Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
uz skaties.lv

Par Šovu

“X Faktors” ir vērienīgākais muzikālais šovs Latvijā, kura mērķis ir atklāt jaunus dziedošus talantus ar zvaigznes potenciālu. Skatītājiem tā ir muzikāla izklaide, kurā baudīt lieliskus priekšnesumus un just līdzi saviem favorītiem, savukārt jaunajiem mūziķiem tā ir iespēja pieredzējušu mentoru pavadībā attīstīt savas prasmes, iegūt klausītāju atzinību, mīlestību un, protams, šova galveno balvu – 10 000 eiro, kā arī līgumu ar vienu no pasaules ietekmīgākajām mūzikas ierakstu kompānijām "SONY”.

Šovs “X Faktors” norisinās četrās kārtās.

  1. Reģionālās atlases, kuru laikā projekta radošā komanda tiekas ar talantiem visā Latvijā.
  2. Televīzijas atlases, kur dalībnieki pirmo reizi uzstājas šova žūrijas priekšā, lai izdzirdētu “jāvārdu”.
  3. Krēslu izaicinājumi ir dramatiskākais šova posms, kad žūrija no televīzijas atlasēs tālāk tikušajiem dalībniekiem izvēlas trīs pašus labākos četrās kategorijās – meitenes vecumā no 16 līdz 25 gadiem, puišus vecumā no 16 līdz 25 gadiem, 25+ un vokālās grupas.
  4. Fināla tiešraidēs dalību turpina 12 dalībnieki, kuri profesionāļu vadībā uzsāk savu ceļu pretim zvaigznes titulam. Finālistu sniegumu vērtē ne vien žūrijas komanda, bet arī skatītāji, kuriem savas simpātijas ir iespējams atbalstīt ar balsojumu.

Šova “X Faktors” vadītājs ir starptautisku pieredzi guvušais latviešu mūziķis un producents Markus Riva, savukārt dalībnieku sniegumu vērtē profesionāla žūrijas komanda:

  • grupas “Prāta Vētra” menedžere Aija Auškāpa,
  • mūzikas producents, dziesmu autors un izpildītājs, grupas ”Musiqq” dalībnieks Marats Ogļezņevs,
  • mūziķis, producents, grupas “Instrumenti” dalībnieks Reinis Sējāns,
  • mūziķis, dziedātājs un trombonists Intars Busulis.

Par pirmās sezonas uzvarētāju kļuva Aijas Auškāpas vadītās kategorijas "Jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem" dalībnieks Arturs Gruzdiņš, 2. vietā ierindojās Līga Rīdere, bet 3. vietā – Adriana Miglāne.

Savukārt 2. sezonā uzvaru guva Aijas Auškāpas vadītās kategorijas "25+" dalībniece Kattie, 2. vietu ieņēma grupa “Baritoni” un 3. vietu ieguva grupa “Radio Trio”.

Šova “X Faktors” 3. sezonas fināla tiešraidēm varēs sekot no 3. novembra līdz 15. decembrim. Septiņu svētdienu garumā finālistu sniegumu vērtēs ne tikai žūrijas komanda, bet arī skatītāji, kuri savas simpātijas varēs atbalstīt balsojumā. Mazāko atbalstu guvušajiem no tālākās cīņas būs jāizstājas.

Šovu Latvijā veido producentu kompānija “Onair Studios”.

Seko līdzi, kā dzimst zvaigznes, katru svētdienas vakaru kanālā TV3!