Komentāri
”Radio trio” Madara aktīvi turpina solokarjeru. Dziedātāja publisko dziesmu ”Lietus”
PUBLICITĀTES FOTO

Šovā ”X Faktors” iepazītās grupas ”Radio trio” dalībniece Madara Dzintara Pluša paralēli grupas darbībai aktīvi veido solokarjeru. Māksliniece publiskojusi solo dziesmu ”Lietus”.

Kā vienu no profesionālākajām muzikālajām apvienībā šovā ”X Faktors” var uzskatīt grupu ”Radio trio”. Dziedātājas muzicē kopā un dzied daudziem māksliniekiem ”bekvokālu”, neuzskatot, to par zemāka līmeņa darbu.

Grupas dziedātājas nekad nav noliegušas, ka paralēli trio darbībai veido arī solo karjeras, lai pilnībā spētu muzicēt tādos žanros, kā pašas vēlas un parādīt savu individualitāti.

”Man ļoti patīk, ka ir iespēja izmēģināt muzicēšanu daudz dažādos projektos, jo tajos var redzēt, kā kurš strādā, kā darbojas komanda. ”Radio Trio” mēs katra esam ļoti atšķirīga. Taču, kad esam kopā mēs varam izveidot kaut ko pavisam citu, savādāku. Tur arī slēpjas tas interesantums,” tā Madara.

Mūziķe sevi uzskata par introvertu, viņai patīk darboties vienatnē, veidot video darbus, gleznot, filmēt, rakstīt dziesmas, bet atrašanās ārpus savas komforta zonas, dažkārt var iemācīt daudz ko vairāk.

”Pirms vairākiem gadiem pārdzīvoju nervu sabrukumu.” ”Radio trio” dalībniece Madara par nepieciešamību sakārtot iekšējo pasauli

”Radio trio” Madara ir pirmā no grupas dziedātājām, kura jau pabeigusi singlu un ļauj atbalstītājiem novērtēt savu daiļradi. Madara dziesmas raksta jau sen, šobrīd pārsvarā latviešu valodā.

Dziesmas ”Lietus” mūzikas un vārdu autore ir pati Madara, ģitāru iespēlējis Artūrs Dzintars, toties basģitāru Pēteris Upelnieks, kurš arī samiksējis muzikālo veikumu.

”Parasti rakstu mūziku, kas ir cieši saistīta ar mani personīgi. Iedvesmojos gan no aktuāliem, gan sen pagājušiem notikumiem un pārdomām. Dažreiz vienkārši no kādas sajūtas, kuru mēģinu ietērpt vārdos. Manās dziesmās var dzirdēt, ka mani iedvesmo daba. Dabā, līdzīgi kā spogulī, var saskatīt līdzības ar mūsu dzīvē notiekošo – viss kustās, mainās,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Madara.

Ko pēc šova ”X Faktors” dara trešās vietas ieguvējas grupa ”Radio trio”?

Mūzikas rakstīšana dziedātājai ir kā sava veida terapija. Vārdos viņa ieliek sajūtas, un dažkārt, uzrakstītajā tekstā atklājas kādas dziļas patiesības, līdz kurām savādākā ceļā nemaz nevar nokļūt.

”Dziesmas ir kā tādas vēstules sev. Rakstu diezgan bieži, taču uzrakstītais par dziesmu kļūst daudz retāk. Priecājos, ka šoreiz tas ir izdevies, jo dziesma ”Lietus” man daudz ko nozīmē,” priecājas Madara.

”Lietus” ir par tādu kā laika milzīgo spēku gan dziedēt, gan arī iznīcināt, taču tas nav slikti, jo ne visam ir jāpastāv mūžīgi.

”Dziesma ir arī par mīlestību un piedošanu, tādā gaišā un vienkāršā veidā. Viss ir pārejošs. Ir dzirdamas lietus skaņas, kas ierakstītas ļoti agrā maija rītā, Rīgas centrā. Visskaistākais agros rītos pilsētā ir tas, ka tik reti ir dzirdamas kādas liekas skaņas, ka aizverot acis, rodas sajūta, ka varētu atrasties arī tālu ārpus pilsētas,” aizdomājas Madara.

Ar video Madara mēģināja panākt, ka tas, kaut kādā mērā ataino dziesmas sajūtu. Tādu kā pavasari, pirmo sauli pēc lietus, mitru zemi.

Redzamie video gabaliņi uzņemti jau pirms vairākiem gadiem, tie ilgi gaidīja, kad varēs nokļūt kādā darbā.

”Esmu veidojusi video daudziem izpildītājiem, taču kaut ko radīt pašai sev ir visgrūtāk, jo nav iespējams noklausīties dziesmu no malas. Nav tāda kā pirmā iedvesmas brīža,” skaidro Madara.