Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

1 komentārs
”X Faktora” pretendente Kattie no Baltkrievijas paziņo, ka viņā neslēpjas nekādi ”zemūdens akmeņi”
Dāvis Ūlands/F64

Otrā sezona šovam ”X Faktors” ir īpaša. Tajā vēlas piedalīties ne tikai pašmāju jaunie dziedātāji, bet arī viesi no ārvalstīm. Uz dalību šovā pretendē Baltkrievijas jaunā, uzlecošā zvaigzne Kattie. Atšķirībā no vairuma ”X Faktora” dalībnieku jauniete trīs reizes ir piedalījusies savas valsts Eirovīzijas nacionālajā atlasē.

Kattie atzīst, ka vairums Baltkrievijas jauno talantu izmēģināt spēkus dodas uz Ukrainu vai Krieviju, viņa sūtījusi pieteikumus, bet nekad nav saņēmusi atbildes. Tas licis aizdomāties par citām valstīm un konkursiem.

”Latvija man liekas lielisks variants, nav tālu no Baltkrievijas, man jau ir vīza, jo esmu bijusi Rīgā. Atgriezties vietā, kuru jau zini nav tik bailīgi. Zināju, ka konkursa ietvaros iepazīšos ar cilvēkiem, visi esam mākslinieki un nav nekas labāks, kā parunāt par mūziku,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Kattie.

Jaunā dziedātāja Latvijā ir jau trešo reizi, bet visas viņas vizītes mūsu dzimtenē bijušas ļoti īsas. Viņa paspējusi pastaigāties pa Vecrīgu, apskatīt Jelgavu un pat nogaršot Latvijā brūvētu alu. Vecāki un draugi atbalstījuši baltkrievietes vēlmi, iekarot citas valsts mūzikas tirgu, piedalīties vokālajā konkursā.

 

”Nevaru pateikt, kur slēpjas mans “X Faktors” – tas ir jājautā apkārtējiem, kuri klausās mani dziedam. Es sekoju savam sapnim un mēģinu godīgiem spēkiem pārvarēt grūtības. Mūzika man palīdz uzvarēt arī bailes,” tā Kattie.

Kattie jau trīs reizes piedalījusies Baltkrievijas Eirovīzijas konkursa nacionālajā atlasē un vienā no šādām reizēm nokļuvusi valsts finālā.

Dziedātāja neslēpj, ka Eirovīzijas atlases bijušās emocionāli ļoti grūtas, bet tās padarīja viņu drošāku, stiprāku un pašpārliecinātāku.

”Ja tikšu ”X Faktorā”, protams, ilgošos pēc tuviniekiem, īpaši pēc sava kaķa. Ilga atrašanās prom no mājām mani nebiedē. Viena projekta ietvaros esmu bijusi prom no mājām pusgadu. Mūsdienās ir tik daudz komunikācijas iespējas, tā kā tuvinieki varēs ar mani sazināties,” pārliecinoši saka Kattie.

Ceļu mūzikā Kattie sev izvēlējās pati. Vērojot mūzikas kanālus, redzot māksliniekus, viņa vienmēr vēlējās sajust to, ko sajūt viņi. Iet pa to pašu grūto dzīves ceļu pa kuru iet viņi. Jaunajai dziedātājai skatuve ir kā narkotika, kuru viņa nevar un nekad nevarēs atmest.

Maizi jauniete pelna dziedot bekvokālu orķestrī, kā arī piepelnās dziedot restorānos, vadot karaoki, ierakstot citiem dziedātājiem bekvokālu. Runā, ka Kattie tembrāli var piemērot balsi jebkuram māksliniekam. Papildus viņam mācās par kultūras jomas producentu.

”Esmu samērā azartisks cilvēks, tas sākās jau bērnudārzā, kad saskatījos filmas un vēlējos izbēgt no bērnudārza, man tas izdevās. Arī atbraukšana uz Rīgu, pieteikšanās ”X Faktoram”, ir ierindojama azartiskas rīcības plauktiņā,” smejas Kattie.

Mūziķē apvienotas divas personības puses. Pār vienu pusi valda romantiskā daba, kas liek riskēt, pār otru pusi valda reālisms, kas liek neaizmirst realitāti. Tas viss motivē Kattie riskēt, bet ar prātu!

Jaunā sieviete dievina realitātes spēles, dažādus ”kvestus”. Spēles viņa apmeklē bieži, jo dievina azartu, iespēju uzvarēt un iejušanās citā laikā, citā atmosfērā un cilvēka ādā ir papildus bonuss.

Kattie atklāti paziņo, ka viņā neslēpjas nekādi ”zemūdens akmeņi”, kāda viņa ir, tāda ir. Tuvinieki labi pazīst jauno mākslinieci un viņa nedomā, ka no mīļajiem būtu kas jāslēpj. Pārējie var ko nezināt, bet tas nenozīmē, ka viņa ko slēpj. Cilvēki vienkārši vēl nav viņu tuvāk iepazinuši.

”Ja man būtu jāizvēlas karjera vai mīlestība, es to nespētu. Ir tik daudz stāstu, kuri parāda, ka abas šīs lietas iespējams apvienot. Tas nav viegli, bet ir atkarīgs no mums pašiem. Mīlestība, atbalsts, ticība otram, tas viss veicina karjeras izdošanos un padara lielisku privāto dzīvi,” smaida Kattie.

”X Faktora” pretendente dzīvo kopā ar mammu un viņas sirdi ir iekarojis kāds puisis. Dziedātāja tic mīlestībai, ja cilvēks ir gana patiess, nav savtīgs, tad viņa sirdī ir gana daudz vietas mīlestībai.

”Lielākā kļūda attiecībās ir teikt, ka mīli, vēl pirms esi iemīlējis. Vai neaizskrūvēt zobu pastai korķīti,” smejas Kattie.

Dzīvē jaunā sieviete vēlētos vairāk romantikas. Viņa nerunā tik ļoti par attiecībām, kā par apkārtējo pasauli. Gribētos vairāk labestības un skaistuma, apkārt viss kļuvis pārāk piezemēts.

Māksliniece iesaka netiesāt, nemelot, bez iemesla neko nepārmest un nekrāpt savas otrās pusītes, sāpes, bēdas, neticība attiecībām veido šo piezemēto pasauli.

Blondīņu jociņu Kattie nav sveši, viņa prot pasmieties par sevi un uzskata, ka dzīve bez pašironijas ir ļoti sarežģīta. Dziedātāja smejoties atklāj, ka blondā matu krāsa var atvieglot dzīvi un radīt nepatiesu iespaidu, ko vēlāk var izmantot savā labā.

”Vēlos nobeigumā vēl pateikt, ka ejot uz savu mērķi, jābūt gatavam, ka ceļā būs šķēršļi. Man tādi jau bijuši ne mazums – cilvēki, situācijas, zaudējumi. Tieši šie šķēršļi man ļauj apzināties, ka eju pa pareizo ceļu. Zinu, ka iegūstu “punus” kāda iemesla dēļ, ne vienkārši tāpat. Krīti? Ir jāceļas un jādodas tālāk. Ja to nedari, tavs sapnis tev pašam neko nenozīmē,” nobeidz Kattie.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!