Uz šovu “X Faktors” pretendē dziedniece Agnese. “Cilvēkam ir grūti saprast, – ja dzīvē ir problēmas, pie tām vainīgs ir tikai viņš pats.”

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
Uz šovu “X Faktors” pretendē dziedniece Agnese. “Cilvēkam ir grūti saprast, – ja dzīvē ir problēmas, pie tām vainīgs ir tikai viņš pats.”
Vladislavs Proškins/F64

Dziedniece Agnese Jansone ir 40 veca. Viena no sievietes kaislībām ir dziedāšana, turklāt mūzika ir veids, kā dziedot var palīdzēt cilvēkiem. Caur dziesmu var uzrunāt un likt dvēselēm ”atmosties”, panākt, ka cilvēks aizdomājas par dzīvi un uzsāk sevis dziedināšanu. Agnese ir viena no šī gada spilgtākajām šova ”X Faktors” pretendentēm.

Piedalīšanās šovā bijis spontāns lēmums. Agnese divas nedēļas pirms pieteikšanās beigām aizpildījusi anketu un sākusi gatavoties. Ar mūziku viņa nodarbojas jau sen, bet šovs radīja papildus motivāciju strādāt.

Dziedniecei ir daudzu dziesmu uzmetumi, bet, tā kā viņai nav muzikālās izglītības, ir vajadzīgs cilvēks, kurš palīdzētu tās izstrādāt līdz galam. Dziesmas motīvs šova pretendentei nāk prātā kopā ar vārdiem. Sieviete uzskata: ja Dievs ir devis kādu talantu, nevienam nav tiesību to atstāt tikai sev, tā augļi ir jāprezentē pasaulei.

Atskatoties uz savu dzīvi, Agnese ir sākusi saprast daudzas lietas. Daudziem dzīves ceļš uzreiz ir skaidrs, bet daudziem šis ceļš dažādos dzīves posmos iet pa dažādām takām. Cilvēks meklē sevi, bet to nevar nosaukt par nenoteiktību. Meklējumi tikai bagātina dzīves pieredzes buķeti un vēlāk ir ar ko dalīties.

”Savas īpašās spējas es nesauktu par ezotēriskām spējām, tā drīzāk ir dziedniecība, garīgās prakses. Palīdzu cilvēkiem dvēseliski. Tas, manuprāt, ir būtiskākais virziens, bet vajadzīgs ir arī fiziskais, enerģētiskais dziedniecības līmenis. Dvēseles dziedināšana ir lielākā palīdzība, kādu var sniegt otram, jo visas vainas, kaites rodas no emocionāla rakstura problēmām,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Agnese.

Savā ziņā dziednieks ir psihologs jeb visiem zināmajiem psihologiem piemīt arī dziedināšanas spējas. Ir cilvēki, kuru klātbūtnē jūties īpaši patīkami vai tieši otrādi – nepatīkami. Tas tikai norāda, ka meistars cilvēkā ir kaut ko iekustinājis, un viņš lēni palēnām uzsāk savu pārmaiņu ceļu. Nepatīkamas emocijas šajā situācijā izraisa pretestība uz pārmaiņām.

Nav vajadzīgs speciāli iet pie dziednieka, ir ļoti daudz cilvēku, kuriem piemīt dziedināšanas spējas un kuri to neapzinās. Veikalā saruna ar pārdevēju var iekustināt iekšējos pārmaiņu procesus.

Izrādās, ne visi dziednieki attīra čakras, kas ir viens no spilgtākajiem dziedniecības virzieniem. Dziedniecībai ir dažādi līmeņi – var attīrīt čakras, strādāt ar punktiem, roku uzlikšanu, nepieskaroties palīdzēt dvēseliski.

Čakras ir enerģētiskie centri, ja tās attīra un cilvēks turpina iesākto dzīvesveidu, caur attīrītajām čakrām enerģija vairāk neplūst tik strauji. Par enerģētiskajiem centriem runājot, Agnese atzīst, ka galamērķis darbam ar čarkām ir spēja pašam tās attīrīt.

