Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

4 komentāri

Pirmajā “X Faktora” tiešraidē viņš nonāca kraujas malā, jo ar citu dalībnieku – aucenieku Aivo Oski -, bija pirmie, kuri izpildīja tā saucamo glābējdziesmu. Intars Busulis lēma, ka mājās jādodas Aivo, bet jelgavnieks Edgars Kreilis ir kaujinieciski noskaņots otrajai šova tiešraidei. Ko viņš labu var par sevi pastāstīt?

Viss sākās ar “Dziedošajām ģimenēm”

Savu solo karjeru viņš uzsāka vien pirms gada, bet jau paguvis piedalīties gan “Eirovīzijas” nacionālajā atlasē, gan arī, protams, prezentēt sevi “X Faktorā”. Taču pirms tam Edgars paguvis sevi atrādīt dažādos TV šovos – “Koru kari”, “Dziedošās ģimenes”, “Ghetto faktors” u.c.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tur mana balss tikai auga, un laika gaitā man izdevās tikt vaļā no nazālajām skaņām, jo sākumā dziedāju vairāk caur degunu. Tajā laikā vispār bija sarežģīti noturēt taisnu noti, bet Žoržs Siksna palīdzēja nostabilizēt balsi, ieliekot savus pamatus,” par saviem pirmajiem soļiem mūzikā stāsta mūziķis.

Tālāk jau mākslinieks balsi attīstījis, kā viņš pats saka, pēc sava fīlinga un iedvesmojoties no saviem elkiem. Viņam tādu mūzikā netrūkst – britu “X Faktora” uzvarētājs Džeimss Artūrs, rudais meiteņu mīlulis Eds Šīrans un citi. “Vienkārši klausījos viņu izpildījumu manieri un mācījos!” tā Edgars.

“Nedomāju, ka būtu iznācis kaut kas oriģināls, ja būtu mēģinājis kādu kopēt, tāpēc sāku strādāt pie sevis, iepazīstot vairāk, kas man sanāk un ko es varētu izdarīt labāk.”

Klavieres no trīs gadu vecuma; šā gada mērķis – attīstīt sevi

Mamma jau agrā bērnībā redzēja, ka Edgaram ir ķēriens uz mūziku, tāpēc jau trīs gadu vecumā puisēnu pielika pie klavierēm. “Tā kaut kā sanāca, ka visa sākums meklējams tik agri. Es biju pirmais bērnudārzā, kurš vispār kaut ko tādu sāka darīt,” atceras Kreilis.

Edgars līdz šim izdevis tikai piecas dziesmas. Viena no tām – “Younger Days” – tika publicēta 11. oktobrī, kam pēc pāris dienām, 14. oktobrī, sekoja “Tikai Es”, kas tapusi sadarbībā ar reperi Faktu. Bet tas vēl nav viss – vēl viens skaņdarbs gaidāms mēneša beigās.

“Nebaidos no tā, ka esmu universāls, jo pirmā dziesma sakomponēta popa manierē, tad ar Faktu radies hiphops, bet mēneša beigās no manis dzirdēsiet poproku,” par savām profesionālajām gaitām apstāsta “X Faktora” dalībnieks.

Gadu viņš iesāka ar plānu attīstīt savu muzikālo karjeru, ko pierāda jau iepriekšminētie trīs jaunākie skaņdarbi oktobrī, kā arī vēl pieci (!) – novembrī un decembrī. “Gribu redzēt, kā tas viss attīstīsies. Ja redzēšu, ka līkne iet uz augšu, tad turpināšu strādāt. Jo tas ir kā bizness – tajā no sākuma ir jāiegulda. Nevari vienkārši cerēt, ka uzreiz ar to sāksi pelnīt,” par savu hobiju stāsta viņš.

Četras stundas miega un komponēšanas maniere

Edgars 27. septembrī kļuva par tēvu jau trešajai meitiņai, ikdienas darbi aizrit “Ozo hokeja hallē”, pāri visam arī mūzika. “Man patīk sekot Holivudas zvaigžņu piemēram – viņiem pietiek ar četrām stundām, lai izgulētos. Kas vada tavu ķermeni? Tu vai ķermenis vada tevi? Es labāk sekoju līdzi tiem, kas kaut ko ir sasnieguši. Ir jācenšas ikdienā izdarīt maksimumu,” savu dienas plānu apstāsta Kreilis.

Pēc darba vēlu vakarā viņš nedodas mājās, bet gan… uz mežu. “Iesēžos aizmugurējos sēdekļos un komponēju, kā arī gatavoju dziesmas “X Faktoram”. Negribu pamodināt visu ģimeni un kaimiņus. Viņi vēl policiju izsauks,” smejot stāsta viņš.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!