Uz ”X Faktoru” tēmē mūziķa Alda Drēģera dēls Jānis

6 komentāri

”Mūzika ir man sirdslieta. Tas nav mans bizness,” saka rokmūziķis Jānis Drēģeris – savulaik populārā šlāgermūziķa Alda Drēģera dēls. Jānis šogad atkārtoti pieteicies dalībai muzikālajā šovā ”X Faktors”.

Vairāk nekā 10 gadus Jānis, kurš pēc profesijas ir robežsardzes virsnieks, dzīvo Rīgā, bet viņa saknes meklējamas ”mazā Latvijas pilsētiņā” Krāslavā, kurš viņš ir ”dzimis, mācījies, spēlējis vidusskolas grupās, attīstījies, kļūdījies, pēc tam labojies”.

Jāņa muzikālais ceļš aizsācies kā daudziem – pusaudžu vecumā kopā ar draugiem nodibinājis grupu un mēģinājumi noturēti garāžā, kur līdzās atradies arī motocikls “Jawa”.

Lai gan 31 gadu Jānis savu tēvu mūziķi Aldi Drēģeri neatceras, viņš spriež, ka tēva profesijai tomēr bijis iespaids arī pašam nolemt iet ceļu mūzikā. ”Kad man vidusskolas laikā pateica, ka viņš savā laikā bijis populārs mūziķis, es nodomāju: kāpēc tēvam izdevās, bet man nē?! Muzicēšanu vajag turpināt! Vai man visu laiku būs garāžā jāspēlē?” sarunā ar Skaties.lv atceras Jānis.

Iepriekšējos gados viņš muzicēja apvienībās ”Stage Divers”, ”Wild Detroit Gang” un citās, bet pašreiz darbojas kā solists Jānis Drēģeris & ”RockBand”.

Viņam liels atbalsts it visā, tostarp dalībai ”X Faktorā”, ir mīļotā sieva un meitiņas dvīnītes. ”Sieva mani vienmēr mudina nevis sēdēt mājās un skatīties uz profesionāļiem, bet paņemt rokās ģitāru un uz priekšu.”

Jautāts, kāda bija galvenā motivācija pieteikties dalībai ”X Faktorā”, Jānis saka: ”Pirmkārt, man pēc dabas ļoti patīk izaicinājumi. Vienmēr uz kaut ko ir jātiecas. Otra lieta – tā ir kārtējā iespēja man kā mūziķis sevi parādīt plašāk. Treškārt, man primāri ir piedalīties konkursos tepat, Latvijā.”

Šī nav pirmā reize, kad Jānis mēģina iekļūt ”X Faktora” dalībnieku rindās. Iepriekšējais centiens bijis 2019. gadā, taču nācies izvēlēties starp šova atlases otro kārtu un koncertu, par ko solīts honorārs, un viņš izvēlējies koncertu.

”Esmu priecīgs, ka šogad, neskatoties uz pandēmiju, ”X Faktors” turpina realizēt savas idejas. Un kāpēc gan nepiedalīties? Man tas ir prieciņš,” saka mūziķis.

Jānis uzsver, ka viņam kā mūziķim allaž bijis svarīgi, ka mūzika skan no sirds. ”Es gribu šajā projektā panākt to, lai skatītāji, klausītāji sajustu atdevi, īstumu, patiesumu. Es vienmēr visiem saku, ka uz skatuves vajag būt patiesam, un to klausītāji redz un sajūt, un pēc koncerta viņiem tas paliek prātā,” skaidro ”X Faktora” pretendents.

Jānis neslēpj, ka viens no muzikālajiem sapņiem jau ir piepildījies, bet nu viņš to vēlas realizēt daudz plašākā nozīmē.

”Man reiz bija sapnis uzstāties uz lielas skatuves un sajust emocionāli, kā tas ir sev priekšā redzēt tūkstošiem cilvēku. Tas notika, kad iekļuvu šova ”Lietuvas balss” finālā, kur skatītājos bija, ja nemaldos, septiņi tūkstoši cilvēku. Tas bija neaprakstāmi! Toreiz sajutu patiesas, īstas emocijas. Tā man bija nereāla bauda!

Arī ”X Faktorā”, ja būs tāda iespēja, ceru liela cilvēku pūļa klātbūtnē ”izsviest” ārā visu, ko es jūtu, un no cilvēkiem saņemt pretī to pašu,” saka Jānis.

Muzikālā šova ”X Faktors” ceturtā sezona pie skatītājiem dosies šoruden, bet šova atlases notiks vasarā.

6 komentāri