora” pretendente Liene: Pēc karaokes vadīšanas ir grūti iemācīties dziesmām vārdus, vēl tagad mēdzu meklēt ekrānus
Dāvis Ūlands/F64

26 gadus vecā liepājniece Liene Lagzdiņa sevi pieteica šovā ”X Faktors”, izpildot dziedātāja ”Rag’n’Bone Man” dziesmu ”Human”, tādā veidā pārsteidzot citus atlases dalībniekus un žūriju ar savu zemo balss tembru. Vairākus gadus Liene nostrādājusi par karaokes vadītāju, nu viņa darbojas kā spēļu prezentētāja.

Liene dzied kopš bērnudārza, piedaloties konkursā ”Cālis”, viņu pamanīja mūzikas skolotāja Agrita Kalniņa, un tā sākās šova pretendentes dalība vokālajās grupās un solo dziedāšana. Tā tas turpinājies līdz pat 18 gadus vecumam, kad iestājusies pauze.

Dziedātāja ir vairākkārt uzsākusi dažādus muzikālos projektus. Tie bijuši neveiksmīgi, tātad nav bijuši īstie cilvēki un īstās idejas. Nu Liene cer, ka tas mainīsies un viss izdosies! Atliek tikai atrast muzikālos domu biedrus.

”Vēlos dziedāt viena, bet ar pavadošo grupu un saukties kā grupa, nevis solo māksliniece. Esmu vairākkārt mēģinājusi ar grupu uzstāties. Tas ir daudz foršāk nekā dziedāt ar fonogrammu,” smaidot nosaka Liene.

2014. gadā dziedātāja piedalījās karaokes čempionātā “Dziesmu kari” un uzvarēja, kas ir līdz šim lielākais panākums. Bet pati Liene piedalīšanos šova ”X Faktors” atlasē uzskata par lielāku ieguvumu.

”Atlasei izvēlējos dziesmu ”Human”, jo man ļoti patīk dziedātāja balss tembrs, dziesmas ziņojums. Oriģinālu nodziedāt nevaru, man nav tik zema balss, pārtaisīju fonogrammu sev piemērotā tonalitātē. Patīk eksperimentēt ar zemu balss tembru, jo ne visi spēj dziedāt zemu. Dziedot zemu, vairāk arī dzirdamas kļūdiņas,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Liene.

Arī pati šova pretendente mēģina rakstīt mūziku un vārdus. Pirms neilga laika viņa sākusi pierakstīt visu, kas skan galvā, atrasts arī cilvēks, ar ko sadarboties, kurš viņas skandinātās melodijas saprot un spēj uzlikt uz papīra jau nošu veidā.

Dziedātāja raksta par saviem pārdzīvojumiem, pieredzi, bet viņa ir ieklausījusies viena drauga mūziķa vārdos un plāno pamēģināt rakstīt arī par filmām.

”Dzīvojot ļoti aktīvu dzīvi nav iespējams piedzīvot tik daudz un tik dažādas lietas, lai nepārtraukti radītu dziesmas, kuras nebūtu par vienu un to pašu tēmu. Draugs stāstīja, ka skatās filmas un pēc tam uzraksta par filmu, sevi nostādot teicēja lomā. Pamēģināšu kādreiz šādu dziesmu rakstīšanas tehniku,” smaida Liene.

Liene naudu pelna prezentējot spēles ”Evolution gaming”, bet pirms tam strādāja par karaokes vadītāju. Arī tagad reizi mēnesī dziedātāja ar prieku ļaujas nakts dzīvei un karaokei, bet biežāk nav vēlmes.

”Neslēpju, pēc karaokes vadīšanas ir grūti iemācīties dziesmām vārdus, jo tie tik ilgu laiku bijuši acu priekšā uz ekrāniem. Ja pirms karaokes iemācījos vārdus ļoti raiti, tagad tam jāvelta pūles un nereti dziedot pieķeru sevi pie tā, ka meklēju ekrānus. Karaokei ir arī savi plusi – uztrenēju balsi, dziedāju dažādas dziesmas, eksperimentēju,” smaida Liene.

Kā karaoke vadītāja Liene gadu laikā ir nodziedājusi simtiem dziesmu, daudzas atkārtoti netiek dziedātas. Tas ir labs eksperimentēšanas veids un vairāk nav bail izskatīties muļķīgai vai kļūdīties.

Dziedātāja neslēpj, ka tas ir tāpēc, ka pierod pie vietas, kurā strādā, kā nekā tik daudzi vakari pavadīti vienā un tajā pašā iestādē. Pirmo mēnesi strādājot karaokē, bijis stress pirms katras dziesmas dziedāšanas, bet jau pēc mēneša stress izgaisis.

Kā hobiju Liene nosauc dziedāšanu, bet viņa cer, ka tas spēs pāraugt un kļūt par profesiju. Vasarā laiks tiek pavadīts ārā, kopā ar draugiem, šogad šova pretendente sākusi arī braukt ar velosipēdu.

1 komentārs