Komentāri

Dziedošo talantu šova ”X Faktors” pirmajā sezonā Latvijai atrādīja jauno Adrianu Miglāni no Bauskas, kura tajā brīdī nebija sasniegusi 18 gadu robežu. Šogad viņas pēdās cer iet 17 gadīgā talsiniece Krista Prūse, kura dziedāt sākusi vien nesen.

Viņa dzied tikai divus gadus, un 15 gados to sāka apgūt pilnībā no nulles. ”Pirms tam nemācēju dziedāt vispār, bet šajā laika posmā mani tas sāka aizraut arvien vairāk. Sākumā man bija bail kāpt uz skatuves, skolotāja mani burtiski vilka,” smejot atceras Krista, kura par spīti bailēm tomēr turpināja apgūt prasmes. ”Blakus nodarbībām, sāku vairāk dziedāt arī mājās, un man tas tagad ir tik ļoti iepaticies, ka nevaru no dziedāšanas atrauties.”

Tas arī ir iemesls, kāpēc vidusskolu jaunā censone nolēmusi apgūt tālmācības ceļā. ”Dziedāšana aizņem ļoti daudz laika, jo nereti ir jādzied gan brīvdienās, gan svētku dienās, un paralēli tam jātrenējas, jātrenējas un vēlreiz jātrenējas,” savu ikdienas grafiku ieskicē viņa.

Vēl pirms gada meitene strādājusi pansionātā naktsmaiņas, lai varētu nopelnīt kabatasnaudu, taču dažādu iemeslu dēļ darbu nācies pamest. ”Es par to neskumstu. Jo vairāk laika varu pavadīt, darot to, ko vēlos, jo labāk!”

Uz ”X Faktoru” Krista nākusi ar vienu domu – atrādīties žūrijai un pēc tam pati sev uzdot jautājumu, vai viņa pati spēs iekarot lielās skatuves un vai maz to vēlas: ”Lai kaut ko sasniegtu mūzikā, ir nepieciešams milzīgs darbs, tāpēc šis šovs man nāks par labu, lai saprastu šīs lietas.”

Iepriekšējā gadā ”X Faktora” atlases rindās viņu nemanījām, un tam ir savs iemesls: ”Es pagājušajā pavasarī nemācēju pat kārtīgi toni noturēt, tāpēc sapratu, ka nekur nevarēšu tikt. Šogad situācija ir krietni atšķirīga, jo esmu gatava cīnīties par vietu ”X Faktorā”!”