Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

22 komentāri

Pagājušajā nedēļā sešās Latvijas pilsētās norisinājās dziedošo talantu šova “X Faktors” atlases, kurās ikvienam, kurš uzskata, ka varētu nākotnē būt mūzikas zvaigzne, bija iespēja sevi parādīt. Valmierā to izmantoja 54 gadīgais frizieris Gints Ristamecs.

Valmieras Kultūras centra zālē Gints iesoļoja pārliecināti, un ne velti – vīram ir ne tikai atzīstama balss, bet viņš spēj izdziedāt četras oktāvas. Taču ikdienā maizi pelna ar ko citu. “Esmu frizieris-stilists, un ar to nodarbojos jau 24 gadus. Blakus tam es dziedu,” par sevi stāsta Gints, kurš ir beidzis Valmieras mūzikas skolu, čella klasi.

Visu dzīvi 54 gadus vecais talants ir dziedājis, turklāt stāvējis pie leģendārā pašmāju vokālā kvarteta – “Eolikas” – šūpuļa. “Iestājos tehnikumā, arī Olga [Rajecka – aut.] tajā laikā tur mācījās, un tieši tad arī “Eolika” formējās. Mani paņēma armijā, tad atnāca Dainis, atnāca Viktors, un tā grupa “aizstartējās”. Varētu teikt, ka esmu “Eolikas” pazudušais dēls,” tā Gints.

Foto: Gints Ristamecs “X Faktora” atlasē Valmierā

ATSKATS UZ “X FAKTORA” ATLASI VALMIERĀ

“Šovā pieteicos, jo domāju, ka tembrāli esmu atšķirīgs no pārējiem. Tas ir mans “X Faktors”! Spēju noziedāt basu, altu, tenoru un soprānu!” savu balss diapazonu komentē dziedonis. To, vai tas ir no dabas dots, vai uztrenēts, dziedātājs atbild: “50 uz 50. Kad atnācu no armijas, uztrenēju balss vidus daļu, un es “nenolūzu”!”

“Gints parādīja tādas vokālās dotības, kādas Latvijā nav dzirdētas. Es viņam novēlu izdošanos, jo viņš šādu brīdi savā dzīvē ir gaidījis ļoti ilgi. Viņš ir īpašs!” Ristameca vokālās dotības raksturo pianiste un “X Faktora” muzikālā producente un žūrijas locekle Maija Sējāne.

Video: īsa intervija ar Gintu Ristamecu uzreiz pēc “X Faktora” atlases

Video: Ginta Ristameca vokālās dotības

TOP komentāri

 • Eva
  +12 +12 0

  Eva

  Gints kādreiz sapņoja par Ameriku, bet nu Amerikas šovs atnāca pie Ginta.. Lai izdodas! B-)
 • mimiii
  +10 +10 0

  mimiii

  Tiešām lai izdodas,tik fantastiska balss un personība kā viņam ir unikāla,tapēc veiksmi un vēlreiz veiksmi,cerams,ka beidzot tiksi pamanīts un novērtets.
 • Adams
  +8 +8 0

  Adams

  Latviešu Adams Lamberts, kas tagad dzied kopā ar Queen. Viņam arī bija tikpat spēcīga balss. Malacis !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!