9 komentāri

Medmāsai un divu bērnu māmiņai Laumai Sprogai-Jankovičai no Rīgas noklausīšanās ”X Faktora” atlasēs Valmierā un Jēkabpilī nebija pirmā reize, kad viņa kāroja iekļūt šovā – pērn viņa startējusi Rīgas atlasē un pat tikusi nākamajā kārtā, bet bijis kāds šķērslis sapni par mūziku uz laiku atlikt maliņā.

”Tajā laikā es dzīvoju kopā ar vīru. Viņš ļoti neatbalstīja, ka es tur piedalos. Viņš teica: ”Un ko tad tu vinnēsi savā konkursiņā?” Man bija jāsakārto lietas. Vispirms es esmu aizgājusi no vīra,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta 34 gadus vecā Lauma.

Kā norāda Lauma, vīrs vienmēr bijis pret viņas izaugsmi, jo licis šķēršļus ne tikai sievietes muzikālajai darbībai.

”Mēs esam dažādi domājoši cilvēki. Viņš nekad nebija priecīgs par to, ka es kārtējo reizi eju studēt. To vismaz varēja pamatot, ka pēc tam es ar to pelnīšu naudu. Viņš neatbalstīja arī, ka mācos Pirts skolā. Viņš ir tā kā stāvbremze, tādēļ mūsu ceļi šķīrās. Es nesaku, ka viņš ir slikts cilvēks. Bet ir cilvēki, kas kopā neder,” atmosfēru attiecībās ar nu jau bijušo dzīves draugu raksturo Lauma.

Kā atklāj sieviete, viņai mājās nav televizora, līdz ar to par atlasi ”X Faktora” otrajai sezonai uzzinājusi nejauši.

”Man bija skaidrs, ka es gribu dziedāt. Tā ir viena no retajām lietām, ko es nožēloju dzīvē, – ka es mūzikas ceļu neaizgāju tālāk. Dziedāšana ir tas, ko es vienmēr esmu gribējusi darīt. Un tas ir vienīgais, ko es dzīvē varu izdarīt bērniem par labu – iemācīt viņiem būt laimīgiem un piepildīt savus sapņus, ja man tas izdosies. Es ļoti ceru, ka mani paņems šovā.

Es saprotu, ka mans sniegums varētu būt labāks. Bet nedēļas laikā man ir bijušas trīs diennakts dežūras, kur esmu dziedājusi čukstus,” stāsta Lauma, kura ikdienā strādā medicīnas nozarē.

Gaitas darba tirgū Lauma sākusi kā trauku mazgātāja, vēlāk strādājusi par sekretāri, kasieri un viesmīli, līdz izmācījusies par mediķi un šodien strādā Gaiļezera slimnīcas uzņemšanas nodaļā par māsu.

Šovu ”X Faktors” Lauma redz kā atspērienu dziedātājas karjerai.

”Šī iespēja man ir vajadzīga, jo dziedāt – tas vairs nav sapnis, bet gan mērķis.

Dziedāšana ir bijusi tik ilgi atlikta. Es negribētu, ka tas aprobežotos ar kādu mazu ansamblīti, kurš pāris reizes savācas un pēc tam pajūk. To esmu piedzīvojusi, un tā vairs negribu. Tagad es gribu dzīvot un dziedāt,” teic Lauma, kura caur ”X Fakrotu” tēmē arī uz lielo šovbiznesu.

Viņas pirmā dziedāšanas skolotāja bijusi omīte.

”Man bija trīs gadi, es zināju ļoti dzied dziesmu un dzejoļu. Viena no pirmajām dziesmām bija ”Ēdelveiss” angļu valodā. Tas bija kaut kas ļoti ekskluzīvs. Esmu 1983. gada ”izlaidums”, tad iedomājieties, ka tāds mazais knēvelis dzied!

Mācījos 100. vidusskolā, kur vidusskolas klases bija ar rokmūzikas novirzienu. Bet es biju pamatskolniece, un mani vienmēr aicināja piedalīties koncertos ar kādu sologabalu. Tas vienmēr bija jauki,” atceras Lauma.

Šodien viņa apņēmusies sapni par mūziku pārvērst realitātē un akcentē: ”Ja kaut ko ļoti gribas, tad labāk izdarīt un nožēlot, pat tad, ja tas izrādās kaut kas slikts, nekā otrādāk.”

Uz šova ”X Faktors” atlasi Jēkabpilī bija ieradusies arī sešpadsmit gadus vecā Sandra Solvita Bērziņa.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!