Vēsturiski FOTO! Latvijas slavenākā veterinārārste savulaik bijusi autokrosa vicečempione

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

1 komentārs
Vēsturiski FOTO! Latvijas slavenākā veterinārārste savulaik bijusi autokrosa vicečempione
Privātais arhīvs

Dziedošo talantu šovs “X Faktors” pēdējos mēnešos visai Latvijai atklājis daudz iepriekš neredzētu un nedzirdētu talantu. Viena no tādām noteikti ir Līga Rīdere. Izrādās, ka dziedāšana nav viņas vienīgais talants. Ieskatīsimies vēsturiskā fotogalerijā, ko dāma sastrādājusi skolas gados.

Pati pirmā dziesma “X Faktorā” – veltīta pirmajam auto

“Autokross ir manas dzimtās ģimenes lielākais prieks un hobijs. Brālis aktīvi startēja amatieru autokrosā un vēlāk arī Latvijas mērogā un ieguva divkārtējā Latvijas autokrosa čempiona titulu. Brālis man 14 gados iemācīja braukt ar auto, un tā es braucu vēl joprojām. Nu jau oficiāli ir 11 gadu stāžs,” par savām ilgajām braukšanas iemaņām portālam Skaties.lv stāsta Līga.

Amatieru autokrosā pēc katra posma arī meitenēm tika dota iespēja parādīt savas prasmes trasē. “Es ļoti labprāt izbaudīju iespēju pastūrēt dikti jaudīgu mašīnu nestandarta ceļos, un vienmēr bija kāda godalga. Man ļoti patīk vadīt auto.” To pierāda arī viņas pirmā dziesma, ko viņa izpildīja uz “X Faktora” skatuves – tā bija Dženisas Džoplinas leģendārā “Mercedes-Benz”.

Līgas pirmā uzstāšanās “X Faktorā”, kas patīkami pārsteidza visus

“Vecāki uz Veterinārmedicīnas Fakultātes 1. kursa beigšanu manā dzimšanas dienā uzdāvināja man manu pirmo auto! Pēc darba dienas fermā braucām mājās, un, piebraucot pie mājas, tur mans Ķirsītis stāvēja! Es raudāju lielās krokodila asaras no priekiem un nebeidzu atkārtot – tik skaista!” atceras Līga.

No pirmā izbrauciena ar draudzenēm līdz soda kvītij

Toreiz svētdienā, aizbraucot uz Jelgavu, kur Līga tolaik mācījās, vairs prāts nenesās ne uz gatavošanos skolas nedēļai, ne uz ko citu, kā vien doties parādes braucienā pa pilsētu.

“Visa mana vetu meičiņu banda salēca mašīnā, un mēs devāmies iesvētes braucienā pa pilsētu. Visi logi vaļā, meitenes spiedz un kliedz. Un tam visam pa virsu skan “Prāta vētras” tajā laikā jaunais albums – “Tur kaut kam ir jābūt!”. Tas ir mans viņu visu laiku mīļākais albums, jo tajā sakodētas daudz studiju laika atmiņas!”

Līgai patīk braukt ar auto, turklāt nereti gadās arī iespiest pedāli grīdā. “Sacensībās vairs diemžēl nesanāk piedalīties, bet, braukājot uz mēģinājumiem, nesen gadījās dabūt sodiņu, ko piefiksēja radars… Ceļazīmes ir jāievēro, bet “X Faktors” jauc prātus. Mums ar Edgaru Kreili šonedēļ kaut kas samisējās,” smej Līga.

1 komentārs