“X Faktora” pretendente Elizabete no Ogres: Ja no cilvēka nenāk ārā nekas vairāk kā “umpapā”, tad viņš neko iespaidīgāku par šlāgeri neizdarīs

4 komentāri
“X Faktora” pretendente Elizabete no Ogres: Ja no cilvēka nenāk ārā nekas vairāk kā “umpapā”, tad viņš neko iespaidīgāku par šlāgeri neizdarīs
Ģirts Ozoliņš/F64

Elizabete Skudiķe ir 22 gadus veca ogrēniete, kura savas dienas aizvada vienā no populārākajiem Rīgas karaokes bāriem, strādājot par maiņas vecāko. Jaunietes sapnis ir pelnīt naudu ar mūziku, uzstāties un cilvēkiem dāvāt sevis sacerētas dziesmas. Tieši šo iemeslu dēļ Elizabete izlēma izmēģināt spēkus šovā ”X Faktors”.

Jaunā mūziķe pieteicās šovam ”X Faktors”, jo, skatoties televīzijā ārzemju šovus, vienmēr bija mazs sapnītis arī pašai piedalīties. Uzzinot, ka šāda veida šovs notiek arī Latvijā, Elizabete neminstinājās un izmēģināja savu laimi. Jau pirms gada dziedātāja bija pieteikusies šova atlasei, bet neapmeklēja to personīgu iemeslu dēļ.

Kā vienu no lietām, kas viņu izceļ uz pārējo dalībnieku fona, Elizabete nosauc to, ka viņa daudz smaida un vienmēr mēģina būt pozitīva.

Nopietni runājot, šova pretendente uzskata, ka viņu uz citu fona varētu izcelt, fakts, ka viņa pati raksta mūziku un labprāt izpilda savas dziesmas.

”Vārdus pati nerakstu. Ja mēģinu, tie sanāk salkani un skumīgi. Parasti māsa uzraksta vārdus, vai arī lasot dzeju, ja man iepatīkas kāds dzejolis, uzrakstu tam mūziku. Skolas laikā, kad Aspazijai apritēja 150 gadu, mums bija jāuzraksta dziesma, kurā būtu Aspazijas radīti vārdi. Domāju izdevās lieliski,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Elizabete.

Pagaidām maizi jaunā dziedātāja pelna, strādājot vienā no Rīgas populārākajiem karaokes bāriem par maiņas vecāko. Viņa neslēpj, ka grib pelnīt naudu ar mūziku, sirds saka, ka jādzied. Ja neizdosies iekarot Latvijas mūzikas estrādi, jaunā sieviete ir gatava darīt darbu, kas saistās ar mūziku.

”Daudzi jaunie mūziķi nevēlas spēlēt ballēs. Tā ir kļūda. Es uzskatu, ka tas ir lielisks veids, kā atrast savu auditoriju, iepriecināt cilvēkus un galu galā prezentēt sevi kā mākslinieku. Zinu, ka balles apmeklē galvenokārt cilvēki gados. Manuprāt, forši, ka cilvēki dejo, priecājas! Es nevēlētos visu laiku izpildīt ”Dzērvenīti” un citas tipiskās ballīšu dziesmas, bet spēlēt ballēs ir forši,” smaidot nosaka Elizabete.

Uzstāties konkrēti tikai šlāgermūzikas žanrā šova pretendente nevēlas, jo grib ko vairāk darīt muzikāli. Tas nekas, ja tieši šlāgermūzikas izpildītāji pelna lielas summas, tas nav galvenais.

”Ja no cilvēka nenāk ārā nekas vairāk kā tikai “umpapā”, tad viņš neko iespaidīgāku par šlāgeri nekad neizdarīs. Jāspēlē tā mūzika, kas pašam patīk. Kā nekā muzicēt ir radošs process un tam jāsagādā bauda gan sev, gan klausītājiem,” aizdomājas Elizabete.

Dziedātāja domā, ka, māksliniekam izpildot mūziku, kas nesagādā prieku, nav iespējams atrast dvēseles mieru, bet tas ir būtiski. Ja Elizabete muzicējot negūtu iekšējo mieru, viņa atstātu mūziku kā hobiju un darītu citu darbu.

4 komentāri