”X Faktora” pretendente Jeļena Kezika: Nevaru aprakstīt bērna zaudēšanas sāpes, tās var tikai izjust. Mūzika dziedināja dvēseli!

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

14 komentāri
”X Faktora” pretendente Jeļena Kezika: Nevaru aprakstīt bērna zaudēšanas sāpes, tās var tikai izjust. Mūzika dziedināja dvēseli!
ULDIS STEPANOVS/PRIVĀTAIS ARHĪVS

Viens no pozitīvākajiem pārsteigumiem šova ”X Faktors” pirmajā TV atlasē bija 44 gadus vecā Jeļena Kezika. Sieviete sāka dziedāt pirms pieciem gadiem – pēc dēla zaudēšanas. Mūzika atsvabināja viņu no sāpēm un lika atsākt dzīvot, ne vienkārši eksistēt.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Jeļena atklāj, ka piedalīties ”X Faktorā” viņu mudinājusi vokālā pasniedzēja Ella Opaļeva. Sieviete motivējusi audzēkni, doties uz šovu un nodemonstrēt savu talantu, balsi.

Dēla nāve motivēja Jeļenu Keziku pārdomāt dzīvi un sākt dziedāt

”Es mācījos un turpinu mācīties pie pasniedzēja, jo uzskatu, ka tikai profesionālis var objektīvi novērtēt spējas un palīdzēt tās attīstīt atbilstoši tavas balss raksturam,” Jeļena par dziedāšanu.

Sieviete dzied saviem radiniekiem un uzstājas dažādos pasākumos. Vokālās studijas koncerti viņu sajūsmina – tie parasti ir ļoti silti, omulīgi un neticami mīļi vakari. Jeļena piedalās arī konkursos 2020.gadā konkursā ”Europestage” viņa ieguvusi pirmo vietu.

Jeļena ir ļoti pateicīga ”X Faktora” žūrijai un komandai par iespēju piedalīties tik lieliskā šovā. Viņa saņem atbalsta vēstules un laba vēlējumus no svešiem cilvēkiem. Dziedātājai ir patīkami redzēt, cik muzikāla un iejūtīga ir Latvijas publika.

”Vīrs Vitālijs vienmēr ir atbalstījis manu dziedāšanu. Viņam patīk, kā dziedu, viņš saka, ka lepojas ar mani. Tāpēc ne mirkli nav bijis pret manu dalību un ļoti atbalstīja,” tā Jeļena.

Jeļena ar vīru ir precējusies jau 28 gadus. Viņi iepazinušies, kad bijuši vien 16 gadus veci. Šova pretendente nevar teikt, ka viņai bijusi laimīga bērnība, tāpēc, kad viņi satikušies viņa uztvērusi Vitāliju kā aizbildni un radniecīgu dvēseli. Pāris apprecējušies 18 gadu vecumā un četrus mēnešus vēlāk piedzimusi viņu meita.

Šova dalībniecei mīlēt nozīmē saprast, pieņemt un redzēt otru cilvēku. Dalīties ar savām vajadzībām, vēlmēm, priekiem un sāpēm.

”Man vienmēr ir bijusi ļoti spēcīga saikne ar mūziku. Bet bērnībā nebija iespējas to mācīties. Pēc bērna zaudēšanas nevaru vārdos aprakstīt savas sāpes, tās var tikai izjust. Mūzika pārņēma daļu no sāpēm, tā dalījās ar mani manās raizēs. Tā deva iespēju izdzīvot savas nelaimes, nevis aizbēgt no tām. Mūzika iejutās manī, bija blakus un nekad nebija nogurusi. Tā dziedināja dvēseli,” atceras Jeļena.

Stāstot par bēdām, Jeļena paziņo, ka sākumā grūti noticēt, ka tas notiek ar tevi, tu to noliedz, pēc tam dusmojies, tad nāk ciešanas, un tikai tad tu pieņem neizbēgamo. Tas viss prasa laiku, tas ir grūti, bet tas ir nepieciešams, lai turpinātu dzīvot, nevis tikai eksistēt. Ir jāatvadās un jāatlaiž, Jeļenai to palīdzēja izdarīt dziedāšana.

