2 komentāri

”X Faktora” atlasē Valmierā uz skatuves kāpa arī košā Elza Ozola. Meitene aizkustināja žūriju ar izjustu dziedājumu angļu mēlē, bet pēc tam demonstrēja savas personības otro pusi, izpildot ”Par liepziediem” – dziesmu, kas radīta kā parodija par pašmāju šlāgermūzikas smeldzi.

Kā Skaties.lv atklāj Elza, viņai kopā ar draudzeni no mūzikas skolas pirms kāda laika radusies ķecerīga ideja, kas nekavējoties realizēta.

”Piecpadsmit minūtēs uzrakstījām šlāgerdziesmu,” stāsta Elza.

Dziesma rakstīta labākajās žanra tradīcijās.

Elza

Elza
Hita ”Par liepziediem” autore

Jau laiks ir pagājis, kopš tavas acis redzu,

Tās vizbuļzilas reiz manī lūkojās.

Vien tagad ērkšķi un nepabeigta dziesma.

Starp mūsu ceļiem palikusi vien.

Dziesma absolūti netika iecerēta kā īsts šlāgermūzikas grāvējs. ”Tas ir stāsts par to šausmīgi saldo mūziku, kas it kā neko nenozīmē.

Taču ir cilvēki, kuriem šķiet, ka tas ir pa īstam. Ka man bijusi nelaimīga mīlestība. Tas ir tas, uz kā balstās šlāgeris – ir vecāka gada gājuma cilvēki, kuri tic brīnumam un klausās šādus šlāgerus,” skaidro jaunā māksliniece.

Šlāgeris noteikti nav tas lauciņš, kurā viņa vēlas kļūt par zvaigzni. ”Mans stils ir indie, tiesa, vairāk patīk klausīties, nekā dziedāt. Man ļoti patīk instrumentālās partijas dziesmās, mūzika, kur instrumenti valda, bet teksts un balss paliek otrajā plānā,” tā Elza.

Tiesa, smeldzīgais hits ”Par liepziediem” vietnē ”YouTube” jau izpelnījies vairākus tūkstošus skatījumu un skaidrs, ka ”X Faktora” dēļ ieintriģēs papildus auditoriju.

”Būtu jau ļoti forši tikt ”Šlāgeraptaujā”, uzvarēt, kļūt par zvaigzni. Perfekti,” uzjautrinās Elza, piebilstot, ka viņai nebūtu nekādu problēmu turpināt ”štancēt” šādas smeldzīgas romances, ja kāda sabiedrības daļa to pieprasītu.

Kā neslēpj Elza, viņa dzīvi tver viegli. Tāpat kā iespējamo karjeru mūzikā.

”Uz ”X Faktora” atlasi atnācu joka pēc. Ja tikšu šovā, tas joprojām būs joka pēc, bet bišķīt vairāk pie tā piestrādāšu. Joka pēc mierīgi varu arī uzvarēt,” smejas Elza.