“X Faktora” pretendente Anna Ušakova: Ilgus gadus domāju, ka neesmu skaista, man bija ļoti zems pašvērtējums

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

4 komentāri
“X Faktora” pretendente Anna Ušakova: Ilgus gadus domāju, ka neesmu skaista, man bija ļoti zems pašvērtējums
Personīgais arhīvs

Šovā ”X Faktors” startē divdesmit trīs gadus vecā rīdziniece Anna Ušakova. Dziedātājas vārds nav svešs tiem, kuri ikdienā klausās mūziku krievu valodā un apmeklē dažādas ballītes, kurās uzstājas vietējie dziedātāji, kuri dzied krievu mēlē. Skaistā dziedātāja atklāj, ka viņai ir problēmas ar pašvērtējumu un viņa ik rītu sev saka, ka ir skaista.

Jau jaunībā, klausoties dažādus muzikālos diskus, Anna mēģināja iejusties dažādu dziedātāju ādās, dziedot dziesmas fēnā vai matu lakas flakoniņā.

Jau divpadsmit gadu vecumā dziedātāja uzsāka karjeru, dziedot kāzās, dažādos pasākumos, tā tas turpinājās līdz pat divdesmit gadiem. Mācoties RPIVA augstskolā Anna apguva džeza vokāla pamatus.

”Man ir grupa ”The Heartway”, kurā izpildām rokmūziku. Varbūt neizskatos pēc tipiskas roka dziedātājas, bet tā ir laba pieredze, kā uzzināt ko jaunu par dažādiem mūzikas stiliem,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Anna.

Jaunā māksliniece ir jau ierakstījusi divas solo dziesmas, pirmā dziesma ir par nelaimīgu mīlestību, pēc kuras viņa piedzīvojusi depresīvu gadu. Otrajā dziesmā jau jūtams gaišums, pozitīvisms.

”Banāli skan, bet es vēlos dot cilvēkiem īstas emocijas, pozitīvismu, pat ja dziesma ir skumja, lai beigās ir tas gaišais gaismas stars. Paša rakstīta dziesma ir kā dvēseles atspulgs, cenšos cilvēkiem dot daļu sevis,” dziesmu rakstīšanas pieredzē dalās Anna.

Anna ”X Faktorā” startē jau otro reizi, arī pagājušajā gadā viņa pieteicās šovam, bet par spīti lieliskajām žūrijas atsauksmēs neturpināja dalību šovā. Iemeslus dziedātāja neatklāj, vien paziņo, ka šogad ir pilnībā gatava šovam un ies tik tālu, cik būs lemts.

”Grūti tā pateikt, kas ir mana īpašā lieta, mans ”X Faktors”. Iespējams tas, ka mēģinu izdzīvot dziesmas. Dziedot mēģinu pārdzīvot dziesmā ieliktās sajūtas, radīt cilvēkiem stāstu, pēc kura viņiem paliek pēcgarša. Tas ir galvenais mākslinieka uzdevums,” tā Anna.

Annas vecāki priecājas, par meitas muzikālajiem panākumiem, bet baidās, ka izvēlētais ceļš ir pārāk grūts un nav stabils. Vecākus uztrauc arī tas, ka Annai var mainīties dzīves prioritātes un viņai ģimenes veidošana vairāk nebūs pirmajā vietā.

”Uzskatu, ka ģimenes dzīvi un mūziķes karjeru var apvienot. Galvenais būt laimīgai, to sajūtu nekad nepazaudēšu,” smaida Anna.

Anna jau vairāk nekā četrus gadus ir attiecībās un priecājas, ka viņas un mīļotā laime ir stabila un attiecībās valda miers.

Televīzijas atlasē Anna saņēma daudz uzmanības no pretējā dzimuma, jaunajai sievietei pārejot pāri telpai, viņu pavadīja daudzu vīriešu kārtas pārstāvju acu skatieni. Anna atklāj, ka tik ļoti gatavojās dziedāšanai, ka to nepamanīja, bet tas ir patīkami.

”Protams, patīkami, ka puiši skatās, pievērš uzmanību, nav nozīmes esmu ar kādu kopā vai nē, uzmanība vienmēr ir patīkama. Tas ir mazs nieks, bet izraisa smaidu un ceļ pašapziņu. Es ļoti ilgus gadus domāju, ka neesmu skaista, man bija ļoti zems pašvērtējums. Vēl šodien īpaši neticu, ka izskatos labi,” atklāj Anna.

Tāpēc jaunā sieviete ik rītu vada ar sevi dialogu, saka, ka ir skaista, ne pati skaistākā, bet skaista. Viņa mācās sevi mīlēt, jo apzinās, cik būtiski tas ir.

”Ir ļoti grūti sevi mīlēt. Esmu ceļā uz to. Mēģinu pieņemt sevi ar plusiem un mīnusiem, to būtu jāprot ikvienam,” tā Anna.

Runājot par sieviešu lietām, Anna atklāj, ka viņai nepatīk krāsoties. Īpašu uzmanību kosmētikai viņa pievērš pirms uzstāšanās, bet ikdienā nevelta daudz laika grimam.

Viegls tonālais krēms, parastais krēms, pūderis un, protams, uzacis. Tā kā skaistulei ir gaišas uzacis, par tām īpaši jāpiedomā. Ir reizes, kad piecās minūtēs var uztaisīt perfektas uzacis un ir laiks, kad tam jāpatērē vesela pusstunda. Tā kā uzacis ir sejas galvenā daļa, tad nevar “haltūrēt”.

”Mēģinu dzert daudz ūdens, esmu ceļā uz pareizu ēšanu, tas viss atvieglo krāsošanos nākotnē. Nesanāk bieži vien pareizi ēst, jo es dievinu ātro ēstuvju produkciju. Uzskatu, ka diētas nevajag ievērot, ir vienkārši pareizi jāēd. Ja ēdīsi tikai zaļumus, ķermenis paņems vajadzīgo dubultā tiklīdz apēdīsi ko vairāk,” nopietni nosaka Anna.

Bērnībā vecāki Annai pirka visu, ko vien varēja, bet ar mēru, sešpadsmit mēru, sešpadsmit gados sākot pelnīt patstāvīgi, viņa sāka pati sev pirkt apģērbu.

”Pēdējā laikā novēroju, ka man piemīt “šopaholisms”. Ja gribēšu kleitiņu, atradīšu daudz dažādus argumentus par labu kleitai un to nopirkšu,” smejas Anna.

Uz skatuves skaisto dziedātāju vienmēr var redzēt augstpapēžu apavos, sievišķīgās kleitās, bet ikdienā viņa priekšroku dod kedām. Anna neslēpj, ka pagaidām uz skatuvi vēlas vilkt papēžu apavus, bet ir droša, ka reiz dos priekšroku ērtumam un uzstāsies arī kedās.

Kā skaistajai dziedātājai veiksies šovā “X Faktors” vēro jau septembrī telekanālā TV3.

4 komentāri