Pateicoties meditācijai, cilvēks pats var iemācīties attīrīt čakras, iemācīties sevi balansēt, līdzsvarot. Čakras spēj aizvērt spēcīgas emocijas, piemēram, sirdssāpes aizver sirds čakru, slikti plūst enerģija un tā ir jāattīra, ja nē, būs problēmas attiecību jomā.

”Nestrādājot pašam, tas ir tāpat kā tu izdzer ūdensglāzi, un tā ir tukša. Bet kurš to piepildīs, ja ne tu pats?” jautā Agnese.

Agnese stāsta, ka cilvēki parasti gaida no dziedniekiem brīnumus, uzskata, ka pēc vizītes uzreiz kļūs veseli. Tā nenotiek. Dziedniekam ir vērts strādāt tikai tad, ja pats klients vēlas ar sevi strādāt un ir gatavs pārmaiņām. Jāmaina domāšana, uztvere par dzīvi kā tādu. Ta tā nav, tā ir dziednieka enerģētikas izmešana vējā.

”Cilvēkam ir grūti saprast: ja viņam dzīvē ir problēmas, pie tām vainīgs ir tikai viņš pats. Pilnīgi visus notikumus dzīvē radām mēs paši, tie ietekmē mūsu domas, emocijas, darbības. Veselības problēmas ir dotas, lai sevi mainītu. Negatīvi cilvēki dzīvē, attiecību problēmas – visā ir jāskatās tikai uz sevi. Ir kārdinājums vainot pilnīgi visus, tikai ne sevi. Princips ir viens – savā dzīvē mēs paši visu izraisām,” tā Agnese.

Dziedniece neslēpj, ka, veltīgi tērējot dziednieka enerģiju, ja nav vēlmes strādāt pašiem ar sevi, cilvēks var tikt izdziedināts, bet viņu vēlāk piemeklēs vēl smagākas veselības problēmas, jo nekas pašā cilvēkā nemainās.

Mēs dzīvojam daudzas dzīves, un daudzas lietas, kas jālabo darbā ar sevi un dziednieku, nāk mums līdzi no citām dzīvēm. Tāpēc arī nav tik vienkārši kā aiziet pie dziednieka un viss, vairāk neslimot. Ja cilvēks rezultātu neuzturēs ar savu darbu, nekas nemainīsies!

”Pareiza sadarbība ar dziednieku būtu tāda, ka cilvēks pēc apmeklējuma sāk aizdomāties, kāpēc ir tā un kāpēc ir tā. Jāizglītojas, pašam jāsaprot, ka dzīvē eksistē cēloņu un seku likums. Tā kā dzīvojam miljons dzīves, ir miljoniem cēloņu un seku. Rezultāts nāk pamazām. Ar sevi strādājot, var izrauties no ciešanu rata. Ja to nedara, cilvēks turpinās tajā malties visu dzīvi, nepiedzīvojot dvēselisko brīvību,” tā Agnese.

Strādāšana pašam ar sevi ir liels darbs, jāmaina uztvere, jātiek vaļā no negatīvām emocijām, arī pati Agnese ir gājusi lielu dzīves ceļu, lai gūtu rezultātu.

”Ko nozīmē strādāt ar sevi? Jāsāk ar sevis novērošanu, savas apkārtnes, emociju, cilvēku izvērtēšanu. Jāsaprot, kas dzīvē izraisa problēmas. Skarbi skan, bet, ja cilvēkam ir vēzis vai cita smaga slimība, ir jāapzinās, ka to ir izraisījis viņš pats ar savām emocijām, darbībām, neapmierinātību, aizvainojumiem, dusmām. Katram cilvēkam ir savas mācību stundas. Dzīve mums ”sit”, lai mēs ko saprastu,” stāsta Agnese.

Dziedniece nobeidz savu stāstu, sakot, ka dzīve ir mozaīka un visas dzīves laikā mums ir jāatrod īstie gabaliņi, lai saliktu vienotu attēlu. Nereti pievienojam mozaīkai nepareizos gabaliņus, vēlāk jāatgriežas atpakaļ, lai tos aizvietotu ar īstajiem, bet tas arī ir tas darbs un problēmu risināšana.

0 Komentāru