7 komentāri
”X Faktora” Margarita metusies politikā. ”Apnika viss šis bardaks.”
Natālija Petruhina

Šova ”X Faktors” pirmajā sezonā iepazītā Margarita Kolosova no Rēzeknes novada muzicēšanu atstājusi tikai vaļas brīžiem, kas gan pēdējā laikā nav bieži. Iemesls – enerģiskās sieviete ar galvu, rokām un kājām metusies politikā. Darāmā tautiešu dzīves uzlabošanā ir tiešām daudz, un sarunā ar Skaties.lv viņa iezīmē tikai dažas no lauku dzīves problēmām.

”Apnika šis viss bardaks. Ja jau es kā cilvēks, kurš ir tik optimistisks un viss rādās rožainās krāsās, sāku saprast, ka kaut kas te nav riktīgi, kārtība ir jāmaina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Man vēl sāka pārmest – ko tu tur lien, neesi beigusi nekādas gudrās skolas, tur ekonomistiem, juristiem jāiet. Es viņiem saku: ”28 gadus tur sēž ekonomisti un juristi, un kur mēs esam?” Galīgākajā pakaļā,” iesaistīšanos politikā pamato dzīves prieka un enerģijas pilnā Margarita.

Margarita vērtē arī “X Faktora” jaunās sezonas startu

Margaritas vārds viņas pārstāvētās partijas sarakstā lasāms pēdējais, bet viņa par to nosmej: ”Lokomotīve velk, bet mani kā tvaikoni ieliek aizmugurē, lai stumju visus uz priekšu.”

Margarita ir pārliecināta, ka Latvijā kaut ko uzlabot var tikai cilvēki paši, aktīvi iesaistoties.

”Es dzīvoju laukos, es redzu visu, kas mums te notiek – pa kādiem sasistiem ceļiem mēs braucam. Lai gan bazūnē pa televīziju un radio, ka lauku ceļus remontē, mums greideris šogad pa ceļu divas reizes nogāja. Kā gaidām Jāņus un Ziemassvētkus, tā šogad sagaidījām greideri.

Arī piena iepirkuma cenas – tās ir kapeikas. Paskat, cik piens maksā veikalā! Litru pārdod par vienu eiro, bet iepērk par 15 vai 18 centiem. Kur tas ir redzēts?! Tas ir šausmīgi!” sarūgtināta ir Margarita.

Liela sāpe viņai ir arī valdības intereses trūkums uzlabot situāciju Latvijas zemkopības nozarē.

”Kā pagājušajā gadā bija – lietus līst, cilvēki slīkst. Uz mūsu pagastu no pilsētas atnāk trīs ceļi, un visi trīs bija pārplūduši. Ja “ātrajiem” vajadzētu braukt vai ugunsdzēsējiem, viņi netiktu iekšā. Kā jūs domājat, pēc cik dienām atbrauca Zemkopības ministrs? Gandrīz nedēļa pagāja.

Cilvēki ar saviem spēkiem raka grāvjus, lai glābtu sienu, sutkām negulēja. Komisija atbrauc un pasaka ”Tev tak grāvis ir izraksts, tev nepienākas nekāda kompensācija.” Kā tas tā var būt?” neizpratni neslēpj lauciniece.

Uz situācijas absurdumu Margarita norāda ar piemēru, kad ietekmīgais Rēzeknes novada zemnieks Pāvels Melnis, kurš vienlaikus ir Rēzeknes novada domes deputāts, par plūdos bojā gājušo kukurūzu saņēma 256 000 eiro lielu kompensāciju.

”Nabaga cilvēciņiem, kas stūma traktoru kombainus pa tīrumiem, lai dabūtu kaut drusku tā kartupeļa ārā, atbrauc, pasaka: ”Tu esi kartupeļus izlasījis. Ko tu prasi kompensāciju.” Šis viss kāpj un kāpj. Šis bardaks, vienaldzība pret parasto cilvēku ir tā apriebies,” gatava situāciju laukos mainīt ir Margarita.

Valdības attieksmi pret tautu sieviete raksturo ar piemēru no lauku dzīves.

”Kā viens gudrs cilvēks pateica, tauta ir uztverama kā bites, kuras strādā, dzīvo savā stropiņā kā savā valstī. Un mums ir valdība, kas ir kā trani. Sākumā viņi ņēma bitēm nost medu. Bitītes piekrita – ņemiet! Medu savāca, vairs nav ko ņemt. Davai, mēs vēl kaut ko no viņām paņemsim. Bitītēm apnika, un viņas sāka lidot uz citiem stropiem – tā kā cilvēki sāka doties uz ārzemēm strādāt.

Tagad valdība domā, kā tos, kas ir ārzemēs, dabūt atpakaļ, bet paši neko negrib darīt. Trans ir tāds, kas neko nedara, dzīvo uz citu rēķina. Nabaga bitītes saprot, ka tas nav taisnīgi,” valdību ar vīrišķajiem medus bišu saimes īpatņiem salīdzina Margarita.

TOP komentāri

  • Ārija
    +11 +10 -1

    Ārija

    Arī man sāp kad redzu ka atkal aizveras kārtŗjā skola laukos, skatos uz pamestajām sētām un nāk raudiens. vecie aiziet mūžībā un jaunie pie esošās situācijas valstī labāk strādā Maximā nevis turpina kopt laukus un lopus, ka darījuši viņu senču. Valdība un vids gatavi izsūkt pēdējo kapeiku. Sajūta, ka viņu plāns ir vienkārši laukus iztukšot!!!
  • Liāna Zarina
  • Šprote

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!