”Veselība pirmajā vietā!” Loreta Klibiķe zaudē 50 kilogramus liekā svara un atgriežas uz ”X Faktora” skatuves

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

49 komentāri
”Veselība pirmajā vietā!” Loreta Klibiķe zaudē 50 kilogramus liekā svara un atgriežas uz ”X Faktora” skatuves
ULDIS STEPANOVS

”X Faktora” trešajā sezonā iepazinām jauno dziedātāju Loretu Klibiķi, kura piedalījās šovā, lai pierādītu, ka balss un ”modeles augums” var pastāvēt atsevišķi. Pēdējo pusotru gadu Loreta veltījusi savai veselībai, šķīrusies no 50 kilogramiem liekā svara un jūtas, ka var apgāzt pasauli ar kājām gaisā! Skaistās balss īpašniece atgriežas uz ”X Faktora” skatuves!

Sarunā ar portālu Skaties.lv Loreta nenoliedz, ka saņemties tik krasi mainīt dzīvi bijis ļoti grūti, bet veselība ir pirmajā vietā. Viņa apzinājusies, ka jāizmanto iespēja tievēt profesionāļu uzraudzībā, jo tā sakārtos teju visas veselības problēmas.

Loretas uzstāšanās X Faktora iepriekšējā sezonā!

Foto: PUBLICITĀTES FOTO/ULDIS STEPANOVS

”Kas neriskē, tas nevinnē – mans pēdējā laika dzīves moto! Ja nebūtu saņēmusies un izdarījusi, nebūtu šobrīd tur, kur esmu, nebūtu paveikusi to, ko esmu, nejustos tik labi, kā jūtos,” smaida Loreta.

Svara zaudēšanai pie vainas ir pareizs uzturs un staigāšana! Loreta savu ceļu uz tievu augumu sāka ar 10000 soļu nostaigāšanu dienas laikā. Siltā laikā papildus – izbraucot ar velosipēdu, vai kopā ar ģimeni – aizbraucot uz kādu pastaigu taku.

Sporta zāli Loreta neapmeklē un ar sporta veidiem nav sākusi nodarboties, kaut gan apzinās, ka tas būs nepieciešams formas tvirtumam.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

”Ārsts teica, lai staigāju vismaz 10000 soļus dienā, lai paātrinātu ķermeņa darbību procesu. Šobrīd jau staigāju 20000 soļus. Rīgā mazos attālumus eju ar kājām, neizmantoju sabiedrisko transportu. Kājas ir mani labākie draugi un tās ir apmierinātas ar pārmaiņām,” sajūsmināti nosaka Loreta.

Sākot redzēt pirmos rezultātus, jaunajai dziedātājai parādījies azarts gan uz veselīgu uzturu, gan staigāšanu. Viņa sapratusi, ka tievē, veselības stāvoklis uzlabojas, tas radījis prieku, bet palikusi apziņa, ka vienmēr viss var būt vēl labāk! Galvenais nepadoties un visu nepalaist vējā!

”Izdzēsu no ēdienkartes piena produktus, cukuru, taukvielas. Lietoju dārzeņus, ogas, riekstus, kuros dabīgās eļļas. Smieklīgs fakts, bet manā ēdienkartē nav zaļo salātu, ārsts izslēdza tos no ēdienkartes. Jau ir izveidojies pieradums, neprasās iet pēc piena pakas vai no rīta ēst biezpienu, visam mūsdienās ir alternatīvas – visu var nopirkt bez laktozes, bez cukura. Vajadzīgas tikai finanses, laiks un gribasspēks,” apņēmīgi nosaka Loreta.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Pusotra gada laikā Loreta zaudējusi 50 kilogramus liekā svara. Šobrīd viņa necīnās par svara zudumu, bet uztur līmenī to, kas iegūts – dziedātāja jūtas labi tagadējā svarā un nevēlas ne vairāk, ne mazāk.

Šova pretendente smaida, sakot, ka viņai nav robeža saistībā ar ideālo svaru. Ja skatās, kāda viņa bijusi pirms tam, viss ir daudz labāk! Ja gadītos uzēst piecus kilogramus, vai zaudēt papildus piecus kilogramus viņa nepārdzīvotu.

”Esmu jau etapā, kad neliedzu sev neko. Zinu, ka varu atļauties šodien apēst čipsus, bet jāspēj ieiet atpakaļ ierastajā rutīnā, kas ir veselīgs dzīvesveids. Apēdot čipsus vai konfektes, jānostaigā divreiz vairāk soļu un apēstais būs ārā no organisma, bet tāpat šādas našķošanās nedrīkst būt norma, bet gan rets izņēmums,” tā Loreta, paziņojot, ka arī veselīgā dzīvesveidā ir daudz labu našķu alternatīvu.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Zaudējot svaru, Loreta iekšēji nav mainījusies, tikai palikusi vēl drosmīgāka. Pirms tam viņai drosmes bijis daudz, bet nu viņai ir sajūta, ka var pasauli apgriezt ar kājām gaisā!

Dziedātāja priecājas, ka kopš svara zuduma ir pazudušas arī negatīvās lietas viņas dzīvē, ko radījuši cilvēki, kuri kaut kādu apstākļu dēļ bijuši līdzās.

”Kamēr liekais svars pašam netraucē, un zini, ka tas neietekmē tavu veselību – paliec, kāds esi, jo tu esi tu! Ja tomēr zini, ka tev tuvā nākotnē var rasties veselības problēmas, tev jāapzinās fakts, ka savā ķermenī dzīvosi visu dzīvi un ir jāsaņemas, jāatrod spēks mainīties! Ir jāļaujas dzīves dāvātajiem izaicinājumiem, ir jāvēlas dzīvot pilnvērtīgi un nelaist dzīvi vējā,” apkārtējos motivē Loreta.

49 komentāri

X Faktors

“Man aplaudēja dalībnieki, mūziķi un darbinieki, sapratu, ka visu izdarīju pareizi.” Pēc izbalsošanas Olga Palušina asarām ļāvusies tikai mājās

“Uzvarētājs galu galā būs tikai viens.” Izbalsošana no “X Faktora” grupai “We” nebija šoka moments

“Motivācija strādāt vēl vairāk!” Pēc nokļūšanas uz izbalsošanas svītras Deniels Bērziņš izjutis pašpārliecības trūkumu

Viktors Buntovskis jaunās skaņās izpilda Ulda Stabulnieka hitu “Tik un tā”

Mentori Grētas Grantiņas priekšnesumu sauc par labāko visā vakarā

“Paskrēja vienā elpas vilcienā!” Mentori sajūsminās par Deniela Bērziņa priekšnesumu

Trešajā “X Faktora” tiešraidē šovu pamet Olga Palušina un grupa “We”

“Dziedi bērnišķīgā leļļu balsī.” Dionas Liepiņas uzstāšanos Aija Auškāpa salīdzina ar multiplikācijas filmu

Eduards Rediko apbur dāmas ar savu šarmu un kustībām

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” trešā tiešraide; dalībnieki izpildīs veltījumu Latvijai dzimšanas dienā un pasaules hitus

Olga Palušina pārsteidz ne tikai ar lielisku dziedājumu, bet arī ar sievišķīgu, maigu tēlu

“Intonācijas problēmas bija jūtamas.” Edgars Kārkliņš parāda sevi jaunā ampluā