Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

12 komentāri
”Radio trio” stāsta par konkursa ”Jaunais vilnis” plusiem un mīnusiem
PUBLICITĀTES FOTO

27. augustā konkursā ”Jaunais vilnis” dalībnieki izpildīja līdz šim nekur neatskaņotas oriģināldziesmas. ”Radio trio” iepriecināja skatītājus un žūriju ar ”Better day” pirmatskaņojumu. Žūrija novērtēja grupu, piešķirot 8, 9 un 10.

Pēc otrās konkursa dienas rezultātiem pirmo vietu joprojām saglabā Albānijas pārstāve Inis Neziri, kura saņēmusi 186 punktus, toties Latvijas pārstāves ”Radio trio” pratušas saglabāt sesto vietu un kopumā saņēmušas 157 punktus.

Aizvadīta ”Jaunā viļņa” pirmā konkursa diena. ”Radio trio” ierindojas sestajā vietā!

”Radio trio” iejutušās Sočos un gatavas iekarot ”Jaunā viļņa” skatuvi

”Uz skatuvi neejam ar kādām ekspektācijām. Cenšamies izdarīt labāko un pagaidām esam ļoti apmierinātas ar atzīmēm. Mūs iepriecināja Igora Krutoja piešķirtais devītnieks, tā ir ļoti labi atzīme.

Mūsu mērķis nav izcilas atzīmes, bet gan izveidot saikni ar klausītāju un pašām izbaudīt priekšnesumus. Likās, ka mēs uz tās skatuves eksplodēsim un aizlidosim uz kosmosu, bija loti liela enerģija un adrenalīns,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta ”Radio trio”.

Tā kā uz skatuves katram priekšnesumam ir tikai divi mēģinājumi, tad Latvijas pārstāves ir apmierinātas ar savām uzstāšanās reizēm. Visi mēģinājumi notiek viesnīcas zālē, bet lielā skatuve dalībniekiem tiek uz īsu mirkli.

”Pats grūtākais konkursā ir izkāpt no komforta zonas, jo režisors mūs vēlas redzēt un dzirdēt citādākas, nekā esam pieradušas. Nevar nepieminēt laika trūkumu, nespēju pietiekami labi sagatavoties lielajai skatuvei, bet tas liek pamatu nākotnei, kurā būs daudzi šādi momenti,” tā Latvijas pārstāves.

”Radio trio” paziņo, ka konkursā palīdz šovā ”X Faktors” iegūtā pieredze, kas bija labs ”rūdījums”.

Mākslinieces atklāj, ka pirms konkursa viņām nepārtraukti mainītas dziesmu aranžijas, pieeja niansēm, tāpēc visu laiku jābūt gatavībā, fokusā, lai nepalaistu neko garām.

”Valodas barjera. Mēs nesaprotam visus jokus un režisora piezīmes. Jā, viss tiek iztulkots, bet liekas, ka daļa no pateiktā pazūd tulkojumā. Gribam labāk iemācīties runāt krieviski,” paziņo ”Radio trio”.

Kā lielāko konkursa ieguvumu grupas biedrenes, nedomājot nosauc sadarbību ar Aleksandru Revzinu, kurš ir īsts skatuves mākslas speciālists. Režisors grupai pateicis būtisku informāciju, iemācījis vairākas lietas, kuras noderēs nākotnē.

”Radio trio” ir interesanti vērot, kā viens cilvēks redz kopainu, saprot, kā katram māksliniekam jākustas, kādai mūzikai jābūt, kādiem tērpiem, kosmētikai un frizūrām.

”Esam arī sadraudzējušās ar dalībniekiem. Forši, ka gandrīz katrs no trīspadsmit māksliniekiem ir no citas valsts, tātad tā ir cita kultūra, paražas, mūzikas bizness. Runājamies, salīdzinām savas dzīves, tas ir ļoti noderīgi,” smaida meitenes.

Uz konkursu grupa devās ar moto – ļauties visam, kas notiek! Ir “jāiepeld nezināmajā okeānā” un jāskatās, kas no tā iznāks.

”Brīvā laika mums praktiski nav. Nedomājām, ka tik daudz strādāsim. Nevaram ne pasauļoties iziet, ne nopeldēties, turklāt peldēties jūrā vai baseinā konkursantiem ir aizliegts. Reizēm pa kluso tomēr aizlavāmies nopeldēties,” smejas ”Radio trio”.

28.augustā ir konkursa dienu noslēdzošais vakars! Latvijas pārstāves izpildīs savu pirmo uzrakstīto oriģināldziesmu ”Searchlights”. Dziesmu ”Radio trio” uzrakstīja aprīlī, divu dienu laikā, lai varētu piedalīties ”Jaunā viļņa” atlasē, jo noteikumos teikts, ka jādzied arī oriģināldziesma!

TOP komentāri

 • Ē
  +4 +3 -1

  Ē

  Man ir ieteikums kad būs jāizpilda jaunajā vilnī pasaules hīti, radio trio vajag nodziedāt Atmostas Baltija, par godu baltijas ceļa 30 gadu jubilejai
 • Vvv
  +2 +2 0

  Vvv

  Intars Busulis Radio Trio tikai ieteica piedalīties Jaunajā Vilnī, taču, iespējams, viņš pat nezināja, ka viņas tik slikti pārvalda krievu valodu. Galu galā tas, vai mēģināt tikt uz šo konkursu, bija jāizlemj viņām pašām.
 • Vvv
  +2 +2 0

  Vvv

  Šoreiz Jaunajā Vilnī nebija jādzied pasaules hīti, to vietā vajadzēja dziedāt oriģināldziesmas (izņemot pirmo konkursa dienu, kad par godu Pugačovas jubilejas gadam visiem bija jādzied viņas repertuāra dziesmas). Žēl ka meitenes dziedāja divas dziesmas angļu valodā un savu jauno dziesmu latviešu valodā izvēlējās nodziedāt Vaikules festivālā, nevis Jaunajā Vilnī. Pieļauju, ka bija noteikums, ka JV jābūt otiģināldziesmu pirmatskaņojumiem. Radio Trio dziesma latviešu valodā droši vien bija par sarežģītu estrādei, taču tajā viņas varēja labi parādīt savus vokālus - skanējums Vaikules festivālā bija pat iespaidīgs. Domāju, ka JV žūrija, ļoti iespējams, būtu to novērtējusi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!