”Kad dzīvē notiek traģiski notikumi, tu kļūsti spēcīgāks, vairāk nobriedis un mazāk baidies sākt darīt jaunas lietas, ko nekad agrāk nebūtu darījis. Ciešanas patiešām padara tevi stiprāku. Dziedāšana man bija kā izeja no “tumsas”. Kad uzsāku vokālo apmācību, beidzot sapratu un pieņēmu savu būtību un jūtīgumu. Apzinājos savas dzīves trauslumu un īslaicīgumu. Mums vajadzētu darīt dzīvē tikai to, ko vēlamies darīt,” stingri nosaka Jeļena.

Kā būtiskāko dzīvē šova pretendente nosauc veselību. Nesen viņa smagi savainojusi ceļgalu un divas nedēļas gulējusi gultā. Nākusi apziņa, ka bez veselības nav nekā, neko negribas.

”2009. gadā mēs ar vīru bijām Mumbajā, Indijā. Otrajā mūsu ierašanās dienā piedalījāmies ekskursijā netālu no viesnīcas ”Taj Mahal”. Apmēram pusstundu pēc mūsu autobusa aizbraukšanas vietu ieņēma teroristi. Daudzi cilvēki cieta, mēs piedzīvojām daudz biedējošus brīžus. Bet vai mēs no rīta varējām iedomāties, ka tas varētu notikt vakarā? Vislielākais malds ir tas, ka iedomājamies savu dzīvi kā garu ceļu, kas ved uz priekšu. Taču mēs nezinām, kas ar mums notiks šovakar,” dzīves atziņā dalās Jeļena.

Brīvajā laikā Jeļena dievina doties pastaigās ar suni Norku – viņiem patīk priežu mežs un svaigs gaiss. Suns un dziedātāja ir nešķirami jau 12 gadus.

Kopā ar vīru Jeļena nodevusies arī skriešanai, pāris kopā skrien jau 20 gadus.

”Daudz lasu, man īpaši patīk lasīt klasiku un filozofiju. Ar prieku apmeklēju latviešu valodas nodarbības ar skolotāju 2 reizes nedēļā. Vispār man ļoti patīk mācīties valodas. Cita valoda man ir kā interesanta puzle, ko jāsaliek. Tas paplašina redzesloku un dod iespēju satikt cilvēkus un iepazīt jaunas kultūras. Droši vien tāpēc kļuvu par angļu valodas skolotāju. Man ļoti patīk ceļot,” par brīvā laika aktivitātēm stāsta Jeļena.

14 komentāri

X Faktors

Intars Busulis ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Diona, Loreta un Grēta dalās pirmajās sajūtās

“Kā tu spēji nodziedāt? Man klausoties bija “kamols kaklā”.” Arita Siliņa velta dziesmu mirušajai māsai

“Bez minstināšanās dodu tev krēslu!” Ekstravagantā, bet vienkāršā Katrīna Kovaļuka piesaista Intara Busuļa uzmanību

“X Faktoram” pārāk ekskluzīvi! Jūlija Leviona prezentē vienu no savām ģeniālajām dziesmām

“Jauki dzirdēt tik emocionāli pārpildītu skaņdarbu.” Busulis paslavē Dionu Liepiņu

“Ļoti skaisti, nav komentāru!” Grēta Grantiņa emocionāli izpilda vienu no Adeles populārākajām dziesmām

Loretas Klibiķes dziedājums ir tieši tas, kas vajadzīgs nogurušām dvēselēm, miesai un garam

Aleksandra Šimanovska daudz dziedājusi, konsultējusies ar vokālajiem pedagogiem! Vai mentors novērtēs ieguldīto darbu?

Dziesma, balts krekls un guaša krāsas! Elizabete Ločmele pārsteidz ar īpašu performanci

Larai Babinai apsēsties krēslā nav tik būtiski, kā palikt visām omītēm sirsniņās

Lauras Melbārdes vienkāršums, dabiskums un vokālās dotības apbur mentoru

Fināla cienīga uzstāšanās! Elizabete Matvejeva dāvina emocionāli piesātinātu priekšnesumu