1 komentārs

Tāpat kā “X Faktors” arī “Bites izcilības akadēmija” ieiet finiša taisnē – pēc dažiem jautājumiem noskaidrosim šī gada erudītāko mūziķi starp visiem 13 dalībniekiem. Vai muzikālās spējas sakritīs ar prāta asumus? To tūlīt redzēsim

!

Startējam ar jautājumu par latviešu literatūru – pēc kāda romāna motīviem uzņemta Jāņa Ābeles filma “Jelgava 94”? Patiesībā atbilde jau slēpjas jautājumā! To, ka tas ir Jāņa Joņeva romāns ar tādu pašu nosaukumu “Jelgava 94”, uzminēja duets “The Gardens”, bet pilnīgi noteikti zināja Reinis Liepa, Klāvs Ozols un Dagnis Roziņš.

Turpinām ar jautājumu, kas vairāk attiecas uz mūziku. Kura dziesma bija pirmā, kas youtube.com sasniedza 1 miljarda skatījumu atzīmi? Varianti bija, un tas ir labi! Taču tie nebija ne “Queen”, ne Selīna Diona ar superhitu “My Heart Will Go On”, bet gan ekscentriskais izpildītājs Psy ar dziesmu “Gangnam Style”. Vai mūsu dalībnieki to zināja? Bet, protams, turklāt vairākums!

Tālāk jau kļūst sarežģītāk. 1858. gadā ziņas nogādāšanas laiks no Eiropas uz Ameriku samazinājās no 10 dienām līdz dažām minūtēm. Kas to nodrošināja? Atbilžu versijas bija visdažādākās, sākot no pilnīgām muļķībām, līdz pat pareizajai atbildei – tika izgudrots telegrāfs! Pareizo atbildi zināja tikai divi dalībnieki. Vai varat uzminēt, kuri?

Un te – kaut kas arī no datoru pasaules. Kurā gadā tika izlaista Windows95 operētājsistēma? Tiem, kas uzmanīgi ieklausījās jautājumā, atbilde rokās iekrita pati, bet tie, kas mēģināja rakt dziļi, aizraka garām. Protams, ka tas ir 1995. gads!

Ja jau par datoriem, tad vajag arī par telefoniem! Nākamais jautājums – kura firma pirmā laida pārdošanā rokā turamu mobilo telefonu? Daudziem par lielu pārsteigumu tā nebija Nokia, tomēr daži dalībnieki zināja nosaukt pareizo atbildi. Viens no tiem bija arī Klāvs, kurš  laikā, kad pasaulei tika prezentēts šis telefons, nemaz vēl nebija dzimis. Bet vai jūs zināt šīs firmas nosaukumu?

Kamēr minat, mēs atgriežamies mūzikas lauciņā un meklējam atbildi uz jautājumu – kas ir tas singls, kas visilgāk bijis Nr.1 Amerikas Billboard topā ? Izstiepieties vai saraujieties, taču pareizo atbildi zināja tikai un vienīgi Dagnis Roziņš! Tas bija neviens cits kā Lil Nas X ar dziesmu “Old Town Road”. Nezinājāt tādu gabalu? Tagad zināsiet!

Nu ko, laiks salikt visus punktus uz “i” un saskaitīt pareizās atbildes, kas sakrātas visās “Bites izcilības akadēmijas” sērijās kopā. Šajā sērijā gan triumfē Dagnis Roziņš, taču kopumā ar izcilību “Bites izcilības akadēmiju” absolvē tikai viens “X Faktora” dalībnieks. Kurš tas ir, skatieties video!

Paldies, ka sekojāt mums līdzi un, iespējams, pat piedalījāties paši pie savu datoru ekrāniem! Mēs priecāsimies, ja šos jautājumus, kurus uzdevām xfaktoriešiem, izmantosiet arī kādā mājas ballītē kā aizraujošu spēli. Katrā ziņā – uz tikšanos “X Faktora” finālā svētdien!